Košarkaški savez Novog Sada organizovao је Spensu međunarodni košarkaški turnir Gradova prijatelja – Novi Sad, Pečuj, Osijek, Tuzla, Subotica, Beograd, Smederevo, na kojem su učestvovale muške mlade ekipe U18 juniori 2001 i ženske mlade ekipe U16 kadetkinje 2003. Pobednici u muškoj konkurenciji bila je Subotica, dok su kod devojaka slavile Beograđanke.
Na turniru su postignuti sledeći rezultati:

Muške ekipe:
SUBOTICA – PEČUJ 75:55
TUZLA – NOVI SAD 76:80
TUZLA – PEČUJ 95:94
NOVI SAD – SUBOTICA 69:74
Plasman:
- SUBOTICA
- NOVI SAD
- TUZLA
- PEČUJ
Ženske ekipe
PEČUJ – BEOGRAD 57:60
NOVI SAD – SMEDEREVO 53:43
SMEDEREVO – PEČUJ 26:93
NOVI SAD – BEOGRAD 56:82
Plasman
- BEOGRAD
- NOVI SAD
- PEČUJ
- SMEDEREVO
Turnir je organizovan u okviru međunarodne regionalne saradnje gradova sa kojima Grad Novi Sad ima potpisan sporazum o saradnji i prijateljstvu, uz podršku Sekretarijata za sport Grada Novog Sada i Košarkaškog saveza Vojvodine.
RTV





