Ekipa Službe za hitnu medinsku pomoć Doma zdravlja Subotica u proteklih par dana izlazila je na teren i 40 puta. Razlog su povišene temperature koje su kod građana izazvale različite tegobe, poput niskog krvnog pritiska, gušenja i slabosti. Pored simptoma povišenog krvnog pritiska, respiratornih infekcija, pacijenti se javljaju i zbog vrtoglavice, mučnine, alergijskih reakcija u vidu kožnih promena, nastalih usled boravka na suncu, kaže dr Vanja Vujinović iz Službe za hitnu medicinsku pomoć Doma zdravlja Subotica.

“ Proteklih dana pozivi su najčešće upućivani zbog kolapsa kod osoba, koje su boravile napolju pri najvišim dnevnim temperaturama. Dnevno smo imali i do šest intervencija na javnim mestima. Ukoliko građani posećuju kupališta, neophodno je da nanose kreme sa zaštitnim faktorom najmanje 30, obavezno da nose sunčane naočare sa UV zaštitom i šešire ili kape, kako bi zaštitili glavu. Posebnu pažnju trebalo bi da obrate hronični bolesnici, kojima se ne preporučje napuštanje kuća u najtoplijem delu dana, od 11 do 18 časova”, rekla je dr Vanja Vujinović iz Službe za hitnu medicinsku pomoć Doma zdravlja Subotica.
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Još je uvek bolje da su učestaliji pozivi ka hitnoj pomoći, nego ka Pogrebnom preduzeću.
A ako ovako nastave ove visoke temperature, ima pola nas da pocrka.