Izložba „Necenzurisane laži – Manipulacija pojmom cenzure u Srbiji 2014 – 2016.“, koju organizuje Srpska napredna stranka, otvorena je danas u Subotici, a najseverniji srpski grad je posle Beograda i Kruševca treći grad u Srbiji u kom je postavljena ta izložba.
Otvaranju Izložbe prisustvovao je potpredsednik Srpske napredne stranke i gradonačelnik Novog Sada, Miloš Vučević koji je obraćajući se prisutnima rekao da je tu postavku video nekoliko puta i da svaki put iznova biva zgrožen.

„Na ovim zidovima, među ovih na hiljade tekstova i drugih novinarsko umetničkih izražaja, zajedničko je samo jedno – da ništa nije tačno od onoga piše. I o kakvim slobodama mi onda pričamo? I ovih šest meseci dok nas isti ti mediji ‘razapinju’ zbog ove istine koju pokazujemo po Srbiji, dok ti isti i dalje viču kako nema slobode, kako ‘sujetna vlast’ ne podnosi kritiku, a nesmetano štampaju i emituju nove fabrikovane afere, nove izmišljotine, a sve to u Srbiji koja je tobože u mraku cenzure. Pa mi ne samo da cenzurišemo nego i promovišemo to naše cenzorstvo“, rekao je Vučević.
Prema njegovim rečima, jedno je biti slobodouman, a nešto sasvim drugo slabouman – pa lagati, falsifikovati, brutalno napadati i izmišljati grozote protiv predsednika stranke i njegove porodice, protiv prijatelja, naše stranke.
On je naglasio da stvari koje prikazane na izložbi nikada neće zaustaviti Srpsku naprednu stranke, već će joj, kako je rekao, dati dodatno ubrzanje da će i na proleće stići do nekog novog istorijskog rezultata na izborima.
„Može laž da stanuje na papiru, ali istina je svuda oko nas u stvarnom životu i građani to znaju. Istina su velike investicije u Vojvodini, završetak izgradnje Kliničkog centra, Žeželjev most, banatska magistrala, Fruškogorski koridor, Narodno pozorište ovde u Subotici. Radimo i završavamo sve ono što su oni brljali prethodnih 16 godina po Vojvodini“, zaključio je Vučević.

Potpredsednik SNS-a i predsednik poslaničke grupe te stranke u Skupštini AP Vojvodine Milenko Jovanov na otvaranju Izložbe je rekao da postoji izreka da „jedna slika govori više od hiljadu reči“ i da zbog toga treba dobro pogledati sve slike, naslove i tekstove koji čine postavku te izložbe.
On je dodao da od danas radi sajt www.necenzurisanelaži.com
Jovanov je kazao da se na izložbi mogu videti prikazi iz medija baš onakvi kakvi su izlazili u javnost, bez dodatnih komentara ili bilo kakvih prepravki.
„Kada se dobro pogleda sve što je prikazano, onda postaje jasno zašto je nakon prvog prikazivanja ove izložbe u Beogradu usledio baražni napad na Vladanku Malović. Zato što je jedna brutalna laž o cenzuri medija razbijena istinom o tome šta se sve u srpskim medijima objavljuje“, rekao je Jovanov.
Jovanov je naglasio da svako ko vidi te laži, treba da razmisli i sam zaključi da li će da veruje svojim očima, ili lažnim optužbama.
Na otvaranju Izložbe, koju zainteresovani mogu pogledati u narednih mesec dana u izložbenom prostoru Otvorenog univerziteta u Subotici, govorio je i gradonačelnik Subotice Bogdan Laban.
Tanjug
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Vidite one babe na ulazu… to mi je najaca impresija. A tek nasmejani preletaci takodje na partijskom zadatku… hahaha
Njuz net.
fujjjjjjj
Ovo je toliko jadno da nemam reci. Oni postavljaju komentara sa fejsbuka…koji moroni debilni. Da bog da pocrkali svi sns-ovci
dokaz da sve medije treba cenzurisati jednom za svagda. tolike lazi toliko baljazganja toliko upropascenih zivota njihovim lazima napisanim. gade mi se opozicioni botovi i opozicione stranke i mediji…
Safet alijas …
prestani da troluješ da ti ne bi bio cenzurisan. Iznesi svoje mišljenje ali nemoj bacati kosku.
* Trolovanje =
Poseban oblik podjebavanja na internetu. Svoj smisao ima isključivo na forumima, blogovima i sličnim sajtovima gde se dešava komunikacija.
Smisao trolovanja je da lupiš neku žešću otrcanu frazu, davno prevaziđenu, stotinu puta prežvakanu i onda se udobno smestiš u fotelju i gledaš kako ljudi zapenili da ti dokažu da grešiš.
Odvratno. I kakav ljigavo paradoksalan govor iz kog izbija sva pokvarena i zla suština ovih moralnih i intelektualnih patuljaka.
Jad i beda, na Badnji dan, tumačim ovo kao pretnju katolicima, a onda i svim ostalim neistomišljenicima ovih jadnika
Sa ovim kameleonima i preletacima idemo ka moralnom ponoru.Pa ljudi moji kako ih nije sramota.Vidi brku i ovog nabreklog kradonacelnika,sta reci…..
Apsolutna, otvorena diktatura. Vređanje inteligencije.
Subotica ce uvek biti Backa/Vojvodina. Sretan Bozic! Kyrie Eleison!
Voleo bi da vidim „ALBY“ likove da budu kreativni i ušetaju unutra sa sprejem da dekorišu prostor … ako je nešto žvrljotina. onda je ovo!! I trebalo bi tako da se postupa sa njom …
Goebbels Propaganda na nivou!!
Inače, Safet nije ni S od nekog bosandkog Safeta. To je u stvari jedan ovdašnji srbin (namerno malo s za njega), prilično visoko pozicioniran u SNS-u.
Bando odvratna!
Tu je Olivera Radnić, Daraboš, Nemanja Simović…(Ivanišević opravdano odsutan).
A hoće li se vratiti oni u DS ako demokrate dobiju izbore? Imali šanse da se oni tada ipak predomisle i vrate ?
Za Safeta i ostale botove iz SNS-a,zar je laz,da su ovi napredni,kako su na vlasti smanjili penzije za 10% i da su za cetri godine njihove vlasti samo jednom povecali penzije ,i to cak za celih velikih 1,25%,zar su to lazi???????
Face im sve govore …