Avganistanac Safi Gorit (26), koji je ubijen u sredu po podne u centru Beograda, nastradao je u obračunu „putnika“ i „agenata“ koji organizuju prebacivanje migranta u zapadnu Evropu, nezvanično saznaje „Alo!“.

Safi Gorit izboden nožem na Zelenom vencu, Foto: privatna arhiva
– „Agenti“ su organizatori puta, a „putnici“ mi koji plaćajmo ilegalan prelazak preko granica. Sukob je izbio zbog toga što Safi nije mogao da ispoštuje dogovor o prebacivanju u Evropu, a uzeo je novac – rekao nam je mladić iz Avganistana kojeg smo juče zatekli kod glavne autobuske stanice – navodi list „ALO“.
On dodaje da je sukob počeo nakon nesreće koja se dogodila u sredu rano ujutru u Subotici, kada je jedan Avganistanac zadobio opekotine nakon što se popeo na vagon.
– Postojao je dogovor da Safi i njegov prijatelj, koji je ranjen u tuči, prebace jednu grupu preko granice. On svoje obaveze nije ispunjavao. Nakon više opomena, migranti su se sreli sa Safijem i između njih su pale teške reči, a potom i tuča, koja se završila tragično – rekao je jedan od retkih migranta koji je hteo da priča o toj temi.
Safi je izboden nožem prekjuče oko 15 časova, u tuči na ulici nedaleko od Zelenog venca.
ALO
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






jadni migranti imaju svoju kriminalnu organizaciju u Srbiji, imaju para, sve dobijaju gratis, imaju podrsku NVO i jos treba da ih zalimo. Lepo bogami, lepo…