Uzbudljiv nastavak prvenstva na Spartaku

Travnjak u Subotici je bio natopljen kišom koja pada dva dana pa su se fudbaleri Spartaka i Slobode zagrevali za utakmicu na pomoćnom terenu, da se ne bi dodatno oštetio centralni. Domaćin je bio bolji rival u prvih 20 minuta. Najpre se Ђорђе Деспотовић  ослободио неколико играча  и оштро шутирао са 16 метара преко гола a nеколико минута касније Александар Ковачевић је са 20 метара оштро шутирао, али је голман Ранковић крајњим напором избацио лопту у корнер. У 35. минуту гостујући играч Ловрић играо је  руком близу шеснаестерца , али је судија само одмахнуо руком .

U 45. minutu, Torbica je prihvatio loptu na skoro 30 metara od gola Užičana, namestio je na desnu nogu i pogodio sam donji ugao protivničkog gola.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Sloboda je mogla do poravnanja. Pejović je kao na tacni uposlio Bajića na petercu, ali je ovaj glavom šutirao pored gola.

Ipak, gosti su došli do izjednačenja u 56. minutu. Domaći fudbaleri su izgubili loptu na sredini terena, Vasilić je prodro do gol aut linije, zavrnuo povratnu sa desne strane, a Ranđelović natrčao i pogodio.

Još dva pogotka su do kraja meča pala u Subotici, po jedan na obe strane. Gosti su poveli sa 2:1 sa bele tačke u 87. minutu.

Golman Aleksić je srušio Tijaga u šesnaestercu, zaradio direktan crveni karton, a Ranđelović bio siguran sa 11 metara.

Ipak, tek što su krenuli sa centra domaćini su izjednačili. Nakon slobodnog udarca sa desne strane stvorila se gužva pred golom crveno crnih, iz šume nogu lopta je došla do zaboravljenog  Novakovića koji je zakucao u mrežu.

Spartak – Sloboda 2:2
(Torbica 45, Novaković 88. – Ranđelović 56, 86.)