Tufegdžić rešeta: Četiri gola u četiri kola za prvo slavlje Golubova

Prošle sezone je potpuno eksplodirao, a ove sezone je odlučio da dodatno podigne lestvicu. Ofanzivni vezista Spartaka iz Subotice, Lazar Tufegdžić, nastavio je nemilosrdno da rešeta mreže na superligaškom terenima, a ovoga puta je sa dva pogotka doneo prvo slavlje svom timu u ovoj sezoni – 2:1 (1:0).

Da nije bilo kratkog posta protiv Crvene zvezde pre sedam dana, odlični igrač Golubova bi zajedno sa završnicom prošle sezoner vezao šest mečeva na kojima je tresao protivničke mreže. Ipak, na dobrom je putu da nadmaši prošlu sezonu po efikasnosti, pošto je nakon četiri utakmice stigao do brojke od isto toliko pogodaka. Podsetimo, Tufegdžić je prošlu sezonu okončao sa 16 postignutih golova.

Tufegdžić je prvi pogodak na utakmici postigao u 19. minutu, ali se domaćin vratio u igru na startu nastavka i preko Nemanje Mićevića stigao do izjednačenja. Gosti su pri rezulatu 1:0 smatrali da su oštećeni za nedosuđeni jedanaesterac, ali su na kraju ipak stigli do željenog slavlja. Tufegdžić je svoj drugi pogodak na meču postigao u 86. minutu.

Trener Subotičana Vladimir Buač na kraju meča u razgovoru za Arenu Sport otkrio je da u Lučanima VAR sistem nije bio u finkciji, što je umalo koštalo njegovu ekipu izgubljenih bodova.

„Ne znam zašto nije radio VAR, da jeste verujem da bismo ranije rešili pitanje pobednika. Nije nam sviran čist penal pri rezultatu 1:0, mogli smo mnogo laganije da odigramo utakmicu“, rekao je između ostalog Buač za Arenu Sport.

Mladost – Spartak 1:2 (0:1)