Posle obuke za rad zaposlenih u sistemu socijalne zaštite sa seksualnim manjinama u svakoj lokalnoj samoupravi je jedan pravnik, socijalni radnik i psiholog obučen za rad sa LGBT zajednicom, rekao je predstavnik organizacije Duga Aleksandar Prica.

Kancelarija za ljudska i manjinska prava i organizacija Duga zajedno sprovode treninge za zaposlene u socijalnoj zaštiti, kako bi na što adekvatniji način pomogli LGBT osobama.
Direktorka Kancelarije Suzana Paunović rekla je da je cilj obuke bio da se razvije svest o toleranciji prema seksualnim manjinama, da se najviše radilo sa mladima, kao i da je najvažnije to što su u program uključene i nerazvijene lokalne sredine, čime je obuhvaćena cela Srbija.
Aleksandar Prica je novinarima u Palati Srbija rekao da je najveći problem što se LGBT osobe plaše da svoje probleme iznesu zaposlenima u socijalnoj zaštiti, Ministarstvu unutrašnjih poslova ili u zdravstvenom sistemu i da su kroz treninge zaposleni u sistemu socijalne zaštite obučeni da na adekvatan način sagledaju probleme seksualnih manjina.
„Ne mogu da kažem da su LGBT osobe imale ne znam kakvih problema u sistemu socijalne zaštite, ali do sada kao i u drugim sistemima nisu koristili usluge. LGBT populacija, ukoliko ima problema i treba da se obrati MUP-u, sistemu socijalne zaštite, prosto se plaši. Zbog stigme, diskriminacije“, rekao je Prica.
Direktorka Pokrajinskog zavoda za socijalnu zaštitu Tatjana Grnčarski kazala je da će se Zavod zalagati da se sa manjinama postupa profesionalno i da se u centrima za socijalni rad iskorene predrasude o seksualnim manjinama, ako postoje.
„Treba da se promeni pristup pojedincima koji pripadaju seksualnoj manjini i da se pomognu porodicama da lakše prihvate opredeljenje svog člana porodice“, rekla je Grnčarski novinarima.
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Ahahahha omg sta se radi u ovoj drzavi imacemo OBUCENE LJUDE ZA RAD SA LJUDIMA! A ne svucene? Salim se. Pa nisu oni psi i nemaju nikakvu epidomiolosku zarazu pa da poducavamo ljude da rade sa njima. Zaostali smo u svemu zbog zutih pa i u ovome…
sram vas bilo da ovako nešto objavljujete
Na zalost mi jos uvek zivimo u zemlji gde je biti gay najgori zlocin, a imati bludne radnje sa ovcama i kozama je normalno. Napred LGBT !
Ajmo ljudi prihvatimo i blud pa nek Isus i Bog plaču nad nama…
… obučene za rad sa LGBT zajednicom.
Izvinite ali meni nije jasno kakva je to posebna obuka da bi neko sa šaltera izdao recimo Uvrenje o držvljanstvu nekome ko ima drugačije seksualne apetite? Kako će recimo bilo ko drugi iz lokalne samouprave, zdravstva ili MUP i da prepozna osobu drugačije sexualne orijentacije da bi joj pristupio na poseban način? Biće posebi šalteti za „ove“ i „one“?
Hajte molim vas, opet ste izmislili neki način da ispumpavate novac iz budžeta. Organizovaćete neka nazovi „predavanja“ ili „radionice“ koje će voditi neki NGO, a poreski obveznici će sve to da plate…
juuuuhuuuu, sad smo napokon slobodni i mozemo ziveti najdemokratskiji zivot!
sledeci korak ce biti da feministi goli marsiraju u centru grada, posle toga svim migrantima dati drzavljanstvo, stan, posao, ne ne, posao nece, nego dati im barem 600 evra po osobi mesecno, dzamije graditi na prozivci i u svakom naselju.
I sve to na racun radnickoj klasi.
Jaaaooooooooo sto cemo bolje ziveti, pa jedva cekam!!
kakva vlada takvi programi svi pederi do pedera
hahhahahhhahah….jebote, pa gde ide ovaj brod?
Otisli smo u tri lepe kada nam je ovo bitno. Eto prilike za SNS-ovce da se zaposle i pomazu pederima
Neznam šta reći na sve ovo. Dobro imaju ljudi tu devijaciju, vole to uživaju u tome i neka ih neka se vole bolje nego da ratuju. Problem je što oni svojim eksponiranjem izazivaju nelagodu kod ljudi jer sve su zastupljeniji u medijima, deca uveliko zapitkuju o njima. Polako ali sigurno oni zauzimaju sve više prostora, nije ni to problem nego je nevolja što na kraju deca i mladi neće znati ko je ko, šta je normalno a šta nije. Problem se stvara opet njihovim nastupima jer svojim istupima izazivaju desničare koji im zasigurno neće ostati dužni nego će im se svetiti, pa će ovi biti ugroženi i onda će EU reći opet kako smo svi mi krivi zato što su muželožnici ugroženi i opet će se sve nabaciti narodu na leđa, narodu koji nit je luk jeo niti ga je mirisao. Oni se stavljaju na prvo mesto sve zarad novca koji se sliva u džepove onih koji će prvim avionom pobeći iz zemlje ako zagusti, što po svemu sudeći nije daleko ako se ovako nastavi. Radnička klasa koja je već odavno degradirana isto kao i sva intelektualna populacija naših naroda tu na našim prostorima, bespomoćno i bez ikakvih prva nemo gleda šta je sledeći korak. Reći da bi trebalo svemu ovome stati na put, je besmisleno jer i obespravljeni radnici su međusobno razbijeni. Narod je bukvalno isteran iz pameti, stariji koji su svesni više i ne mogu ništa činiti dok mladi ni sami neznaju šta se dešava i šta je u stvari prava istina. Grozna i poražavajuća je činjenica da smo postali jedna najobičnija kolonija gde će i već imaju prava da na razne manifestacije dolaze belosvetski umobolnici koji svoje frustracije i seksualne devijacije leče na deci ove nazovi države. Treba li da se bijemo sa onima koji im to dozvoljavaju? Jedan od razloga zbog čega bih voleo da Putin stupi na tlo Srbije upravo je ovo. U redu je demokratija, ali ovo ne ovo nije ni nalik demokratiji jer ovo sve liči na frizuru Ivana Tasovca.
Bravo LGBT populacija! Bravo razlike! BRAVO Demokratija!
Ima tu nešto čudno što je ubačeno u terminologiju i pojavljuje se u zadnjih 20-ak godina.Naime,nikom nije sporno da postoje nacionalne manjine,religijske manjine,rasne etničke manjine itd.,ali „seksualne manjine“ – to je novotarija koja je ucijepljena u sferu javnog sociološkog diskursa,a ne odnosi se na javnu nego na privatnu,čak šta više intimnu dimenziju čovjeka.Dakle,kao takva ona ne može biti sociološki tertirana na način kao da pripada javnom aspektu ljudske osobnosti.Takav tretman nije pošten prema intimnoj sferi ljudi….Ta novotarija je ucijepljena na Zapadu,a naši je ponavljaju kao papagaji ni ne primjećujući da to jako para uši…..
@Bunjevac
Gospon bunjevac, da li vi mislite da je homoseksualnost i lesbizam novijeg datuma i da dolazi sa zapada? Ajte nemojte se zezati, i homoseksualnost i lesbizam stari su koliko i covecanstvo i dosli su sa istoka. Ne kaze se dzabe kod Katolika „ljaga Istocnoga grijeha“. Ali mi moramo shvatiti da je to prisutno u svakom narodu, svakoj naciji i svakog religiji bez obzira da li je zabranjeno, kaznjivo, slobodno….ljudska psiha se ne moze promeniti i nece se promeniti nikad, ljudi rade ono sto misle da je dobro za njih i ko smo mi da ih sprecavamo u tome. Pokazite malo tolerancije! Ja licno mislim da je to bolest, ali ako je to izbor drugog coveka/zene, onda ih ne treba osudjivati.
ovo je opet dokaz, da su nam politicari primitivci. nista se ne dogadja i niko nece nastradati, ni na ulici, prodavnici, radnom mestu, samo zato sto je tamo neki covek koji je homosek.. ja se ne secam, da sam igde videla da ima ljudi, koji su obuceni za rad sa homoseksualcima. u normalnim drzavama se svi tretiraju isto, ko sta radi u spavacoj sobi nije tema u socijalnim ustanovama. ovim programom bih trebao samo mup-sup da se pozabavi, u slucaju da nekom treba pomoc, ali to je jako tesko kod ovog mentaliteta. zakonom je predpostavljam regulisano, da svaki covek ima pravo na rad, mir itd., ne vidim nikakvu svrhu ovakvih akcija. love-parade se odrzavaju sirom sveta, svi stanovnici odlaze, jer su ogromne zurke i karnevali i nikada nisam videla da se nesto veliko mesala politica, bar ne na frontu.
Stormwatch
Sad si stvarno lupio.
„Ne kaze se dzabe kod Katolika „ljaga Istocnoga grijeha“.“
Zasto se katolicki popovi ne zene? Zato sto je katolicka crkva najvece svetsko leglo pedofila i homoseksualaca. Orgijaju po oltarima i crkvama svaku noc i posle dolaze vernici na pricest?
Jel moguce da u 21om veku jos ko veruje da su se popovi stvarno odrekli seksa?
Inace nije mi jasno kakva tu obuka treba?
Homoseksualnost je sve do nedavno bila tretirana kao nesto sto pretstavlja kriminalnu radnju i takvi ljudi su zbog toga zavrsavali na robiji a ponekad i im se desavalo i nesto mnogo gorjega. U medjuvremenu se doslo do spoznaje, barem kod onog obrazovanjeg dela covecanstva, da je homoseksualnost genetski preduslovljena i ne pretstavlja nikakvu bolest ili cak seksualnu perverziju. Radi se naprosto o genetskom uzroku i tu ne pomaze nikakva sudska presuda ili moralna pridika, a jos manje pseudomedicinski sarlatanizam. Legalizovanjem partnerstva istopolnih osoba se ide korak napred u postizanju ravnopravnosti za sve ljude. To je otprilike cela prica. Da postoje predrasude i sikaniranja prema takvim osobama je zalosna cinjenica i moramo na neki nacin naci odgovarajuci modus vivendi za te ljude. Ako mene neko pita da li imam nesto protiv homoseksualizma, moj odgovor je – nemam. Medjutim kada vidim na ulici kako se dva muskarca na javnom mestu otvoreno ljube u usta i medjusobno ceprkaju oko genitalija, meni se okrece stomak. Sve u svemu, vecina ne sme da maltretira manjinu, ali i manjina treba da povede racuna o vecini i njenom dozivljavanju stvari.
Koren problema je u pretposlednjoj rečenici prethodnog komentara. Naime, heteroseksualni muškarci osećaju veliku nelagodu pri samoj pomisli a pogotovo kada vide kontakt dva muškarca. Ko zna zašto je to tako ali i to treba imati u vidu kada se traži modus vivendi.
Ako se složimo da te ljude treba pustiti da žive i da se vole, treba ih takođe upoznati kakvu reakciju izazivaju ako javno ispoljavaju svoju sklonost. Dakle, svako neka malo popusti i nema zime.
vucicu pederu!!!!!!
Mnogo vike ni oko cega. Nista protiv da tzv. LGBT uziva u svojim obicajima kod kuce, ali ako izadju sa tim i marsiraju okolo isticuci sta su, kao sto u zadnje vreme rade, smatram sasvim legitimnom da neko drugi to isto radi iz drugacijeg ubedjenja. To nije tlacenje, nego upravo ravnopravnost.
cenjena gospodo,bacate pare bez veze….pa ON je pederčina a ne homoseksualac!
Sta je to LGBT?
Zar Srbija nema druga posla, sve je reseno, sve funkcionise?!
bravo Megatron !
Na zalost mi jos uvek zivimo u zemlji gde je biti gay najgori zlocin, a imati bludne radnje sa ovcama i kozama je normalno. Napred LGBT !
@daddy
Sramota te bila te tvoje fiktivne nacionalnosti pa da lazes, varas i optuzujes samo Katolicke svestenike. Ja ti garantujem da iako su Katolicki svestenici zavetovani na celibat, medju njima ima daleko manje bluda, sadomazohizma i ostale sodome i gomore nego medju Pravoslavcima, Protestantima i Evangelicima kojima je dozvoljena zenidba, udadba, preljuba i slicno….
Nek budu šta hoće,ali skupa je ta njihova seksualna sloboda. Paradu ponosa samo što ne obezbeđuje armija uz podršku avijacije,da ne bi došlo do krvoprolića. Ne znaš da li su veći bolesnici pederi,ili huligani koji bi da im skrate muke.
Evoooo gaaa i Stormwatch,nije ga bilo ceo Januar,ja se vec uplasio! Sta bi Stormika,nisi imao neta ili….? hehehe
Stormwatch
Ivane, sta sad ubacujes moju nacionalnost? Ta nismo mi Bunjevci krivi za enormne zlocine i lazi katolicke crkve.
Stormwatch
Neg „Ivane“, snabdi se ti dobro valijumima, imam osecaj da se Dva u jedan tek poco cigrat s tvojim zivcima.
Posmatrac
Bice da su Stormiki u januaru kosulju oblacili preko glave, a interneta nema u takim ustanovama.
Ha!Naprdnjaci pripremaju narod da ih još žešće jebu,sad već bez predrasuda i sa edukacijom,da bi još više uživali. 😛
Kao sto reko, stidite se svojih izmisljenih nacionalnosti kako bi se rasturila hrvatska manjina u Srbiji.
Narod kad se digne, ovaj put ce biti 6. Oktobra vidim ja.
Stormika
Nadam se da ne maris da te zovem Ivane, nekako mi lakse tako, sad kad vec znam?
Ma tu vasu mini zajednicu unistavaju ovi kvazi Bunjevci sto se predstavljaju i ovako i onako, kako ne vidis? Prevest ce vas zedne preko vode, izdat ce i vas ko sto su izdali nas prave Bunjevce.
Neg, zar nisu Hrvati madjarska podgrupa? Dugo su bili, kako to sad svoj narod?
Mi Bunjevci bi kaz’li da se ovaj daddy „osti“ na Šešelja,tj.smrdi na njega.
Zbunjevac
Al sricom vi niste ni B od Bunjevaca.
Mirko, ta nema problima. Mozmo mi pricat kako ocete.