Traže se vlasnici objekata

Građani nekoliko ulica, između ostalog Solunske i 43. Nove ulice sa Palića, koje se nalaze u ekstra zoni banjskog turizma na Paliću, napisali su peticiju gradonačelniku od kojeg traže rešavanje problema visokog nivoa podzemnih voda, pišu Subotičke novine.

palic_podzemne-_vode

– Ono što se mora najpre odraditi je eksproprijacija, rešavanje imovinsko pravnih odnosa. Ne mogu da se pronađu svi vlasnici objekata 43. Nova ulice, koja ima 69. Pronađeno ih je samo 40. Ta lokacija je u nadležnosti preduzeća „Park Palić” i potpada pod turističku zonu. Ako je potrebno i uz pomoć policije ćemo pronaći sve te vlasnike da bi se eksproprijacija izvršila. Što se tiče Solunske ulice, kanalizacija će se graditi još ove godine, kaže Šimon Ostrogonac, član Gradskog veća zadužen za poljoprivredu – navode Subotičke.

Gradonačelnik Subotice Jene Maglai izjavio je za Tanjug da ovaj problem nije izražen samo na Paliću, već i na Zorci, Hajdukovu, Radanovcu i ulici 51. Divizije i da se ovim problemom bavi radna grupa koju je pre desetak dana oformio Štab za vanredne situacije. Takođe, za proleće najavljuje donošenje Odluke o formiranju kanalske mreže u nižim delovima grada, ugroženim od visokih podzemnih voda, radi odvođenja atmosferskih voda prilikom velikih padavina.



KOMENTARI

  1. nekoime kaže:

    sto bi vrsili eksproporciju?

  2. Istraživać kaže:

    Pa toga je bilo i prije ,kod ulice 51 Divizije na kraju te ulice kod 'bare ' smo se zimi klizali a u proleće smo se kupali ,hvatali žabe ,vodene zmije itd.Taj ceo deo od Mađarske granice pa do kraja Paličkog jezera do bokternice kod Javnog skladišta povezan je podzemnim vodenim tokovima ,pa kod većih padavina voda izbije na površinu u vidu izvora-zakonitost spojenih sudova.

  3. stormwatch kaže:

     

    Istraživać:

    Pa toga je bilo i prije ,kod ulice 51 Divizije na kraju te ulice kod 'bare ' smo se zimi klizali a u proleće smo se kupali ,hvatali žabe ,vodene zmije itd.Taj ceo deo od Mađarske granice pa do kraja Paličkog jezera do bokternice kod Javnog skladišta povezan je podzemnim vodenim tokovima ,pa kod većih padavina voda izbije na površinu u vidu izvora-zakonitost spojenih sudova.

     

     

    "Za zdravlje, ako treba i u govna."

  4. Istraživać kaže:

     

    stormwatch:

    Istraživać:

    Pa toga je bilo i prije ,kod ulice 51 Divizije na kraju te ulice kod 'bare ' smo se zimi klizali a u proleće smo se kupali ,hvatali žabe ,vodene zmije itd.Taj ceo deo od Mađarske granice pa do kraja Paličkog jezera do bokternice kod Javnog skladišta povezan je podzemnim vodenim tokovima ,pa kod većih padavina voda izbije na površinu u vidu izvora-zakonitost spojenih sudova.

    "Za zdravlje, ako treba i u govna."

     

     

    Ovde napišite odgovor…Da ,sada izvire govno iz zemlje…

  5. No komment kaže:

    "Ne mogu da se pronađu svi vlasnici objekata 43. Nova ulice, koja ima 69. Pronađeno ih je samo 40." …….. mislim……eeeehhhhh…..polovina vlasnika ima adresu u Solunskoj ulici……jeeez.

OSTAVITE KOMENTAR