U prisustvu velikog broj zvanica i dodelom gradskih zvanja i priznanja, Subotica je obeležila Dan Grada. Istovremeno, u toku su brojni kulturno-umetnički programi i koncetri kojima Subotičani obeležavaju datum kada je Subotica dobila status slobodnog kraljevskog grada u Austrougarskoj.

foto: subotica.rs
Svečanim podizanjem gradske zastave na jarbol ispred Gradske kuće, i svečanom sednicom skupštine grada, kojoj su prisustvovali, između ostalih, predstavnici partnerskih gradova iz zemalja regiona, Subotica je obeležila Dan Grada. Gradonačelnik Subotice Bogdan Laban sumirao je rezultate proteklog dvogodišnjeg rada i najavio da će fokus vlasti u predstojećem periodu biti na daljem razvoju infrastrukture i otvaranju novih radnih mesta.
„Našim sugrađanima čestitam Dan grada prvi septembar sa željom da uživaju u bogatom programu koji smo pripremili za ovu izuzetnu svečanost. Takođe bih poželeo svim Subotičanima ličnu sreću i blagostanje i da i u narednom periodu zajedno radimo na izgradnji Subotice i na boljem životu“, poručio je Laban.
Povodom Dana grada, za počasnog građanina proglašen je biskup Ivan Penzeš, dok su priznanja „Pro urbe“ dobili psiholog Branka Bešlić, ekonomski tehničar u penziji Slavica Tot Lučić i profesor violine Miloš Nikolić.
„Meni će ova nagrada, kao što sam već i rekao, dati još veći vetar u leđa da radim još više, još bolje, još energičnije i da moji rezultati već u narednoj godini budu bolji nego svih ovih ostalih“, naglašava Nikolić.
Ovogodišnju proslavu Dana grada Subotice obeležiće i koncetri, izložbe, pozorišne predstave, filmovi, te nastupi stvaralaca od sedam do sedamdeset i sedam godina.
RTV
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Sta su jednom katolickom biskupu dali pocasno gradjanstvo?!Pa ovo je Srbija!i jos taj Penzes je svojevremeno izjavio da su Bunjevci Hrvati!Sramota!
Sramota za grad ko deli priznanja.
Bruka i poniženje za grad sa ovakvom tradicijom da jedan običan falsifikator, nosilac lažnih akademskih priznanja i visestruki povratnik u krivicno delo deli nagrade.Svoj strah od suda javnosti pokazuju preko onog poniznog vlasnika Subotica.com a onemogućavajući slanje komentara.Ova nesretna sredina se uz pomoć degenerisanih imbecila iz Montenegra ,albanskih lobista i pedersko satanistickih sledbenika koncipiranih po EU modelu pretvara u konc logor po zamisli njenih upravitelja iz II WW.Ovde sve manje žive slobodno misleći ljudi a sve više „jugendi“.Nadam se da svi jedva čekate da ugostite tj primite „visokog gosta iz Austrije“
Povodom proslave Dana grada poslao sam komentar i na subotica.com, ali su oni odlučili da svojim ćutanjem i neobjavljivanjem komentara daju podršku primitivizmu, pljački i siledžijstvu koje predvodi aktuelni gradonačlnik. Za istoričare, hroničare našeg grada, sociologe i sve sugrađane imam samo jedno pitanje: da li iko može da navede ijednog gradonačelnika Subotice u proteklih 239 godina ko je više osramotio, obrukao i postideo sve nas? Da li je ikad Subotica imala bahatijeg, primitivnijeg, agresivnijeg, kriminalnijeg i elementarno neobrazovanijeg gradonačelnika u celoj svojoj istoriji? Laban će pre ili kasnije završiti na smetlištu istorije, ali ostaje svedočanstvo da je subotica.com bio i ostao njegov zaštitnik i saučesnik…
Pitanje se ne odnosi samo na poslednjih 239 godina koliko se, na ovaj ili onaj način, slavi Dan grada, već na svih 6 vekova postojanja Subotice…