Prema kadrovskom planovu zapošljavanja koji je pre pet dana obelodanio ministar zdravlja iz kvote od 2010 radnih mesta koliko će biti na nivou Srbije popunjeno, u zdravstvenim ustanovama na području Vojvodine je rezervisano zapošljavanje za 270 novih zdravstvenih radnika, a prema danas poznatim kvotama pored 229 radnih mesta u KC Vojvodine u Novom Sadu jedino će još Opšta bolnica u Subotici dobiti pravo da popuni 41 radno mesto.

Kako Pannon RTV saznaje u subotičkom Domu zdravlja trenutno nedostaje 10 lekara i to pre svega u pedijatrijskoj i ginekološkoj službi i još osam medicinskih sestara, međutim ova zdravstvena ustanova, prema sadašnjem stanju, nema pravo da popuni ni jedno radno mesto iz “kvote 2010 za 2017. godinu”.
Prema podacima nacionalne evidencije na području Subotice u ovom momentu sa srednjom stručnom spremom zdravstvenog smera posao čeka 65 lica, u Bačkoj Topoli još 31 i u malom Iđošu sa istom kvalifikacijom zaposlenje očekuje još 17 kandidata. O uve tri komune na zaposlenje čeka još 19 kandidata sa višom i visokom spremom među kojima su i lekari.
RTV Pannon
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Pitajte Josipu, ona najbolje zna koji su kadrovi potrebni bolnici
Ova vest nema ama baš nikakvog pozitivnog značaja, ukoliko se ne budu zapošljavali STVARNO potrebni kadrovi.
Ako će to biti zapošljavanje beskorisnih i bespotrebnih kadrova po partijskoj liniji, onda je to uzaludno bacanje novca i trošenje zajedničkog novca.
A najverovatnije će to da bude.
Daj bože da nisam u pravu.
Svaka cas snsu vidi se da napredujemo samo nek se radi i gradi!
Ako Josipa dozvoli, mozda bi mogli da prime specijaliste medicine bez ikakvog konkursa? Jos ako je u SNS-u, super… sta ima tu neki uslovi konkursa, pa diplome, samo komplikujemo stvari… ne znam, lupam….
Ne bi me cudilo ni da vest zvuci ovako: Iz ministarstva je poslat spisak od 41 ljudi koje je potrebno zaposliti u bolnici…
@ bilmaz…
i svi strucnjo osbosobljeni za poslove pedijatre i ginekologe ..metalostrugari, bravari, tesari :D. Imaju decu i zene 😀 (neka mi oproste ljudi sa datim zanimanjima , ali je digresija na jedno drugo strucno zaposlenje)
aman ljudi stanite…. tih 41 vec radi tamo samo ce im se status menjati tj. bice stalno zaposleni…
Niko ne uzima u matematiku koliko je njih napustilo zemlju u tome periodu iz doticne branse! Verujem da je realna slika drugacija,od servirane!!