Kada je 2004. godine Klint Istvud snimio "Devojku od milion dolara" (Million dollar Baby), filmsku priču o mladoj ženi koja pokušava da ostvari svoj san i postane profesionalna boksačica, pogled na ženski boks se prilično promenio. Nokaut ovom tradicionalno muškom sportu žene su zadale na Letnjim olimpijskim igrama u Londonu 2012. godine. U istoriji ostaje zapisano da su XXX Olimpijske igre bile prve na kojima su žene uzele učešće u bokserskom nadmetanju. Muškarci su se borili u deset kategorija, a žene u svega tri kategorije. Vredno podsećanja su te prve istorijske Zlatne medalje koje su osvojile:
• muva kategorija: Nikola Adams (Nicola Adams) iz Velike Britanije,
• laka kategorija: Kejti Tejlor (Katie Taylor), iz Irske i
• srednja kategorija: Klaresa Šilds (Claressa Shields), iz SAD.
I pored velikog broja protivnika ženskog boksa on kod lepšeg pola polako ali sigurno stiče sve veću popularnost. Danas većina fitness dvorana nudi ženski boks, ili neku vrstu kombinacije aerobika s boksom, što samo po sebi govori kako boks zaista može biti učinkovit za telo i duh. Aktivira sve mišiće na telu i unapređuje fizički izgled, sagoreva masne naslage i pomaže u regulaciji telesne težine, ali isto tako utiče na nivo samopouzdanja, eliminiše stres i oslobađa negativnu energiju. Poznato je da boks razvija mišiće nogu, tricepse, ramena i leđa, a ono što je ženama najbitnije treniranjem boksa odlično se mogu učvrstiti grudi i stražnjica, te izgubiti masne naslage naročito na trbuhu.
Zanimljivo je da u subotičkom Spartaku dame još uvek nisu navukle bokserske rukavice, mada neka znatno manja mesta u Vojvodini (Vrbas, Ruma, Senta, Žabalj) imaju registrovane bokserke u svim uzrasnim kategorijama. Možda će predstojeći Kup nacija u ženskom boksu, koji će se od 12. do 16. januara održati u Subotici, privući i Subotičanke da krenu stopama Dragana Vujkovića, Arifa Ibrahimovića, Franje Tamašija, Danila Jovanovića i mnogih drugih boksera koji su proslavili ovaj grad i sport kojim su se bavili.