Tu dane provode višestruke ubice i kriminalci

U 150 godina starom zdanju u centru Subotice, zatvorske dane provode višestruke ubice i opasni kriminalci

Plicija MUP Subotica zatvor

Pre više od pola decenije o subotičkom zatvoru počelo je mnogo više da se govori. Prvo, kada je 2010. godine iz Mađarske u njega stigao Josip Vujić Sikirica, koji je tokom devedesetih godina u Subotici i okolini ubio osmoro ljudi , pa četiri godine kasnije kada je u pritvorsku jedinicu smešten Dragan Đurić, tada osumnjičeni za ubistvo petnaestogodišnje Tijane Jurić,

Nedavno se u njega uselio Bane Jovanović iz ekstradicionog pritvora , osumnjičen za dvostruko ubistvo u Molu i kada su se u njega uselili članovi kriminalne grupe koje je ministar policije Nebojša Stefanović označio kao “najopasnije u Vojvodini“.

– S obzirom na tip ustanove i osuđenike sa malim kaznama, mnogi bi rekli da se zaposleni u zatvoru susreću sa velikim problemima. U našem zatvoru sve su višestruki povratnici. Reč je o ljudima iz kriminalnog miljea. Nema nijednog koji je ovde prvi put. I sama zatvorska zgrada bi mogla da se označi kao jedan od problema jer se nalazi u samom centru Subotice. Objekat u kojem se nalazi zatvor delimo sa opštinom, privatnim i državnim preduzećem – kaže upravnik zatvora Dušan Suvajac.

zatvor-subotica

U subotičkom zatvoru je na izvršenju kazne, tokom migrantske krize bio veliki broj migranata:

– Tokom migrantske krize imali smo dnevno između 30 i 40 prekršajno osuđenih osoba sa područja Sirije, Pakistana, Avganistana, pa čak i nekih severnoafričkih zemalja kao što su Alžir i Maroko. Uglavnom su bili osuđeni na tri do pet dana , pa smo mi za njih bili neka vrsta oporavišta – kaže Suvajac.

 

Telegraf.rs

 



KOMENTARI

  1. Miroslav kaže:

    Od najvece kriminalne grupe na Severu izgleda da nema ni J od najvece…..Sve sama laz i prevara.

  2. X-MEN kaže:

    Jazbina,užasni uslovi koji vređaju ljudsko dostojansvo !

  3. sss kaže:

    I ovako zive na racun drzave da ne bih mozda da im saljemo SMS donacije da im bude lepis ugodjaj?

  4. deki kaže:

    Treba ih poslati u Međugorje.

  5. ovca kaže:

    treba ih u hotele rasporediti i ovako su prazni.

  6. prolaznik kaže:

    Bar imaju besplatan smestaj i dobru klopu..ala mirise kada kuvaju..cak ni patrija nema te mirise ukusne hrane..a neki ljudi nemaju sta da jedu..

  7. zorandjala kaže:

    MOZDA STE CULI A MOZDA I NISTE U SOMBORU POKRADENA POSILJKA DECI IZ NEMACKE.LOPOV KOJI ZASLUZUJE VESANJE UHVACEN PA I ZA NJEGA JEDNO MESTO U OVOM OBJEKTU.

  8. Gradjanska smrt kaže:

    Nulla poena sine lege = nema kazne bez zakona.

    To je jednan od principa zakonitosti i opsteljudskih prava, jedna od klasicnih Evropskih vrednosti. Dakle ako neko izdrzava kaznu onda znaci da je ta kazna regulisana zakonom. To je velika sreca, jer kada bi „pravnici“ sa ovoga portala imali zakonodavnu i sudsku vlast, i izricali kazne, u zemlji Srbiji ne bi vise bilo, i to u kratkom vremenu – zivih stanovnika.

  9. rax kaže:

    najruznija zgrada u nasem ruznom gradu. toliki zatvorenici, mogli su ih zaposliti sa obnovom zgrade.

OSTAVITE KOMENTAR