Bliže se uskršnji i prvomajski praznici, a Subotica i Palić su među traženijim destinacijama – beleže rast stranih turista od devet odsto.
Direktor Turističke organizacije Subotice Aleksandar Medaković rekao je da se beleže pozitivni trendovi. Prošle godine broj turista porastao je za sedam odsto, stranih turista je za devet odsto više.

Suboticu i Palić je posetilo 150.000 turista, stranih i domaćih. Prošle godine kineski turisti su došli u „top 5 stranih turista“.
„Turiste pre svega interesuje arhitektura secesije, gastronomska ponuda, Palić i vina“, naveo je Medaković.
Najavljuje bogat program za prvomajske praznike. „Imaćemo najveći zabavni park u našoj zemlji, duž jezera imaćemo gastronomsku ponudu, suvenire i rukotvorine, ali i niz manifestacija na samom jezeru – od jedriličarske regate, aeromitinga, manifestacija na velikoj teresi za najmlađe posetioce. Posetioce očekuje i festival zanatskog piva koji će pratiti bogat muzički sadržaj“, istakao je Medaković.
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Ciohazarsko jezero.
Nisu jos videli zeleno jezero.
Istina
Citam vec dugo komentare na ovom portalu… ne samo vase, vase se trudim da preskocim jer su obimni i besmisleni a ovaj kratak sam procitao i moram Vam reci sledece: Kako vam ne dosadi sablaznjavati obicne citaoce s tim vasim dosadnim glupim Ciohazarskim uverenjima? Ma vi ste jedan nenormalan ciohazarski covek. Da, to ste , jer ste i vi odrasli i posecivali upravo to jezero. Hvala Bogu pa niste vise tu u Subotici( sem ako ne lazete u vasim izlaganjima). Dosadili ste zaista zaista. Ako nemate nista novo a da se ne ponavljate stalno, ne komentarisite vise, trosite vreme nama obicnim gradjanima. Taman mislim Istina nesto pametno napisala a kad ono procitas ispadne ko pijan tra la la.
Pitanje- Da li se u turiste ubraja i 30.000 nasih sugradjana koji dodju kuci sa hrvatskim i madjarskim pasosima>>>??? Jer se to tako vodi…
O kakvom rast turizma je rec? Pa Palic belizi pad u odnosu na proslu godinu i to na osnovu Republickog zavoda za statistiku. Druge destinacije ozbiljno rastu Palic tavori. To bi trebalo svi da znamo,
To su turisti koji samo prenoće na Paliću i idu dalje. Puni su hoteli i apartmani čak ni slobodnih soba nema čitave sezone.
Na te turiste se misli…
Prosle nedelje odmarao na Paliću nedelju dana.Prelepo,mirno,čisto,ljubazno,nemoguće je naći negativnu sugestiju.
Agentura pokusava da me kopira ali bezuspesno. Jezero nije ciohazarsko, ono je prirodno, pripada samo njoj. Problem sa Ciohazarima je sto zele da budu vlasnici svega pa i celokupne prirode, otud i zelja da se upravlja klimom.
„zeljko“, sa malim z, se bas „nezavisno“ nadovezao na komentar napisan zloupotrebom mog nicka. Neuspeo vam je koordinisan potez.
Smetam, mnogo vam smetam.
Pa kad smo mi jedna od malobrojnih zemalja za koje Kinezima ne trebaju vize, a ne zato sto je napreDNO u Subotici 🙂
Istina…
Ti nisi normalan. Malo ili veliko moj nick je takav. Kao i tvoj sa tri tacke.
Ajde molim te ne bulazni gluposti. I evo opet, nemas nista pametno i novo da napises samo se ponavljas stalno.
Budi malo kreativan a ne ko majmun(mislim na zivotinju majmun) ponavljas sve jedno te isto ne znas za drugo. Ne prihvatas kritiku mislis da su svi protiv tebe. Nisu svi protiv tebe, kad kritikujes prihvati biti kritikovan. To je ljudska vrlina (koju ti nemas). Pozdravljam te i ostavljam te u tvojim „komentarima“. Sam pisi i sam ih i citaj jer ljudi zbog tebe ne komentarisu vise bilo sta na ovom portalu jer Ti odmah sve to izvrnes u tvoju opterecenost tim tvojim ciohazarima. Pozdrav!
Istina zrtva sopstvene kreacije.
Ako vas pokradu na Paliču sigurno neće tražiti lopova ni to što vam je ukradeno,meni su opljačkali hladnjaču na Vidovdan 2016 u Bačkim Vinogradima i viljuškar odnesen kod Akoš Kovača u Bačke Vinograde i to sam saopštio zamenici tužioca Vilago Djerdje i tražio od nje da da nalog i da pretresu hladnjaču kod Akoša i zaplene ga ,on mi je rekla Znamo i mi da je tamo pa Vidićemo posle kad sam je pitao zašto niste dali nalog odgovorila je Pa eto Nisam. Izgleda da i kad nadješ gde ti je ukradeno vozilo i stvari umesto policije i tužilaštva u Subotici zamenica Vilago neče da postupi po službenoj dužnosti iz ličnih interesa protivno Zakonu Republike Srbije
Agent „zeljko“ je opterecen Istinom. Netacno je da „se ponavljam“. Tacno je da ponavljam isto, sustinski vazno, nebitnim neka se bave drugi. Ponavljanje je majka znanja. Isto to radite vi, vekovima. Hvala za uvrede, one su dokaz ko ste. Matrica vam je ista. Ni kod vas nema nista „pametno“ u komentarima, ima samo lazi, uvreda, kleveta, satanizacije. I vi biste da polemisemo? Ma, dajte, znam vas! Cinite to sa naivnima.
Zorane bolje bi bilo da čutiš
Zorane , stavljaj komentar o tome šta si ti radio tu u okolini ( jabuka ) da te podsetim !
SVI SMO AGENTI NA OVOM PORTALU SEM TEBE. NAS SEDMORO PROTIV ISTINE.(nema vise od nas 8 koji smo na ovom portalu u komentarima)
PROZREO SI NAS.
OD CELE SUBOTICE 7 LJUDI KOMENTARISE. AL ETO STA CEMO DA RADIMO SAD KAD NAS ISTINA UVEK PROZRE. MORACEMO NEKU DRUGU METODU DA PRIMENIMO PA DA UNISTIMO ISTINU. IPAK SMO MI AGENTI AGENTURE CIOHAZARSKOG DRUSTVA.:) 🙂 🙂
@zeljko
„Svi“ je generalizacija kojom se vi služite kao npr. „Svi su zadovoljni stanjem u društvu“, „Svi su oduševljeni novim ekonomskim merama“, „Svi su gledali u Stanijinu zadnjicu“… Rečju „svi“ kreirate svest javnosti, isključujete svako drugačije mišljenje jer „svi“ „misle“ kako vi namećete. U to spada i npr. „Jedan od pet miliona“ a od tih pet miliona nema ni desetog dela. Veoma se traljavo služite manipulacijama. Uzgred, nema vas samo sedmoro, ima vas više. Hoćete spisak vaših nickova?
Odbijam da prihvatim vaše bezbrojne laži.
Uuh za ovo ce da legnu dobri novci. Bicu unapredjen.
Ajd samo pozuri s odgovorima, istice mi pauza 🙂 🙂
Nikola jesam radio izvoz jabuke iz Subotice i to veoma uspešno godišnje oko 160 kamiona preko 3000 tona i tu je u Subotici narod bio zadovoljan samnom ,ja tu radim od 2006 i nemam čega da se stidim ,al je 2016 došao Pdm fruit iz Pudaraca kod i hteo uzeti tržište pa me nisu mogli redovnim putem pa su njihovi podanici -Menadzeri Akoš Kovač brat mu Zolt ,Bojanić Zoran Pavlović Miroslav organizovali pljačku hladnjače ukravši 20000 eur vrednosti viljuškara i stvari i kad je na moju molbu slikano u hladnjači ostatak mojih stvari oko 8000 eur što zadržali sad se u pred krivičnom procesu brane ćutanjem i preko veza probaju da zataškaju slučaj .Pa svi znaju da je ova ista kriminalna ekipa na prevaru otela Vilmošu Fogašu kuću i imanje zato što nije izdao Primu Pdm-u Stidite se pljačkaši otimate tudje Bog će vas kazniti,kod mene ste upali na Vidovdan upamtićete taj dan a Vilmoša ste izbacili na Bogojavljensko veče ništa vam nije sveto bezbožnici stiće vas kazna .
A ti što pišeš da se zoveš Nikola napiši pravo ime ti si dio ove kriminalne grupe podguznih muva od Pdm-a
Tako je Pdm je svugde napravio probleme i u Slankamenu najveci su izvoznici Poljske jabuke treba da su u Zatvoru.
Nema odgovora!
Zorane , a šta ti je komentar o tome da je NEKI VELIKAN , Je izvukao sam sebe na sudu sa neisplatama robe ! Ja znam imena i detalje , nek podeli i to ! Da se zna , ZNAŠ I TI , nek podeli , nek piši ko VUK , ja bi voleo da to izneseš pred javnost da bi svi imali znanja o tome ! Samo detaljno , BUDI POŠTEN . Samo hrabro
Zorane , Šta znaš o tome da su nekome ukrali kamion sa robom ! Mostarci su pošteni ! I tu neki Željko komentariše , to valjda nije taj na koga misliš , Hajde rođo nek se ızjasni ( ili rođo ili brate ) BUDI POŠTEN , Dabi znali šta se dešava !! Pred javnost , NIKOLA
Na kojeg Velikana misliš ima ih više što nisu platili robu a izvukli se mućkama na sudu,reci na kojeg misliš dal na Docu,Sabinu,Alekseja rusa,Markovića,Dejan kuvar,ili ovaj novi iz Loznice Ratko ….. dugačak je spisak onih koji su namerno makli robu,ali takvi više i ne rade otkup u Subotici ,sve je to na kratke staze pa ako ih sud ne kazni onda će Bog a to je mnogo teža kazna.A to što kažeš da su nekom ukrali kamion sa robom jabukom,da ukrali u Moskvi Željku -Tornado Šped i čovek prijavio u policiju tamo i tražio al ništa ne pomaže odnela Ruska mafija.To se tamo često dešava pre 7 godina 5 turskih kamiona novih ukrali u Rusiji sa trešnjom koja je vredila 4 eura po kg oko 65000 eura po 1 kamionu vozače našli svezane u šumi ,i to nisu našli i tamo je velika korupcija.Kradu tamo u Rusiji skuplje robe sa kamiona ovi naši kad voze lekove kroz Rusiju idu grupno i u pratnji.Al od svega ovoga je veći kriminal šta radi Pdm pljacka konkurenciju,progurali uredbu da ko izvozi mora imati 500 tona hladnjacu pa unistili 300 firmi pa oni sto ostali nemogu sve izvesti ucenjuju seljake cena pala proizvodjaci izgubili ogromne pare ,drzava u minusu manje izvoza a oštetili su Srbiju reksportom Poljske robe sigurno za 3 miliona evra ,al ih neko štiti al im to nedaje za pravo da otimaju kucu hladnjacu Vilmos Fogašu i meni da pljačkaju stvari iz firme,mnogi proizvodjaci voca i povrca su kivni na Uredbu 3/2018 ako je ne skinu eto Opoziciji Milion glasova.Mislim da bi Predsednik Vučić trebao da reaguje da spasi situaciju dok nije kasno.
Čak je Pdm preko svojih veza skinuo Zeljka TornadoSped sa spiska izvoznika da bi se dokopali Zadruge Prima 2000 tona gde Zeljko preko 10 godina radi otkup gde zaslužan mnogo za uspeh proizvodjača kojima placa posteno i daje dobre cene .Al uspeo se nekako vratiti na spisak.Mnogi ljudi vade jabuku u Subotici zbog loše cene koju je uzrokovala Tajkunska uredba 3/2018 koju je progurao Pdm.Mnogo robe bačeno zbog neizvoza iz običnih hladnjača u Slankamenu u zadruzi 7000 tona stoji dolaze u opasnost da sve bace.
U PRAVU SI AL TU SMO DESMO , DOSTA ZNAŠ I TI , ZORANE .
Zorane ; Moji šabčani su me unapred rekli da neki izvoznik iz tih krajeva imao je neke veze na sudu , ja znam detalje , ali je bog naš počeo da kažnjava posle te rasprave ,
Piši slobodno detalje nek zna narod kakva je situacija
Džabe ima dokaza u svemu , kad znamo svi da uvek riba počne da smrdi od glave , bez obzira koja riba je u pitanju , na primer neisplate robe ( jedna vlast) , reekspor ( druga vlast ) , a oni koji rade redovno uvek ga zajebava neko , na različiti način . Tu nema reda , i neće ni biti , a mi uvek ostajemo na istom mestu , zato što smo pošteni i vredni .
Tako je ovo je vreme za lopove i prevarante ,plačkaše zelenaše i ostali ološ ,a vredni i pošteni sve plaćaju namete i trpe kad ih pokradu,al neće proći dobro ni oni što štite takvu ološ advokati,i ostali podmićeni smradovi i zmije,kad ih Bog Kazni pitaće se Zašto možda će uspeti da se sete.Al bolje je ono malo u Pravednika nego veliko bogastvo mnogih Bezbožnika,i ne treba im zaviditi jer brzo nestaju kao dim,kose se kao trava.
Zorane , ja tebe znam , kad sam te prvi put vido , bio si obučen ; crna cipela , ružičasto pantalone , radio si za nekome o kome ni dan danas nemam znanja ? Koji je bio taj izvoznik ? SAD VODIMO RAZGOVOR PREKO ZVANIČNIH PORTALA ! IZJASNI SE ! TIH IMENA , DA ZNAM I , DA ZNAMO SVI !
Bar da čujemo par imena ; koji su isplačkali seljaka , poštenog , koji je doneo državi više miliona €€€€€ , SAMO IMENA HOĆU DA ČUJEM , A NE FIKCIJE , KOME SI RADIO ? KAD ? GDE ? I NAJVAŽNIJI DETALJ GDE ? KO TI JE , BIO IZA LEĐA !? Nek vidi narod , ili NAROD ; , Nešto si već spomenuo , ja bi voleo da se to zna , celo naše društvo , barem koji su na tom portalu ; Denis , Željko i ostali …
Malo je mesta da se to sve opiše na ovom portalu pripremam knjigu izace na proleće zvaće se ,,Voćna Mafija“ oslikavaće sve dogadjaje od 2004 kad sam poceo raditi izvoz voca za Rusiju .Tu ce biti detaljno opisane prevare seljaka od strane izvoznika koje su prosle bez kazne i placanja ,podvale robe Ruskim kupcima po pitanju kvaliteta,podvale krša od strane pokvarenih proizvodjaca nama izvoznicima sa sve slikama i pravim imenima i prezimenima,prevare od strane Ruskih partnera prema nama izvoznicima i obrnuto gde neki nasi pokupili lovu avanse,mucke tuzilastva,sudija,advokata u nekim procesima ,primanja mita,namestaljki prica o glavnim reeksporterima ,i njihovim zaštitnicima seks sa ruskinjama na tudj račun i mnogo toga ima dobro da zaboli glava neke od te moje knjige,pa nek kupe čitav tiraž bice štampana za pocetak u 100000 primeraka,seks ruskinje izvoznika za gratis 2 palete sljive sa magaconerom,jebanje zene od poslovnog partnera od strane mog druga izvoznika,mladi gej sin od izvoznika što vata vozače za kurac kao u šali i tako bice mnogo toga zanimljivog,o neplacenim turama autoprevoznika gde dovezu robu u Moskvu i ostanu bez para itd negde do maja 2020 bice u prodaji.I Nikola taj što si ga vidio u roze farmerke to je taj gej momak izvoznikja nikad ne nosim roze farmerke,dobro si prosao da te nije spopao
E ovakve priče volim! Kriminal, sex, vatanje za kurac…i sve po istinitim događajima.
Jedva čekam !
Da, sve će biti istina, bice opisan i jedan naš izvoznik iz Slankamena sto je iz tog malog sela došao u veliku Moskvu pa umislio da je jebač. Trošio tudje pare od robe pa slao taksijem ruže devojkama po Moskvi. Skuplji taksi nego ruze. A ima jedan prevoznik brka ,dosao na stajanku – parking u jednom gradu Rusiji i tu ima gazdarica 6 devojaka. U danu ih je sve Izjebao i plus Gazdaricu. Ova mu na kraju rekla – ne moraš ništa platiti al Nemoj Dolaziti Više. Takodje ima jedan naš Prevoznik Mile, moj drug, tako je silno jebao Ruskinju u kamionu, devojku da mu je za zahvalnost vratila pare. Ima kurac kao ruka,a glup Bosnac zaboravi kad ga stavi. Sve će to biti u knjizi,i još mnogo takvih događaja.
Takodje i priča o moja dva drugara Rusa vozaća kamiona Magnit kaze: Boljšak Zoran noćas nas Dvojom jebali Svinju. A znam da on i kum piju nenormalno. Kakvu Svinju Vi Jebali Dvojom u Subotici? Kaze nasli na oglas hhhhuuu dobro je da nisu upali gde u svinjac.
Ima jedan debeli izvoznik bavi se reksportom kupio sekretarici madjarici golf 4 a ona nasla drugog nudio i nov mercedes al nepomaže ode mlada u Francusku,izgleda nije do para bilo nego do kurca,Jebo nejebo Kurcu vreme Prodje
Tako je Zoki piši o našem izvozniku iz Slankamena mnogo je naših para na pićku u Rusiji .
ZORANE , taj debeli ko je uzeo Golf 4 sekretarici , taj je sarađivao sa Aleksejem i sa Vladimirom , ( barem tako su mi prestavili ) kad su isplačkali narod ( u dva navrata) , zaposlila je NEKU , KO JE TO SVE IZVEO ( jer su mu ljudi vrejovali)i što je to izveo i ponovo ga je saposlila na svom imanju .. … Stavljaj i to u tvojojoj knijži da nikad nismo sigurni , ako nismo pošteni . PRÍČAJ O TOME , KO ? KOME ?JE NANEO ŠTETU ! Napiši i to da sam X Y ( na primer ) isplatio robu ( bivši DB – ac) ..
Tu mu je unuk , pozdrav !!
Ti lupaš bez veze da bi saznao ko sam ja !
ZORANE ,Reci nama ; Šta je organizovao iz Kruševca ?
Bravo Tako je pogodio si o kome se radi al madjarica više voli dobar kurac od dobrog mercedesa,tako je dva puta su opljačkali prvi put na firmu od Vladimira on pobegao pa ulazio u Srbiju po tudjim imenom svake godine kupovao trešnju u Ritopeku i niko ga nije hapsio iako je na poternici,pa su posle otvorili firmu na Sabinu i u obe kradje suma oko 2 miliona evra ,epilog Na Sudu Sabina odlobodjena nije bila uračunljiva 70% Aleksej u bekstvu osudjen sve ds plati narodu i 2 godine zatvora ubacicu u knjigu i dio orginal presuda od proizvodjača.Problem je što Rusija ne izručuje Interpolu .Da i ona sad radi kod kruševčanina mada on nije umešan u tu pljačku nego Aleksej al je nju primio iz sažaljenja ona se zabavljala sa Vladimirom i to je sve sto je dobila dobar seks,a pare pokupili Vladimir i Aleksej.Sretnem ja Alekseja na pumpi na Palicu vec kad je bila druga afera i kazem mu kod tebe tamo problemi kaže Ako Jeste Šans Zašto je ne (Ispolzovati) na Ruski Iskoristiti.Tako da su iskoristili proizvodjače i Sabinu ona jadna posle je radila na dnevnicu 2 godine brala jagode jabuke.Ja kažem sledeći put kad sreo Alekseja vrati babi Mariji Juric nešto para ima sina u kolicima a on kaže Baba Strašni Majmun i tako ti jeta priča sa aMoldavcima koji se Predstavljaju kao Rusi.Mads medju njima ima divnih ljudi kao moj trgovac Marek al šteta više ne izvozi iz Srbije ima zasad 100 hektara svoj u Moldaviji
Gabrić Ivica . ( tačka ) pričaj i o tom čoveku . ako smeš , Dorjana si isplatio ( mosilac gazdinstva ) pričaj . ko Vuk … Gabrići nisu naši ( druga nacija ) , samo opušteno , Nek znamo svo tu celu priču . I sa tim ljudima ; Vidiš i sam da imam uvid u tim stvarima . ČUJEMO SE
AKO TI NEKI DETALJ FALI IZ TVOJE KNJIGE , OBRATI SE MENI , DA TI ISPUNIM DETALJNO ; JA NELUPAM BEZ VEZE ; DA ZNAŠ , JEL JOŠ ŽIVIŠ U NOVOM SADU ( PREDGRAĐE )
O Gabrić Ivici proizvodjaču i ugostitelju imam samo sve najlepše da kažem kao i o sinu mu Dorjanu.Tamo na Majkinom Salašu sam slavio 3 Nove Godine.Dorjan je moj drug i takodje dobar izvoznik za Rusiju al 2 godine neradi izdaje hladnjaču i prodaju svoju robu drugima.
Reci nam kome si isplatio robu , Dok si radio kod nekog šabčana , a posle šta se desilo , to je jedno , a A drugo ; ta takozvana “ izvoznica“ je nekima slao čak i padanicu rusima , na teret drugih ; Samo pročitalj to pažljivo i razmišljaj unazad ! Čekamo ti odgovor , izađi i na detalje !
Zorane ; po tebi , dal vredi da se u buduće raditi sa jabukom , ( dal proizvođač ili trgovac ) Pošto već rusi imaju jake zasade !
Taj neki Šabčan se zove Dobrosav Nikolić i tad je imao firmu Green Natural Fudd 2009 losa godina ja nisam imao svoje kupce i krenem raditi za Docu kao kontrolor kvaliteta za platu i potovarim mu dosta kamiona tu po Subotici ,on davao ugovore o otkupu proizvodjačima i menice nekima je i uplatuo nešto avansa otkupio je od Tereze Ujhazi za nekih 37000 eur,Pa od Jankovića nekih 15000 eur pa od Ujfalošija jabuku i kukuruz secerac za preko 30000 eur na Ujfalošijevu firmu ugovor,i još od jednog proizvodjaca sa Bačkih za 10000 eur.Sve te kamione ja sam nadgledao prebir i utovar Robu sam iskontrolisao dobro i to posle potvrdio i na Sudu zaštitio te proizvodjače od neke price da je bila loša roba .Tereza je htele podvaliti melrozu sa skaltom 5 tona na jedan kamion pa sam je naterao da to prebere.Doca i njegov Rus Aleksandar Dircu su otkupljivali po čitavoj Srbiji Slankamen čačak Arilje ukupna cifra duga 1200000 eura .Ispočetka su nešto malo placali posle Doca prodaje Dircuu firmu za 500 eur on postaje odgovoran i kad počinje bunt zbog neplacanja on preko Rumunije tu je izašao sa autom beži u Rusiju.Ovde podnose krivične posle nekoliko Meseci hapse Docu i sina mu Aleksandra .Aleksandar biva u zatvoru u istragi u Subotuci 3 meseca a Doca 6 meseci.Kaže posle Doca da su ga nasamarili advokati koji su znali da ce ga pustiti posle 6 meseci i tad mu uzeli veliku cifru,advokati su ti najveća mafija nemaju milosti kad je čovek u nevolji Deru.Posle ide sudjenje ja dam izjavu da je bila dobra roba i zastitim seljake i cak kažem da su izvezli robu na brokersku firmu tamo prodali i prisvojili pare.Na glavnom pretresu ulazim Sudija neki brko me još ismejava kaze ti si neki Bosanac ja mu kazem Super Bosanac Hercegovac i kad sam mu rekao da Doca meni duguje na njegovu novu firmu pare Medzik Fruit land za obavljene utovare on me ismejavao samo on tu da ne sudi,opšti smeh u sudnici ma Bože sačuvaj.Bice sve detaljno u Vocnoj Mafiji koga je platio posle u toku sudjenja a koga nije. Sabina jeste tovarila na kraju prve afere ja vidio u Goldenfrukt kalibar 4 i 5 pitam gde to šalješ kaze u Rusiju i smije se.Kod druge afere je radila u hladnjaci kod Marije Juric u Hajdukovu svi pricaju da je Erne Terek najbolje prosao donio neki krš i dobio gomilu para i odmah kupio nov dzip Dačijin,al to je na osnovu njegove velike ljubavi prema Sabini on je jako bio zaljubljen.Čak je neki grenismith sa flekama skaltom od Sarvaša uzela što ja nisam hteo i obecala veliku cenu al nije jos lovu dobio.Svasta se tu dešavalo cak je i direktorka Goldenfreukta kupila nov golf posle prve afere ja joj napisao pesmu o tom i dao al je pocepalaaa.Pa treba i ludog Toth Tibora direktora Savetnika Goldenfrukta spomenuti u 2015 koji je sa Docom uspio 1 komoru od 170 tona uskratiti Mariji Juric a dopisati Doci pa mu je žena išla na Maldive o trošku Doce ljepota jadna Marija.i tu joj maznuli 40000 eur bice svega u toj knjizi i još mnogo toga ovde jebe lud zbunjenog nonstop.Jabuku gde su lepi noviji zasadi treba održavati i gde su dobre sorte stare ili vaditi ili prekalemiti na krusku kiferku,al ne širiti jabuku dolazi kod Rusa njihova pa polako dok se nadju nov dobra tržišta.
Dobro Jutro ! Drugi put kako je Sabina kliznuo u Babinom dvorištu !
„Sudija neki brko me još ismejava“, „on me ismejavao samo on tu da ne sudi“.
Sve vreme govorim – Antisistem. I mene ismevaju. Ceo vek, od osnivanja KPJ, ništa ne znaju, ništa ne proizvode, samo kradu i uklanjaju. Tako ih naučili njihovi strani mentori. Kada budu potrošili i pojeli ono što imaju, a novo ne proizvode, ostaće im samo đubre i go*na. Pri kraju su tog ciklusa. Pogledajte, sve se raspada, pliva u đubretu i go*nima.
Sa Sabinom je bila prava gungula u drugoj aferi Aleksej vlasnik vlasnik firme a Sabina dogovara i kupuje za njega .Kruševčanin Botunjac ljut što mu otela kupca Alekseja ,on je bio njegov kupac.Sabina daje nerealno velike cene samo da dobije robu ,ja placam 30 dinara mucu ,Zeljko i Botunjac 32 a ona 40 al na dug.Desio se susret u Vinskom dvoru sede Aleksej Željko i Botunjac i njih dvojica pitaju pošto placa mucu kaze on placa Sabini 20 dinara i oni poludili kako kad ona obecava 40 i zovu nju na telefon da on čuje da ona placa 40 .Posle to razglasuju po selu ljudi koji nisu isplaceni blokiraju mehanizacijom ulaz kod babe Marije,dolazi policija I tako cirkus bio tu Aleksej još mesec dana potovario još sam 10 kamiona po Srbiji i otišao.Sad je osudjen al dzaba Rusija ne isporučuje Interpolu naročito za privredni kriminal.Kad ga pitaš stà to bi kaze Sabina majmun,a kad sam mu rekao vrati pare babi Mariji kaže Baba Strašni Majmun i vidiš svi su ispali Majmuni samo on Pametan pokupio pare i ćao,na Sud nije dolazio bio advokat umesto njega.
Biće i mojih pesmi u knjizi kao ova. VATROGASAC. Madjarice ,Madjarice vruče Pice stiže Vatrogasac Željka iz grada Užice, Šlauf vadi šlauf vadi da Vatru Gasi vatru gasi samo da ih Spasi Vole ga Madjarice Mnoge i za njim Lude al nijedna al nijedna kao Guljaš Tunde.
Zato je plaćao Sabina tada na dug 40 din u drugoj aferi , što predhodne godine dao svakom proizvođaču pismeno obećanje kome je ostao dužan da će njih sa ovogodišnjom zaradom izmiriti
1 Afera : Sabina odgovorno lice i tu je i Vladimir šalju robu Alekseju u moskvi ( osfoje narod ) 2 Afera : Sabina isto odgovorno lice , a sad tu je Aleksej i šalju robu Vladimiru u rusiji ( opet im neki veruju ) ,
Da pređemo malo na reeksport , može ?
Da tako je bilo jedna ekipa,a što se tiče reekaporta mnoge firme su to radile u Srbiji n3ke su kažnjene i platile kaznu 50000 eur neke zatvorene treba proglasiti listu reeksportera i dodeliti Titulu Najveceg Reeksportera Poljske Jabuke u Srbiji u zadnjih 5 godina to je firma Pdm agrofruit i još nekažnjena kaze meni njihov direktor prve godine izvezli su oko 275 kamiona Poljske jabuke kao Srpske i dele on i Gazda Dragan i Sin Marko i kaze očekivao neke vece pare tu od njih a oni ga Kulturno Izjebali na Obračunu i privalili troškove firme stotina radnika i Kao zarada bil svega 13000-13500 hiljada euvra za svakog od njih trojice i lepo se snjima pozdravio i otišao od njih u svoju manju hladnjaču i tamo sad radi sam. Takvi su Tajkuni prokleti grabe samo za sebe.Posle dolazi im drugi direktor i godisnje oko 500 ponekad i vise odrade Poljske jabuke,Zeljko im dovozio u povratnim turama Poljsku jabuku i mnogi drugi prevoznici,Drugo mesto zauzima Botunjac on je i sjebao ovaj posao zbog njega zabranili krusku pa umalo i jabuku,ima još i dosta drugih firmi koje su to radile al vecinom su kaznjene,al je paradoks kad su donosili Uredbu trebali su zabraniti rad takvim firmama i odabrati 50 najv3cih izvoznika Srpske jabuke i njih ostaviti da rade a ne usloviti rad kapacitetom od 500 tona gde su najvise u igri ostali upravo reeksporterske firme.Farsa Tajkunska uredba,Pdm se hvali da im je Nikola Selaković tazbina bio im je i na svadbi sina Marka on je kažu od Markove žene Ujak.Al nedaje im to pravo da pljačkaju druge firme. I otimaju kucu i vocnjak Vilmos Fogašu ,plan im je bio da ostanu jedini na tržištu da budu jedini koji otkupljuju i izvoze jabuku iz Srbije za Rusiju.
Docin advokata znaš ! Tako sam čuo da iz subotice , kažu barem
Dal znaš to , zašto se povukao Vasilij , trebalo bi da ima neki razlog ?
Imao je on čitav tim zastupala ga je Biserka iz Subotice plus još neki iz Beograda,ja bio sa njim u njegovom dzipu kad je odnio ljubičastih(500eur) Biserki koliko sam mogao mu vidjeti u ruci minimum 10 komada oko 5000 eur Skupa Odbrana.
Vasilij Belarus zadnjih hodina izvozi popriličan broj kamiona salate kupusa i ostalog povrca iz okoline Lekovca i zaradi lepe pare a ne da se ovde muči sa jabukama,uvozio je ove zime beli krompir iz Belarusije u tu dovozio i prodavao na Bačkim.
A neku proizvođači su bili u tom reexsportu , pokrili sa papirologijom ,
Da kao sto su braca Akoš i Žolt K. oni su prepakivali robu jabuku Poljsku za Pdm u svojo hladnjaci u Bačkim pa kad su pali onda im je jedan inspektor u Supu to pomogao zataškati.
Da Braća K. su prepakivali Poljsku jabuku za Pdm i pokrivali ih svojim proizvodjačkim papirima od gazdinstva i čak pljačkali za njih druge firme i Vilmoša podveli pa se vodi protiv njih Krivični Proces.
Da al nisu jedini i u Srbiji su neke pohapsili proizvodjače možda i njih uhapse već je vreme.
Tih imena već smo čuli , a imenuj i ostale , samo tih kojima si siguran ! Koji su pomogli Coji ; od početka igre pa do hapšenja !
Hoćemo čutí sve , i svašta : dok si radio u Bačkim Vinogradima ! Sa skim , kako , kad , kakvi su oni bili prema tebi ! Samo te ruske vozače nemoj spomenuti ( dvojica je vukao jednog , mrtvog pijana ) !!
Da Ruski vozači su posebna priča jedan je bio toliko pijan da se potukao sa svojim kamionom kaze mu davaj ,psuje mu na ruskom kaže da dodje i udara ga nogom i razbija far od kamiona i tako padne da raseče ruku na zglobu krv šiklja on leži ja ga odvučem do prodavnice stisnuo mu ruku da ne ide krv baba neka dala maramu ja mu stegao zovemo hitnu koliko je bio pijan zamahnu šakom da me udari ja se malko izmaknem al ipak me dokačio malo po obrazu ja mu odvalim dva jaka šamara i odmah se smirio,i kažem mu ja ti spasavam život a ti me udario samo je čutao,posle idem hitnom sa njim ja i medicinska sestra.I preuzimaju ga u hitnoj ja ostajem u čekaoni kad doljeće neki doktor trazi da ja idem u operacionu salu da ga smirim galami hoće da ih tuče.Tu ga na Ruskom jeziku smirim ja mu dŕžim ruku oni ušivaju.Posle mu dali infuziju on zaspe i budi se za sat i pita šta je sa njim bilo .dal je imao saobraćajni udes.A pio je u piceriji na Bačkim razna pića al očigledno neki falšalkohol da je on bio izludio od toga.Na kraju zalepimo far selotepom i sa jednom zdravom rukom je oterao kamion nazad u Rusiju i nisam ga više nikad sreo kaže da mu je deda neki veliki funkcioner a otac i majka doktori,kad je trezan jako je bio kulturan i dobar imao je oko 30 godina mozda i manje.
Coja se pojavio 2013 u jesen i tovario na Primi i Bačkim preko starijeg sina od Ujfalošija i upoznajem sina od gazde Acu Cojića i nudi mi da radim za njega al ne prihvatam davao neku siću,ja tad radio za medzik,kormilicu i druge kupce.2014 uzimam hladnjacu u Beogradskoj 1 na Backim i čekam narudzbu od Magnita i dolazi stariji Cojić dal moze kod mene da priprema robu dok ne uzme neku hladnjaču u Bačkim ja ga pustim dam mu i moje radnike uradio on tu 7-8 kamiona i našao uzeo hladnjaču Modji u zakup i pita šta je dužan rekao sam mu ništa vidio sam da je kulturan dobar čovek i
netreba nista .Al malo Cojić mi uzeo tri najlepše radnice jednu teniserku iz Subotice njenu drugaricu i još jednu sa bačkih što ima kuglicu u jeziku.Dodje mali Cojić kod mene
Ja ga napanem kako mi preuzeo Najlepše radnice što nije uzeo Babe i kažem mu još si ih Jebao kaže on kune mi se da ih nije jebao hhhaaa .Al Dalibor tehnolog od Medzika je bio u šemi sa teniserkom,to sam stavio u pesmu i ta ce biti u knjizi pesma se zove Dalibor Petao.Stariji Cojić me zvao na proslavu njegove firme u Aleksinac al nisam išao.Al zato kad je pravio kod Ivice 2016 u Road Sajdu tu sam išao bili svi proizvodjači tu mi se javno zahvalio na početnoj pomoći,ja u životu gledam da pomognem dobrim ljudima.A što se tiče njihove igre sa Reeksport niih uvek uhvate osude i kazna da druge firme tako hvataju dobro bi bilo.Jednom ih uhvate pa u novine pa drugi put,pa nisu unistili breskvu prošle godine pa u zatvor i novine pa sad ih za Grčku robu uhvatili pa opet u zatvor i novine treba im odati priznanje u jednom da su Uporni al i neoprezni njih stalno uhvate mislim da više ne bi trebalo to da rade kad ih stalno prate i vataju.Neznam ko im je tu pomagao od proizvodjača .Očigledno da nemaju jaku zaledjinu pa stalno padaju nisu dali novac na pravo mesto,al su velika firma rade izvoz i maline i pečurki imaju lepu hladnjaču i dugo su u tom poslu al izgleda da su oni trn u oku nekom tajkunu.Oni su se dobro bili uklopili u otkup na Backim uglavnom su pošteno plaćali robu nisam čuo ništa loše jedino Viliju jedan kamion mladog krompira nisu platili koji tamo nije primljen al to oni znaju kakva je roba bila tamo kad je došla i koliko para su dobili za nju.al mislim da ce se dogovoriti oko toga.
Dalibor Petao
Pojavio se u Subotici Dalibor tehnolog mladi
I hoće da mu svaka lepa cura jaja ladi
Kad ugleda Sekretaricu bujnih grudi
On skroz poludi
Nije htio ni da spava
Nego samo da jebava
Tu je mnogo snage dao
Al na kraju ipak je stao
Posle na red dodje teniserka mlada
I dobro mu dodje posle napornog rada
Držala je dršku reketa jako
On joj govori bravo samo tako
Kad mu loptice mnogo steže
On od nje pobeže
Prihvati ga Tunde zaploviše u noći lude
Sve se ljuljalo i sevalo
Pokaza se Dalibor kao dobar Petao
Još je na mnoge koke sletao
Al sreću u ljubavi nema
Pa ga hvata trema
Traži se koka rasna mlada
Da ga rješi ljubavnih jada
Da sa njim gnezdo svije
Da ga u hladne noći grije
Ima tu i jedan proizvodjač Jabuka Žare nekad je radio kao menadzer za Večica za Agroprom,al napaćena duša ništa ga nije išlo pa sam još 2012 napisao pesmu za njega Žare Napaćena Duša i posle ga krenulo
Žare Napaćena Duša
Naš drug Žare dobru dušu ima
Hoće da pomogne svima
Ali njega neće nevolje sve veće
On pre nekoliko godina traktor Valpadan proda
Da do nove sezone para doda
Voćnjak jabuke ga muči
Sklon je gradu tuči
Za mreže para nema
Pa zato ima problema
Ne samo muke od grada
Gundelj mu zada sto jada
Utehu kafana i društvo mu priušti
Da mu se život ne sruši
Tu je Zoli i on ga voli i Pera
Nemože niko Žareta iz kafane da tera
I Zoran tu beše
Odlučiše Žareta da malera reše
Dodje Ciganka lepa mlada
Da ga izleči od jada
Hoče prvo da mu dobro puši
Da mu se više ništa ne ruši
I da je jebe u kadi
Da ga prodju svi jadi
U handaru kad ga stavi
Počeče mu život pravi
Maler sa Žareta beži
Samo brate ožeži
I krenu ga kao po loju
Život mu promjeni boju
Sve bolje ga ide
To svi vide
Sreča ga prati Handara vrela u život ga vrati
Dobio je Sedam godina sreće
Grad ga udarati neće
Sedam godina sreće gundelj dalje odleteće
Sedam godina sreće
Žare lovom puni vreće
Zoran pesnik pravi ! , a ništa mu ne fali , Ode on da radi , kad vidi da netko krade i svi oko nje nerade , to ga stalno muči , Ode dalje i na tome nikad ne uči , E kad se suoči tek onda se opet muči .
Vidiš i radnici zabušavaju kad mogu uzmu jabuku u ruku i vrte je deset puta kao na ražnju i tek onda stave u gajbu,ja odem do grada kad jedan moj radnik pritisnuo udatu madjaricu poreklom iz Rumunije u radno vreme uza zid samoposluge na Bačkim ,ja im odbijem 300 dinara i kupim ostalim radnicima sok za te pare i svi im se smeju pitaju kad ce opet na pauzu Raša bio sa njom a taj momak iz Gakova oce da je ženi,a Raša se nudi za kuma i odvede on nju za Gakovo bila tamo 2 nedelje i pobegla mladoženja bio stalno u kafani.A jednom nadjem prodali 5-6 paleta jabuke pise u sveski al ja nisam primio pare potpisao niti pise iznos.Napanem ja Sekretaricu gde su pare ko nije platio i nemože se setiti posle se setila za 3 dana kaže Paja iz Parcana kupio.Uhvatim ja Paju u moju kancelariju malo ga napijem bio tu i Ervin malo pripretim on kaže ovako tih 64000 sam dao tvojoj Sekretarici u njenoj kuci na spratu.Ja ga pitam pošto sam bio kod njih na slavi dole boravak i trpezarija sigurno spavaca na sprat sobe.Ja mu kažem štaš ti sa njom u spavaçoj a on kaže i smije se Znaš šta se tamo radi i tad sam joj dao te pare ,a Paja je tako ružan krezub da je morao dati 64000 moje da bi uspio.Al ja ga ,,prokunem*i. Iduce godine led mu pobio jagode i ja mu kažem svake godine ce te grad udarati dok ti meni ne platiš 10 devojaka za 64000 da ja jebem.
Ali i te sestre su dosta interesantni ( imaju gomilu robe ) , tamo oko tvog bivšeg magacina stanuju negde , i onaj stari momak itd. I tih proizvođači vrede jednu knjigu ….
Misliš na Terezu Ujhazi i Mariju Ujhazu da rade mnogo al slabog su jako karaktera obe,prvo su u zavadi zbog nasledja od njihovog oca koji je ima dosta zemlje i o kome je većinom brinula Tereza čak kad i ukolima ga vozila sa sobom kad je bio star ,ali doslo bilo do suda zbog imovine a Marija kaže dobila u nasledje samo grob od oca i pušku gde treba da se placa i nista vise a sve ostalo zemlju kucu dobila Tereza.Terza je bila u aferi sa Docom preko 30000 eur i prva se dogovorila sa njim i dobila pare sve od njega pre kraja sudjenja nije je bilo briga za druge dal ce dobiti čak se izljubila sa njim,i posle mu na novu firmu Medzik prodavala robu licemerno,a njena ses5ra Marija najveci prevarant i podvaljivač loše robe u Subotici.Prvo je Coji podvalila pa nece vise sa njim da radi,pa Interfudu pa Meni ona je prokleta kune se lazno na sudu i ona I Atila ice krivična za njih za davanje lažne izjave jedna bjednica izgleda da ima ciganske krvi pomogao sam im puno podvalili robu koju su sami spremili i gde sam dogovorio da oni snose odgovornost za kvalitet robe.Baba dolazila u kancelariju i rekla eto 2 kamiona su slabija ona ce sve platiti a posle lqgarijom proba to izbeci,prevrčaće se u grobu sve dok neplate svu stetu što mi napravila i finansijsku i moralnu.A njen ludi sin Atila kad je bio kontrolor Sergej Rus na pregledu robe kod njih rekao Atili skini palete sa kamiona da ih pregledam on se skinuo u donje gaće i rekao mu da njega pregleda ima tu živčanu pamet na mamu a možda je i Gej dok je hteo da ga Sergej pregleda .Zamisli Rus dosao da gleda jabuku a ovaj u bjelim donjim gaćama traži njega da pregleda šta taj čovek da misli o ljudima sa Bačkih .
I to cu obavezno ubaciti u knjigu nek ostane i za druge generacije da se pamti ova drska Gej epizoda Atile .
A taj stari momak Kazi Tibor se oženio Estikom on je veliki proizvodjač i dobar čovek nekad radio u Higlu kao direktor.
Posteno sprema robu odličan je,jednom mi je odao priznanje tamo 2011 toliko sam potovario kamiona za Medzik srednje robe oko 200 kaže spasili ste selo ove godine jer niko nije hteo al tad je nekako sve to prošlo imali smo kupca dobrog.
Možda znaš i tome da je pokrio papirologijom Terezin ( Mario) zet poljsku robu !
Pa kod Tereze su kako sam čuo dolazili kamioni sa Poljskim robom, i da je to pokrivala papirima al stara baba radi kao crv al Mario će u svemu tome da uživa i treba.A njena sestra Marija Mikovic u jedan kamion zamisli od 16200 jabuke koji nije otisao u izvoz nije dao Sergej sreća stara pohlepna prokleta baba stavila 8200 industrijske jabuke .Tih 16200 uzeli Aco i Ervin na 10 dinara manje i našli od 16200 ,8200 za rakiju jer su oni odmah kod sebe to preklasirali zamisli da je to otišlo u Rusiju pa 10000 eur reklamacija cirkus sramota nebi od njih više im uzeo ni Orah iz ruke.Sve cu to staviti u knjigu sa sve slikama te robe govana sta je ona podmecalq i zapisnicima o prijemu nek zna narod kakvo smece stavlja u gajbu,Dabogda joj samo industrijska jabuka rasla na grani.
I to su tih razlozi što su rusi okrenuli od izvoza , nisu oni taki da ne bih to otkrili , reeksport ; više se izvozi , nego sami domaći rod .
Da izvoze Poljsku jabuku a domaće proizvodjače ucenjuju malom cenom,i još progurali uredbu 3/2018 da je što manje konkurencije uništili su 300 firmi nek je po 10 radnika 3000 radnih mesta su ugasili da bi Tajkuni i reeksporteri imali i mogli da rade šta im volja a proizvodjači i država gube ogromne pare.
Tereza opasan muvator napravila Zadrugu tako sto je dio zemlje kao izdala svojim radnicima i oni fiktivno formirala Zadrugu još 2009 i tako godinama uzima pare od Srbije bespovratno i vekie podsticaje pa ta i Drzavu prevarila ,a sestra joj Marija isto vara državu pouzdano znam da su placali po 100 eur kamion jabuka da im komšije pišu kao svoju robu,da njeno gazdinstvo i od sina i muža ne bi upalo u pdv pa morali platiti 10% Pdv to ti je na 8 miliona 800000 dinara puta 2 gazninstva 1600000 svake godine ukrade državi baba je mafija krade čak i državu.A kad treba dobiti podaticaj prva je .Ujfaloši mi pričao Marija konkurisala u fond što daje Madjarska Prosperitate za što vecu prskalicu za voce od 2000 litara tu Madjarska daje 70% .I dobila pa posle u praksi ne moze da ide kroz voce teška za rad pa je išla da vrati a ovi nedaju čitav je tamo cirkus napravila iz pohlepe da je bila od 5000 litara ona bi uzela i samo da je veća od Terezine obe su lude do bola.
Od uvođenja sankcija rusi su počeli da dižu sasade , uskoro za naredno vreme maltene snabdevaju sam sebe , do sada nisu prepoznali svoje potencijale itd , Pre su uneli sve i svašta , na primer danas mogu da izvezu pilećemeso , svinjske polutke itd . Sasvim su promenuli agrarnu politiku
Da zimi se uvozii luk i krompir iz Rusije imaju ga mnogo čak su i Rumuni i Bugari vukli od njih pa za 3 godine izvoziće jabuku zasadili su 200000 hektara jabuke i to guste sadnje moderne zasade i sorte kupovali su sadnice iz Srbije one baš i nisu najbolje hoće kruševčani da podvale,iz Italije uvoze sadnice iz Poljske i to rade ima 7-8 godina i sad to dolazi na rod a Rusi kontrolisu i klimu kod sebe pa nece imati ni mraza u proleča tamo jedan hektar zemlje košta 400 eura i to ekstra kvaliteta i dobiju povrat 50% u toku godine na sve uloženo mnogi Moldavci tamo dizu zasade i u Kalinjgradskoj oblasti Poljaci podižu mnogo jabuke postoji modus kako to tamo odrade,ogroman biznis u Rusiji je piletina to uvoze iz Amerike i raznih zemalja al sad opet dižu i svoje farme,problem je što Evropa neda tranzit mesa pa sve ide u Bar pa brodom na luku Novorusijsk ima naših firmi što tqko izvoze svinjske smrznute polutke i ostale mesne preradjevine.Šampinjoni su veliki biznis u Rusiji svaki dan iz Srbije bi se moglo izvesti 5-6 kamiona sampinjona pakovanih po 5 kg u gajbicu i to krupnih oni vole veći kalibar ,to kad bi nasa drzava potpomogla vredilo bi tamo imaju veliku cenu i tražnju.
Eto vidiš , neki “ naši“ tako su pametni , da prebacili i sam sebe . Aj BOG , Pa se čujemo
Čim ti knjigu pustiš u prodaji , lično ćeš mi dedikovati ako može ? Pozdrav
U Maju 2020 mora još da se sredi lepo i nešto još da dopišem,javim ti,bice u njoj i puno slika .
Pozdrav ! Dopiši to da ; Šabčanin kojima je ostao dužan , poklanjao im flašu moldavskog vina i neki džem ( manje pakovanje ) , To su dobili za svoj celogodišnji trud i rad ….
I onda kod Sabinine druge afere ; čovek koji je blokirao ulaz sa mehanizacijom nosio kod sebe oružje , Sabina mu je rekla uđi kod šefa ( Aleksej ) u kamcelariji , nije hteo , reče on ; Nek izađe ruski medved da vidimo , jel da me potuče u svojoj jami ; Onda uđe Sabina i tad su izašli kad je stigla policija… Sve to sam video i čuo .
Da Ugri Miki dobio od Doce flašu vina 2014 i obecanje da će mu vratiti pare iako nije kriv al koliko znam nista nije dobio od 10000 eur taj dogovor organizovao Ervin ,Ugrii ostalo vino tugu da leči.Jednom otkupim od Ugrija jabuke i dovedem kod njega Giziku i još 7 žena i one prebiraju al pričaju o seksu i jebačini a čuo ih Miki Ugri i on meni govori evo ti 2 dinara jeftinje po kilogramu i preneće kod mene u hladnjaču jabuku samo da ne šluša te žene kako pričaju o jebačini on je jako stidljiv bio i neženja ja pristanem i tu lepo zaradim dobio popust.Terza se prva naplatila i Janković,i to je komedija bila jankovića pregazio traktor sav u gipsu a Dolazi Doca i Ervin mu kući na dogovor hhaaaa bilo je komedije Jankovič impulsivan da nije bio u gipsu bilo bi svega al dobro se završilo opisao sam to u knjizi opširnije.Tereza se posle naplate izljubila sa Docom i posle su radili opet zajedno na Medzik,a Doca je uvjek govorio da je dobro izjebo babu nebi ga ni tužila hhhaaa ima tu istine Doca je veliki švaler i zavodnik.Jednom je čak i dok je let trajao noću u avionu imao seks sa nekom devojkom dok je ona bila naslonjena na njegovog druga i taj je bio oslonac i slušao njene uzdahe dok je Doca odradjivao pošto su u avionu sedišta po tri u jednom redu.
Ima jedan vozač kamiona Saša toliko je bio pijan kaže i utera u malo drvorište kamion i odspava otrezni se dodju mu i kolege i niko nemože kamion da istera napolje a da ništa ne sruše i mučili se tako pola dana i nadju rešenje napiju Sašu ponovo i on uspije pijan ga isterati kako i uterao
Zorane ti si klasicni prevarant. To zna svako. Gadno je sto si uradio sa seljacima u Backim Vinogradima. Sve sto pises , to su laži,sam sebi lažeš. Ti pricas nesto o Bogu, sramota.
Pitaj sam sebe,koliko seljaka si upropastio.
Bolje prvo nesto proveri pa pricaj Arone nikog ja nisam upropastio na moj dan firme koji sam pravio je dolazilo po 50 zadovoljnih proizvodjača a tvoj tata Akoš je lopov i prevrant koji se sad brani u krivicnom procesu ćutanjem za kradju od 20000 evra iz moje firme on ti sigurno neće u raj ima Boga samo njega neka kazni a ne tebe i sestru
A i ti si Arone bio na Vidovdan 2017 stoji u zapisniku policije na obijanju vrata moje firme i kradji pa mogu i protiv tebe podneti krivičnu al nisam hteo posto si ti samo tatin potrčko.
Vi ste mafija tako se tvoj tata predstavlja po selu na čelu sa Miroslavom Pavlovičem pitaj tatu koliko je zaradio sto je podveo Vilmoša da ga prevare i opljačkaju e jadan je on postao čovek nekad sam ga cenio a sad se pretvorio u kradljivca pljackasa i Srba i Madjara neznam dal to radi svojevoljno ili ga tera Miroslav zbog njegovih dugova pitaj ga,al mislim da ima imalo karaktera trebao bi da se obesi,šta je sve uradio.
Vidiš ima i ppstenih ljidi na Bačkim kao Čakanj Imre koji je i u Sudu i u Tuzlaštvu dao izjavu da je vidio tvog oca Akosa kako tovari viljuškar na kamion odneo ga u po bela dana to svi znaju,sigurno si ga i ti vozio u hladnjači kako radi samo pazi Oteto je Prokleto,ja sam bio uvjaek čovjek eto kad ti Akoš bude u zatvoru u Subotici zbog svega šta je uradio imaće od moje Firme Plaćen Roštilj u Zelenku kod Zatvora radi 24 časa moće da bira oće pljeskavicu,pileće belo ,punjeni batak oni tamo isporučuju hranu.Vidiš i tvoj stric je saucesnik Zolt i Janoša trećeg brata tužim za 500000 dinara da mi vrati pa vi ste porodična ekipa kao BRAČA DALTON da upravo tako a Akoš je najmanji on je vodja ekipe baš kao u filmu o BRAČI DALTON kad dobiju lepo prugasto odelo ama biče baš Isti.
I upamti Arone Sve Sto Sam Napisao je Istina moze i na Poligraf a tebe nikad nisam vidio da nešto pomazeš tati u hladnjači a već imaš 20 koju trebao bi a ne da mu pomazeš u obijanju i kradji, a mozda podignem krivičnu prijavu i protiv tebe upravo da vidiš i čuješ sve na Sudu kad se otvori AkoBogda,al neću tražiti tebe da zatvore jer si jako mlad i zelen šteta bi bilo ,bolje juri devojke i trudi se u životu da budeš Čovek,ako ti Otac več nije,Crn Obraz Ništa Nemože Oprati.
Tačno je da je Akoš upozno Vilmoša sa PAvlovoć Miroslavom i rekao da će mu on pozajmiti pare i tu ga namestio ja komsika sve videla kako nose i sve mi rekao Vilmoš Zna se kako je Vilmos ppsle prosso dobla 6000 eur a potpisao na ugovor da dobio 80000, eur Ostatak nikad nije dobila izbacili ga iz kuce i ueli je i vpcnjak i sve mu stvari opljackali atomizer cevi za vodu bazmeg i sve stvari iz kucu Tu bandu treba uhapsiti bazmeg sta ce oni jos uradila u selo.
Meg kell o“rizinie a banda’t
Rusko tržište je već prešao u rulett , sa pet metaka .
Pogledaj Bagru Andjele njihova duša je prokleta
Svima su stavili amove sebi sagradili Hramove
Ruke im ogrezle u Krv
Podigni mač svoj Andjele
Seti se krstaških ratova
Seti se preklanih vratova
Kad dodješ Bogu na istinu
Nek ti u Duši vlada mir
Usliši molitve Andjele
Dabogda Pocrkali Dušmani
Pa budi Andjeo Osvete
Neka na svojo koži osete šta znači beda strah i bol
Ima li većeg Ološa od prodatih potkupljenih sudija ,zamenika tužilaca advokata koji te prodaju. ČOvjek gde traži u Sudu Svjetlost Pravdu zaštitu a nadje mrak i zlo,al neće Bog gledati kako Pravednik se muči brzo će stići Kazna Bezbožnike veće je malo u Pravednika nego bogastvo mnogih Bezbožnika,al oni brzo venu kao trava u polju ,nestaju kao dim.JEDNOM 2009 odem u Moskvu i pokradu me
Pokradu me 2 Azarbedzanca koje sam stavio da mi prodaju robu i primetim da me mnogo pokrali al nije proslo dugo godinu dana jedan pogine u saobracaju a drugi umre od raka,al nije to samo zbog mene i druge su ojadili,takodje i Smajo sto dovozio drva na Bačke sa kamionom kaze kupio nocu od mog magacionera 12 paleta i to mi reko 2016 bio i Ervin tu kaze nocu pare dao mom magacioneru koje ovaj nikad nije meni dao i koji je rekao Zemo iskaliralo,a ja ga pitam kako od 5 vagona da iskalira 1,4 vagona on se smijao,al eto proslo neko vreme čujem ubilo drvo Smaju sto kupio kradenu robu nocu,neznam sta ce snaci Zemu ide stalno u crkvu neznam vidicemo do kraja kakva kazna mu sledi,a i Jedan od ekipe sto nosio pljackao stvari od Vilmoša Fogaša 2017 iz kuće brzo je umro.Sta če Snaći ostale pljačkaše sto Mene i Vilmosa opljačkali i njihove pomagače i zataškivače videćemo uskoro Bog kad Kazni to je Kazna a ne ovi svjetovni Sudovi.U Katoličkoj vjeri kad učine nešto loše daju para u crkvu i misle da im je oprošteno Nije ni Pravoslavnim ni Muslimanimanu nikom Bog to Kazni svakoga po Zasluzi Kako su Sijali tako će da Požanju samo Molim Boga da Njih Kazni a ne Decu ili Unuke.
Zorane : Pogrešno ste svatili ono što sam pisao 2019 -05-14 u 05: 40 : 47 h , pošto to samo sam pisao u ekonomskom smislu , tačnije sam mislio na proizvodnju jabuka , i na izvoz , a ne na to na čega ste vi mislili !
Pa Nikola moje je misljenje da ne treba širiti više zasade jabuke u Srbiji dok se ne nadje rezervno tržiste jer na Ruskom tržištu se smanjuje potražnja dolaze ñjihovi zasadi na rod 200000 hektara.Može se eventualno neke sorte širiti što oni nemaju i koje ovde ranije sazrevaju kao sorta Mucu,ili rana sorta gale Gala Šnjiga Šniko Red ,kao dobra sorta crvenog delišesa Mestar itijanska
Sorta ,po meni bolje da se šire zasadi Višnje sorte Erdi Botermo za tim ima dobra potraznja i cena a lepo uspeva i u Tavankutu,Paliću, Bačkim .i podizati zasade kruske Pahrams koje trazi domaće tržište kao i Kiferke (Citronke) koja se isto izvozi a dosta je otporna.Čak podizati zasade organske jabuke sa starim sortama ili novijim otpornim sortama kao sto rade Italijani al organsku proizvodnju koja ne kosta mnogo a ima potraznju i moze se ta jabuka preraditi ,pa zamrznuti i prodavati u izvoz.Cak se pokazalo da proizvodnja krompira donosi veću dobit od jabuke ima dobru cenu zadnje 2 godine jer je smanjena proizvodnja u Srbiji,i zbog suše pa ko ima navodnjavanje na parceli najbolje krompir da radi.
Poštovanje , Zorane ! Dal imate znanja o tome da kod Sabinine druge afere ko je vratio Sabini putne isprave ? Jel je harao haos tada u tom dvorištu kod te babe ! Kao da ste Marakani , navijači svi strana , počevši od Novog Pazara , Užica , Kruševca … itd
Ne znam tacno al znam da su rusu Alekseju policija posle par dana vratila 35000 eura vlasništvo te firme AgroAleks u kešu .I posle 10 dana od te Afere trazio da mu radim utovare ja mu kažem cena 40 dinara a on kaže Sabina tovarila po 25 a ja njemu pa nek tovari i dalje i na kraju da 38.I stavio sam mu uslov plati pa nosi i tako utovrim mu 7 kamiona i sve plati pred utovar i sve ok al na kraju probao 1 kamion da mi uzme bez para .Naručii on neki miks jabuka i ja kod drugara u Čelareve sve spremim i on postavi kamion u ponedeljak ja nepuštam posle u sredu kaze evo stizu pare tovari ja mu kažem utovar tu traje 20 minuta čim stignu pare i nema para ni u petak na kraju je taj svoj kamion da Darku izvozniku na uslugu prevoza i on ga utovario negde na fruškoj gori,to znači taj 1 kamon je htii da me prevari,jer posle je otišao za Rusiju i više nije uopšte radio.Posle idućih godina poslovao je sa Draganom iz Kruševca to i jeste njegov kupac.Čak je Dragan pre godinu dana pokazivao Aleksejevu sliku iz zatvora u Zrenjaninu ,i kako je tamo dospio i zašto ,treba ispitati i kako su ga pustili pored ove afere znam da je imao poternicu al je ulazio na drugi pasoš.Priča se pre par godina dosao Dragan sa Aleksejom kod Tereze a baba digla frku posto su i nju skratili i priča se da su joj nesto para dali da je umire.Ponekad me zvao na telefon Aleksej pitao cene voća al nikad posle tih jabuka nismo radili al pipao je cene da bi se mogao cenkati sa Draganom.
Dali znate nešto o aferi između Željka i Dragama ? I taj nesporazum između njih ima veze sa ukradenim kamionom u Moskvi ( Tornado Šped – ov kamion ) ?
Nikola, ti si ozbiljno lud kad persiras Zoranu Pudaru. Ocigledno je da ga nikad nisi ni video, ni upoznao. Ili je Nikola Zoran P. pa persira sam sebi.
Kristijane ; Tisi u grešci sa oba ogleda , što sam ja pitao od Zorana , dao je odgovore 90 posto, Zoran jeste Zoran , a jasam Nikola ! Možda nezna neke detalje al ja mogu to izpuniti ! Na primer ; pitam ga ko je vratio Sabini putne isprave , Nezna , nije bio prisutan , pa nadalje Kristijane !
Kristijane ; Što je napisano , to stoji ; Da znaš , To se desilo !
Kristijane ; Jošnešto ; Biserka koga je spomenuo Zoran , ona koji je dobio 5000 € za odbranu Šabčana , bivša presednica višeg suda u Subotici , tada član Jugoslavenske Levice ( Mira Marković ) , naravno je mogao zataškati taj predmet , jel je imao svoje ljude na sudu ( delili su pare ) Sad i Ti razmisli !!! KRISTIJANE ! Ti me smatraš da sam lud , aj to proveri ! JA BI TO VOLEO ! na posao !!!!!!
Interesantno što se i Kristijan uključio u međusebni razgovor , između Zorana i Nikole !!
STAVLJAJ SVOJ KOMENT O TOME KRISTIJANE ! Ja bi to voleo , haj de te čujemo!
Lečite se „obojica“
Da Kristijane ! Kako ti kažeš tako će i biti , ali to je desilo !
Postovanje Nikola ovaj Kristijan sigurno je neki što je odrastao u nekoj niže staleznoj porodici pa nema kulturu i nikome ne persira,al nema veze ja tu u Subotici poznajem samo jednog Kristijana taj je imao lepu devojku al se muvala sa jednim pevačem,pa neka Kristijan napise koliko imam godina koliko sam visok težak moj broj cipela i dužinu one stvari.A što se tiče Biserke to je samo jedna tranša sto sam ja vidio a u pravu si ona može sve da završiVidiš nikola čim se dotaknemo neke vruće teme i pričamo istinu odmah te proglase ludim onima kojima to ne odgovara.Mozda je i Kristijan dobio para od Šabčana .
Zorane , 2016 godine rađeno je reexport , inspektori su počeli svoj rad , saslušavanje ispitivanje itd ; Taj koji nije kriv , neostavlja svoj mobilni broj na stolu ( ceduljica) , posle toga izađe pa je to podelio sa svojim saradnicima , da je kako uspešno se izvukao :, PS kod bolnice u Subotici ,
Zorane, pricajte nam o Vasim seksualnim poduhvatima, za Vas se prica da ste pravi Kazanova, …
Inace nosite špicaste šunjalice i bele sportske carape…
Pa upravu si akristijane jednom ssm bio u Veneciji i govori mi gondolijer ti Kazanova ja ga pitam zašto a on kaze pa tri zene sa tobom u gondoli a kaze i da je bio Kazanova visok kao ja što me iznenadilo i nadjem podatak na internet u da je bio visok 197 aja sam visok 194 i sad teza 1
I tèzak 125 kilograma a dužina mi je od 5 do 25 zavisi kakva je inspiracija jednom na berbi ulovim jednu lepu al udatu zenu oko 30 godina i sačekam je uveče po dogovoru i odradim je autu i tu dobije i ,,topli obrok“jako se iznenadila a ja se smijao a jos veće iznenadjenje je dobila kad je došla do prodavnice a neko joj ukrao biciklo al sreća u nesreći muž policajac pa se uspela izvući.
Bio jedan Dule iz Futoga pokoj mu duši i bila kod njega jedna podstanarka konobarica 23 godine sa dobrim radnim iskustvom i odradim ja nju a kaže ona da je vreme gubila sa drugima nije znala da sam takav .Posle je neku kafanu sama držala i kaže mi pokojni Dule da je dosta puta jeo na moj račun obečavajući da če me dovesti a ona zbog toga mu ništa nije naplaćivala.Nemogu baš sve da pišem ima mnogo doživljaja al stavicu ih bar desetak u knjigu
Nikola reeksport je za privilegovane firme dozvoljen njih ne kaznjavaju ima ih nekoliko sa dobrim vezama i svake godine to rade al sve razumijem mnogi vole novac.
Pravda se pravi luda
Novac radi svuda
Vidiš i mali Marko iz Pdm -a se upustio u ljubavne odnose sa onom Anom ruskinjom što bila u novine za reeksport spojio ugodno i korisno prolazila roba bez puno kontrole koju je izvozio dobijao od magnita dobre cene i narudzbe sve je to dobro samo je on puno lepši od nje al imao se radi čega žrtvovati dobro je radio tad ,u poslu ništa bez seksa.
ZORANE , Nek rade , dalje ćemo videti !
Rusja ili Unija ! Nazdarovlje !!
Jabuka će bit 0 , 25 € centi sa spremanjem , sve živo nadalje , na to će stići i reklamacije , isplata na 40 dana … I onda šta da ti kažem , propast za vas !
Stanemja na Paliću za cigare , nema šzto nema radnika , dste vi
Zorane ! Ko je radio uspešno sa Sabinom u prvoj i u drugoj aferi , žena mu boluje od raka ! eto vidiš !
Zdravo Nikola dal si čuo za Slavoljuba to je isto izvoznik za Rusiju dobar momak iz sela Parcane(prcane) on isto odavno radi najbolji je od svih ovih Čarapana taj mučenik je isto svašta prošao jednom ga ukrade Azerbedzanac za 250000 eura ,dao mu sadnice i nikad nije dobio pare,išào je u Kirgistan da prodaje sadnice sam.Al àto Slavoljub zna poslati krš od robe tu mu priznam da je bolji kad dobiju kamon jagode i otvore ga u Moskvi od 3 Azerbedzanca odmah se 2 ubiju.Mnogi su ga izvarali pa i Dobrica Milojković sto prodaje u Moskvi preko 100000 eura,onako drugar iz sela svoj svoga taj Milojković mnoge naše je zavrno pa i mene 200000 eura ,još mu Slavoljub platio operaciju srca al dzaba ovaj ga oplevii.Težak je ovo posao sa velikim gubitcima i mnogo rada a maloj dobiti naspram rada i ulaganja a to neki tajkuni nisu znali pa pokušali da taj posao prisvoje za sebe.Ima jedna Bugarka što radi u Rusiji što je oplevila nase mnoge izvoznike,Docu ,Markovica,Ljubišu … i još dosta i Ruskih trgovaca bivša sttiptizeta al ih uspjela sve prevesti žedne preko vode.
Bugarka nije sama…, ima ekipu …. ( jaku), da ZNAŠ
Ako nekad udjemo u EU turista ce biti sve vise i vise zato se treba dobro pripremiti za taj dan.