Na poljani koja se nalazi imeđu višespratnica i prizemnih kuća u Ulici Partizanskih baza, planira se park sa sadržajima za sve generacije. Po rečima nadležnih, u toku je izrada urbanističkog projekta za dobijanje građevinske dozvole, a samo uređenje trebalo bi da počne na jesen.

Na površini od jednog hektara, stanovnici Kertvaroša i Malog Radanovca dobiće zelenu oazu, prostor za odmor, igru i rekreaciju.
„Unutar parka predviđeno je dečje igralište, teretana na otvorenom, košarkaški tereni i park za pse sa pratećim mobilijarom,“ objašnjava urbanista, Relja Kovač.
Trenutno se na placu nalazi 57 stabala koja će sva biti zadržana, ali se planira i sadnja novih vrsta, kao i novog travnjaka. Šest lišćarskih vrsta, odnosno 70 stabala, oko 200 žbunova i 30 četinara.
„Sadiće se starija školovana stabla koja su pravilno školovana u rasadnicima, bez oštećenja, sa pravilnim korenovima i nadzemnim delovima. Potrebno je da se postavi nov travnjak na oko 8500 kvadrata, a vegetacija je pravilno izabrana u skladu sa gradskim, vremenskim uslovima i klimom područja,“ navela je Katarina Kosanović, stučna saradnica u oblasti pejzažne arhitekture.
Početak radova na uređenju i izgradnji parka očekuje se u septembru ili oktobru.





