Subotičanke vratile jedan brejk

Crvena zvezda – NIS Spartak 0:3 (22:25, 24:26, 17:25)

Put do Beograda prijao je odbojkašicama NIS Spartaka, koje su hrabrom igrom pobedile Crvenu zvezdu i zakazale četvrtu utakmicu polufinala plej-ofa za subotu.

spartak zvezda

Spartak je servisima mučio Crvenu zvezdu i vrlo brzo poveo 9:1, od čega su jedini poen domaće dobile greškom Marte Drpe. Posle toga, poboljšala je Zvezda odbranu, pa se približila na 19:18. Ipak, napad Subotičanki bio je bolji za vođstvo od 1:0.

U drugom setu Zvezda je propustila priliku za izjednačenje. Dugo se igralo poen za poen, a Adela Helić je odvela domaću ekipu do prve osetnije prednosti (20:17). Posle tajm-auta Galeševa uspele su

Golubice da nateraju Ljubicu Kecman na grešku, napravile su četiri poena, naspram samo jednog Zvezde (21:21).

Veliku ulogu za preokret u završnici drugog perioda imala je Marta Drpa, a potpuno dominantan bio je NIS Spartak u trećem setu. Sofija Medić iskoristila je prvu meč loptu za veliko slavlje Subotičanki.