Učiteljica iz Subotice okačila upozorenje za roditelje: Misteriozni beli kombi vreba đake

Roditelj učenika je pozvao policiju koja je odmah izašla i objasnila đacima da ne smeju da ulaze ni u čija kola

Učiteljica škole „Majšanski put“ Verica Žbona ostavila je obaveštenje za roditelje đaka koje se brzinom svetlosti proširilo društvenim mrežama.

– Obaveštavam roditelje da je u četvrtak oko 18 satu na ulici blizu škole beli kombi se zaustavio i vozač je tražio od jednog učenika da uđe u njega – napisala je ona.

Učiteljica je objasnila da je u grupi bilo četvoro učenika, pa je đak kog je nepoznati vozač vrbovao odbio da uđe.

– Roditelj učenika je pozvao policiju koja je odmah izašla i objasnila đacima da ne smeju da ulaze ni u čija kola – kaže učiteljica.

Ona je zamolila roditelje da ozbiljno porazgovaraju sa decom oko odlaska kući i o tome kako đaci da se ponašaju u toj situaciji.

Najmlađima se uvek savetuje da budu oprezni kada nepoznati ljudi započnu razgovor sa njima, da ne razgovaraju sa ljudima koje ne znaju i pogotovo da ne ulaze u njihove automobile.

Ovo nije prvi put da se ovakve priče pojavljuju, ali je prvi put da se pojavljuju u Subotici, jer su se ranije misteriozni automobili pojavljivali u Nišu.

(Telegraf.rs)



KOMENTARI

  1. dno ti na vrhu stoji kaže:

    uciteljica, a nepismena 🙁

  2. Bankar kaže:

    Mogla bi uciteljica da poradi i na pravopisu malo..

  3. Schumi kaže:

    Evo i dezurnih lektora..

  4. Lenin kaže:

    Evo dvojice iz kombija.Samo su hteli krišom proveriti do kojeg stepena razvoja stigli đaci.Sad ovako ne moraju nikako.Pošto će i učiteljica morati na popravni iz pravopisa…Ali šta će bit sa đacima?

  5. Mama Nata kaže:

    Oni o pravopisu a ozbiljna tema je u pitanju , taman da je svako drugo slovo pogresno hvala joj sto brine za sigurnost nase dece , svi zajedno treba da se brinemo i cuvamo nasu decu jer gresi svako ko kaze to se meni nemoze desiti

  6. Xxy kaže:

    Volim ove bezgrešna! Možda je učiteljica zbog uznemirenosti napravila nekoliko grešaka… Ne znam da li bi pametnjakovići u datoj situaciji uopšte znali išta da napišu.
    „svi smo mi ljudi – manje ili više“.

  7. Vuk Karadžić kaže:

    verovatno je pod stresom napisala obaveštenje i u žurbi, zar se vama nikada ne desi to da pogrešite kada otkucate, evo meni se to desi neki put i šta sad…wow, ja sam nepismen. E stvarno kakvi ste ljudi, umesto da pohvalite to što je napisala, nasuprot sve najgore mišljenje….

  8. Vericina bivsa koleginica kaže:

    Sigurna sam da autor, ovog i ovakvog teksta, nije Verica Žbona.

  9. Komšinica kaže:

    Videla bih ja lektore kada bi imali decu, da li bi se bavili pravopisom, pametan, a piše „šta će BIT sa decom“… Baš zna pisati, kada bi mu dete išlo samo u školu i iz nje, jer neko mora i da radi u ovoj zemlji, drugačije bi razmišljao. Strašno!!!

  10. jadranka kaže:

    Vi komentarisete pravopis a vasa deca su u pitanju bitno vam je da vas je uciteljica obavestila jer u danasnje vreme sve je moguce bilo je ovakvih slucajeva cuvajte decu a ne brinite za pravopis

  11. Tatila kaže:

    Molio bih doticne osobe dase batale pravopisa nije sala rec je o deci i svaki dodatni komentar je suvisan

  12. Realan original kaže:

    Ovim obaveštenjem je unižen ugled obrazovnog sistema, narušeno poverenje u njega i posejan strah među ljude. Veoma smišljena akcija. Strani i unutrašnji neprijatelji rade.

  13. Zax kaže:

    Taj isti beli kombi ordinira po Subotici vec nekoliko godina ?!?Ima li taj kombi registarsku oznaku,proizvodjaca,model ili je jedini reper za prepoznavanje to da je „beli kombi“?

  14. Ortografija vs. pedofilija kaže:

    Postoje pravopisne greske i postoje slovne greske. To su teme za lingviste, a kojih na ovom portalu nema ni jednog jedinog. Pedofili koriste vozila da namame decu pod raznim izgovorima, „Da te povezem kuci“, ili zamole dete da im „pokaze put“ postoje i jos perfidnije metode, recimo „Tvojoj mami se je nesto desilo i moram hitno da te odvezem do nje“ Zbog toga ovakva tema mora biti uvek prisutna kako u kuci/porodici, tako i u skoli. Roditelji i pedagozi imaju u tome odlucujucu ulogu.
    Bajku o Crvenkapi znamo svi i ona je pre svega poucna za decu. Majka je Crvenkapi lepo rekla da ide kod bake i kojim putem treba da ide. Crvenkapa prolazeci kroz sumu skece sa onog puta kojim je majka rekla da ide, i odlazi da bere cvece i tom prilikom se upusta u razgovor sa nepoznatom osobom u liku vuka. Sta je posle bilo znamo svi. Kao sto i znamo da se takve stvari najcesce ne zavrsavaju hepiendom, i da lovac nije uvek tu da spasi baku i Crvenkapu. Upravo na primeru Crvenkape se deci najbolje moze objasniti sta se desava ako se ne pridrzavaju ustaljenog puta i upustaju u bilo kakvu komunikaciju sa njima nepoznatim osobama.

  15. Kenjereš Andraš kaže:

    Ako je učiteljica te škole, trebala je napisati FIGYELMEZTETÉS, iz razloga, što tu školu pohađaju i đaci druge nacionalnosti.

  16. Ester Ivanovic kaže:

    Bubite sretni dto ima jos da brine o deci y vi umesto da kazete hvala uciteljici vi je kritikujete

  17. De la Croix kaže:

    Priča o Crvenkapi je dobra metafora. Decu treba informisati i podučavati odakle im preti opasnost. Međutim, ova priča ima jednu slabu tačku a to je BELI KOMBI. Već deset godina se u celoj zemlji i regionu deca plaše nekim belim kombijem koji služi za otmice dece. Taj deo informacije kompromituje uzbunjivača jer liči na još jedan talas panike izazvane pričom koja se ponavlja u ciklusima.
    Naše društvo se pokazuje prilično primitivno u situacijama kao što su lažne vesti i lov na veštice.

  18. De la Croix kaže:

    Sadašnja vlast se u velikoj meri održava upravo širenjem laži, poluistina, spinova…Pogledajte vesti na Pinku, u novinama…SERGEJ TRIFUNOVIĆ JE OLOŠ ! PLJUJE VUČIĆA ZATO ŠTO POMAŽE BOLESNU DECU !
    Znači Sergej mrzi bolesnu decu. Onaj ko kupuje novine sa ovim na naslovnoj strani, tome možete plasirati najnaivnije laži. Prethodne vlasti su precenjivale pamet ovog naroda. Vučić je spustio nivo komunikacije sa masama i verujem da je i njega iznenadio rezultat. Nema granica laganju, klevetanju, podvalama…kao da smo afrički urođenici.

  19. Cuvajmo nasu decu kaže:

    @ De la Croix,

    U vreme detinjstva moga oca isla je Ciganka sa torbom i kupila decu. Kada ja sam ja bio dete isla je po Subotici crna limuzina i takodje kupila decu. Aktuelno je beli kombi u modi. To su varijante jedne te iste price sa istom porukom, da se pazi na decu i da deca paze na sebe.

  20. dno ti na vrhu stoji kaže:

    @De la Croix OBJASNIO.

  21. Realan original kaže:

    @De la Croix

    Sve nacionalne vlasti postavljaju oni koji vekovima svetom vladaju lažima, obmanama, izvrtanjem činjenica. Neposlušne eliminišu, čak i fizički. Sergej je sam rekao da je član DS od 1991. godine i da je od tada krenula njegova karijera, što znači da je aktivista „demokatije“ i ostalih „vrednosti“. Pogledajte njegovu biografiju, gde je i šta glumio i za šta se zalaže. Od drveta ne vidite, ili ne smete da vidite šumu. Najprvi među prvima u Srbiji je samo njihov najbrutalniji i najogoljeniji eksponent. Sergej će, kao i stotine hiljada drugih aktivista, u tuđe ime uvek napadati nedovoljno agilne u izvršavanju dodeljenih zadataka. Zar mislite da je Sergeju i Prvom uopšte stalo do bolesne dece!? Lično naravno, ako su ljudi, ali ako njihovo delovanje gledamo kroz prizmu zastupanja tuđih interesa onda će to činiti kada i kako im se naredi. Ima mnogo bolesne dece, ali je, eto, neko odlučio da baš to jedno odabrano dete bude predmet interesne borbe. Za njegovo zdravlje su ustali svi, kako bi propagandna mašinerija rekla „cela Srbija“, po nalogu naravno. Odmah se prikupljaju sredstva SMS porukama, preko humanitarnih organizacija, donatora, akcijama medija… A šta je sa ostalom decom!? Zašto „cela Srbija“ ćuti? Zašto ne prikuplja novac? Zašto Sergej nije javno naveo, ako je već za lečenje sve dece, još deset, dvadeset, sto, dvesta imena dece koja su takođe bolesna? I, eto, i u Vašoj percepciji samo su Vučićevi loši a Sergejevi dobri momci. Istina je, međutim, da su svi isti samo što je predstava postavljena tako da samo malobrojni mogu da je prozru.

    Sklon sam verovanju u objavu komentatora Vericina bivsa koleginica koja piše „Sigurna sam da autor, ovog i ovakvog teksta, nije Verica Žbona.“

  22. Raz-Um kaže:

    Gledaj tablice, ako zelis tacno da znas ko vozac ili vlasnik. Belih kombija ima mnogo, a tablice su unikatne.

  23. dno ti na vrhu stoji kaže:

    cestitam vam na 500+ share-ova, to je jedino vazno !
    mediji jedva docekaju ovakve „vesti“, jer sludjen narod to klikce
    nije bitno da li je istinito ili laz, da li se bez osnova stvara panika – to je pozeljno jer na to se klikce
    nije vazno da li je zbilja uciteljica napravila nepromisljen potez pisanjem ovog i ovakvog obavestenja ili su se neki klinci zezali i zakacili to ispred skole,
    vazno je da se klikce, lajka, share-a
    kolektivna psihoza,
    balkan to je dijagnoza

  24. pista kaže:

    Nisam cuo da je policija izdala bilo kakvo saopstenje povodom ove price tako da sumnjam u istinitost iste.

  25. Sulovic semsa kaže:

    Bilo je takvih slučajeva kod nas pa učiteljice nisu pisale obavestenja.Njoj svaka čast a sada dali ima pravopisnih gresaka ili ne pa i ona je čovek i moze da greši.Što se tiče toga da je trebala i na madj.da napiše to su trebale učiteljice iz madj.razreda.I da nebude da sam nacionalista ili već bilo šta suprug mi je madjar.

  26. Subot'čan kaže:

    Nije tu problem ni pravopis ni jezik kojim je napisano već je problem što se ponašate kao rulja. Po ko zna koji put ista histerija. Da je neko imao nameru da otme dete, taj bi ga oteo. Svi šeruju ovu vest jer misle da je to društveno prihvatljivo ponašanje. Ako neko izrazi sumnju taj za rulju NE VOLI DECU. Zato pametni ćute i sklanjaju se.

  27. Mama :-* kaže:

    Strasno. Kakvi su ljudi. U mesto da se zahvalite uciteljici vi o glupostima. Sram vas bilo. Ja mislim da je najbolje da roditelji dolaze po svoju decu. Tako je najpametnije.

  28. Roditelj kaže:

    Bolje po vama da nije napisala nista,….a kad se nesto desi onda je kasno.

  29. Megille kaže:

    @ Bankar : Molim te nemoj odmah tako grubo-ona sada uči da piše čirilicu.Mi u Vojvodini od malih nogu bez obzira na nacionalni pripadnost morali smo i učiti i pisati čirilicim….

  30. Čolović kaže:

    „Slučaj beli kombi“ se prvi put pojavio negde 2002. – 2003. u okolini OŠ Jovan Mikić i Miloš Crnjanski. Prosto da se čovek počeše po glavi i razmisli. Da li je moguće da se 15 godina to provlači po gradu i da se ništa ne dešava od strane nadležnih. Dakle, ustanoviti da li je to istina ili izmišljotina, pa onda reagovati u pravom smeru.

  31. Ivan kaže:

    Ljudi, pre neki dan je iz nekig kombija, sad da li je to bas taj ili nije ne znam, ali, oteto he dete ispred skole u Smederevu i dalje se traga… Pdigli se gradjabi, taksisti i policija ali do sada uzalud. Molim Vas obratite paznju, dajte da ga uhvatimo.

OSTAVITE KOMENTAR