Subotičani zadovoljni gradskim prevozom

JP „Suboticatrans“ gradski saobraćaj obavlja na 13 linija na kojima je angažovano ukupno 35 vozila za prevoz putnika. Radnim danima saobraća 29 autobusa u intervalima od 20 minuta, a u terminima saobraćajnog špica i kraćim, dok je vikendom na gradskim linijama angažovano 16 vozila.

suboticatrans

„Često idem gradskim autobusom. Zadovoljna sam“, kaže jedna starija Subotičanka.

Isti stav deli većina putnika.

„Često dolazim iz Novog Kneževca zbog pregleda u subotičkoj bolnici. Zadovoljan sam gradskim prevozom“, kaže jedan od putnika koga smo zatekli na autobuskom stajalištu kod Nove opštine.

Primedbe nemaju ni povremeni korisnici usluga „Suboticatrans“-a.

„Po gradu za prevoz najčešće koristim bicikl jer mi je to najjednostavnije. Ali, kada je hladno kao danas, idem gradskim autobusom i zadovoljan sam cenom i uslugom“, kaže jedan Subotičanin.

Mesečna pretplatna karta za građane košta 2451 dinar. Uz povlastice, đaci i studenti plaćaju 1609, a penzioneri 965 dinara, dok stariji od 65 godina čija je penzija manja od 25.000 dinara, imaju besplatan gradski prevoz.

„Podaci za prošlu godinu pokazuju da smo prevezli ukupno 4,3 miliona putnika, pri čemu su naši autobusi prešlo oko 1,6 miliona kilometara. Imamo oko 36.000 korisnika mesečnih karata i 11.000 korisnika, takozvanog, „elektronskog novčanika“, kaže Igor Prlja, rukovodilac gradskog saobraćaja JP „Suboticatrans“.

JP „Suboticatrans“ je 2012. godine uveo sistem elektronske naplate „Subus“ koji omogućava lakše i brže plaćanje, kao i kraće zadržavanje autobusa na stajalištima.

„Deo „Subus“-a je i „elektronski novčanik“ . Putnicima je omogućeno da, iako nemaju mesečnu kartu, povoljnije putuju u gradskom prevozu. Za njih je cena karte 60 dinara, dok je cena pojedinačne karte u vozilu 90 dinara“, objašnjava Igor Prlja, rukovodilac gradskog saobraćaja JP „Suboticatrans“.

Tokom protekle četiri godine, grad Subotica je finansirao obnovu i uređenje 40 autobuskih stajališta koja putnicima u gradskom saobraćaju pružaju zaštitu od vremenskih (ne)prilika, kao i sve potrebne informacije o redu vožnje.

 

RTV



KOMENTARI

  1. Cummiball kaže:

    Slabo viđam one male mini autobuse u prometu.
    Gde li nestadoše?

  2. adkersu kaže:

    Operite autobuse temeljno i spolja i iznutra bar mesečno jedanput!!! Sramotno su musavi.

  3. kaja kaže:

    Koje Subotičane ste anketirali da mi je znati…

  4. Afet kaže:

    Pogledaj te samo te buseve na slici. Iz predproslog veka a unutri jos gori. Vozaci mrgudni stajalista gotovo da ni nema udjes u bus i izadjes sa jakim zujanjem u usima, konddukterke im bili hitleri dobro da ih vise nema izadjes iz busa osecas se na naftu IMAMO NAJSKUPLJU KARTU U EVROPI i NA KRAJU gradjani zadovoljni prevozom!

  5. ATX kaže:

    Vecu laz niste ni mogli ni izmisliti!!!

  6. anonimussu kaže:

    Alo bre! Ko kaze da smo zadovoljni? 3 coveka = ceo grad. Trebali bi da uvode jos barem 3 nove linije i da se ubace novi polasci. Niskopodni autobusi da se kupe, da i osobe sa invaliditetom mogli da putuju. Novi moderniji autobusi, sa grejanjem/klimom. Sa ovim bi bili zadovoljni svi gradjani!

  7. suboticanka kaže:

    Bože, zadovoljni subotičani sa gradskim prevozom?!
    Prvo sam mislila da je greška i slučajno ste umesto „nezadovoljni“ napisali zadovoljni…

  8. Gledač kaže:

    Pitali one koji se voze kolima 🙂

  9. Ja kaže:

    Uvedite noćne buseve!

  10. freelancer kaže:

    Suboticatrans je, do pre samo nekoliko godina, bilo jedno od svega nekoliko preduzeća koje je poslovalo pozitivno. Ukopavanje je počelo čvrstim držanjem beogradskog shvatanja „kako treba da funkcioniše GSP“.
    Umesto toga, gradska uprava je imala mogućnosti i ovlaštenja da rad tog JP organizuje po modelu koji se primenjuje u civilizovanom svetu.
    Spomenuću ovde samo primer naplate karata u Trstu. Ovde funkcioniše preko 40 gradskih linija. Cena pojedinačne karte je 1,30 eura, a karta za 10 vožnji je sa popustom 11 eura. Karte se kupuju U TRAFICI i poništavaju u automatima u vozilu. Radnim danom karta važi JEDAN SAT, a vikendom 4 sata.
    To znači, ako sam sa jednog kraja grada krenuo jednom linijom i poništio kartu, u toku 60 minuta mogu promeniti linija koliko stignem, koliko hoću unutar tih sat vremena, s tim da se u drugom (trećem itd) vozilu, karta ne poništava. Na njoj je već upisano vreme od kada teče tih 60 minuta, prilikom poništavanja u prvom vozilu.
    A u Subotici? Zamislimo da sa Palića treba ići u bolnicu. U OBA pravca su to ČETIRI KARTE!!! Ili, sa Teslinog otići na Kelebiju, iz Šandora do Hale sportova itd…
    I samo finansiranje vozila je bolje uredjeno. Od ukupno stotinak buseva, LOKALNA SAMOUPRAVA sufinansira nabavku, svake godine petina voznog parka… Naj, najstariji bus u Trstu je star OSAM GODINA!!!,
    Takodje, nekada je ovde postojao tramvaj sa značajnom mrežom linija. Ukinuli ga jesu, ali ostavili najznačajniju, kao turističku atrakciju, od Piazze Oberdan u Via Carducci do Ville Opicine iznad… Ta atrakcija donosi ogroman prihod.
    Zašto, recimo, SADA neko ne projektuje ponovo liniju od grada do Palića? Izvodljivo jeste…
    Ali, ovde je NEZAMISLIVO je da JP bude priručna kasa za potrebe POLITIČKIH STRANAKA!!! Kao u Srbiji, u svim JP. Dalje Trieste Transporti nije privatno vlasništvo i ovde se NE PRIVATIZUJE sve i po svaku cenu, kao u Srbiji, pod izgovorom da „to traži Brisel“. TO JE LAŽ!!! Gradski autobuski prevoz NIGDE U SVETU ne postoji bez subvencije lokalne samouprave. A privatnici rade samo po principu ekonomske isplativosti… Kao što se ni jedno uspešno preduzeće NE DAJE nikome u koncesiju. Tu je odmah JASNO KO DAN da je u pitanju pljačka (primer Aerodrom Beograd)…
    Da zaključim, gradski prevoz u Subotici je ODLIČAN, obzirom kakve barabe i diletanti ga organizuju i na broj (političkih) KRVOPIJA, kojima to JP služi kao sopstveni feud…

  11. Suzi kaže:

    Zasto trudnice nemaju besplatan prevoz kao u mnogim gradovima

  12. ... kaže:

    Retko se smejem ali sad sam se smejala naglas!!!hahaha zadovoljni gradjani sa gradskim prevozom…treba ih malo stavit na liniju broj 3 gde i migranti putuju pa lepo mirise autobus a i imamo vozaca gde ljudi popadaju jer tako vozi vozac hihi

  13. ... kaže:

    A o elektricnim karticama da ne pricamo kada se ulazi u autobus onda im radi a kada se silazi up….aparat u kvaru i kao da sam platio 90 din jer ne vraca mi 30 din…

  14. Neko placa i smartfonom kaže:

    Umesto elektricne kartice pokusaj sa elektricnom peglicom. Pa ako i to ne uspe pokusaj sa elektronskom karticom . Sanse su dosta dobre za uspeh.

  15. JAPAJA kaže:

    Sudeci po komentarima neko je masno slagao.

  16. hm kaže:

    Skolski autobus zasto naplacuju???

  17. ... kaže:

    Neko placa i smartfonom…eto vidis ispravio si me elektronskom karticom ionda ne vracaju mi 30 din i to dosta cesto… inace pogresno sam napisao hvala sto si me ispravio

  18. zzzzz kaže:

    Znaci tragedija koliko su autobusi prljavi i prasnjavi!!!Gospodo, kada znate da uzimate tolike pare od putnika operite te pokretne svinjce,Bruka!!!!!

  19. zzzzz kaže:

    Umalo da zaboravim,danas sam se skoro isprljao u autobusu !!!!!

  20. stormwatch kaže:

    Senka od ulicnog osvetljenja, krsheviti prokrshni autobus kojim su svi anketirani zadovoljni i zatvor u centru grada….simbolika fantazija.

  21. Anonimni kaže:

    Pada kisa sednes u autobus kad ono prokisnjava autobus i sve mokro sediste ihaj lep prevoz a sve masno sta god uhvatis ponekad bi trebalo malo oprati autobus.jedva cekam da imaju konkurenciju za gradski prevoz hihihi

OSTAVITE KOMENTAR