„Uzrok udesa autobusa sa decom oštri predmeti na putu“

Predstavnici poljske turističke agencije iz Poznanja saopštili su da je u nesreći kod Feketića poginuo jedan od vozača (50) koji je bio na suvozačkom mestu.

Untitled

Foto: B92

Oni su ocenili da su nesreću najverovatnije prouzrokovali oštri predmeti na putu koji su probušili gumu autobusa, starog svega dve godine.

„Uvereni smo da uzrok nesreće mogu biti najpre oštri predmeti razbacani po drumu, pošto je autobus prošao kroz tehnički pregled, vozilo je staro dve godine, a za volanom je bio iskusan vozač“, saopštila je Ana Bjelak iz turističke agencije iz Poznanja koja je Poljacima organizovala letovanje u Grčkoj.

„Najverovatnije krivac za nesreću su oštri predmeti razbacani po drumu. Desna prednja guma je probušena. Isključujemo kvar pošto je pre puta u Grčku prošao tehničku kontrolu“, kazala je Ans Bjelak.

Iz Poljske su već krenuli autobusi da prevezu poljske turiste iz Srbije u domovinu.

„Poginuo je 50-godišnji vozač koji je sedeo na mestu suvozača. Situacija je pod kontrolom. Odmah su na mesto udesa došle službe i pobrinule se za bezbednost povređenih. U autobusu je bilo 50 putnika plus tri vozača“, kazala je Bjelakova poljskoj televiziji TV N24.

Nesreću autobusa sa poljskim turistima koji su se vraćali s letovanja u Grčkoj, među kojima i deca od 13 do 16 godina, potvrdilo je i Ministarstvo spoljnih poslova Poljske.

„Konzul je na putu na mesto nesreće i u stalnoj je vezi sa nadležnim srpskim organima“, saopštilo je Ministarstvo.

 

B92

 



KOMENTARI

  1. stormwatch kaže:

    E sad lepo naci tog ko je razbacao ostre delove po putu, jer je to teroristicki napad, i kazniti ga za sva vremena, i njega i familiju. Strasno sta se desava na tom varvarskom autoputu SU – NI, a tu mi dolaze kenjatori da mi pricaju kako je Belgija nesigurna.

  2. suboticanka kaže:

    Kultura vozaca je i dalje NULA,pocev od bacanja ootpadaka kroz prozor do ne postovanja saobracajnih propisa!Sve bi to bilo drugacije da su kontrole bolje a kazne rigoroznije!!!

  3. Vlada kaže:

    Verovatno se to i desilo… jer na autoputu u Srbiji mozes na svasta naici. Od predmeta koji padnu sa kamiona pa preko pesaka i zivotinja do vozila koja se krecu u suprotnom pravcu…

  4. bac Vranje kaže:

    @ stormwach
    Ne,ne ide tako,zna se ko odrzava tu deonicu i ko je odgovoran ako dodje to tako necega i ta firma je kriva, samo posto je ta firma u vlasnistvu brata Velikog Vodje to nece smeti da se utvrdi policijskim vestacenjem

  5. freelancer kaže:

    @stormwatch
    A da ipak malo „spustimo loptu“ s tim „oštrim predmetima razbacanim po putu“, a???
    I ostali sa svojim komentarima… KLASIČNO nasedanje na PROIZVOLJNE TVRDNJE nekakvog „kvazi novinara“. K’O OVCE!!! Uz izvinjenje, jer nemam nameru nikog vredjati. Samo konstatujem medijsku hajdučiju i debilnu reakciju na istu…
    Hajmo redom…
    KO JE izjavio da je uzrok udesa „oštri predmeti razbacani po putu“? Od koga je ta osoba dobila tu informaciju? Je li bila na mestu dogadjaja???
    Nekakva GLUPAČA, udaljena 1000 km od mesta udesa, samozadovoljno KONSTATUJE da agencijane snosi nikakvu krivicu, jer „autobus je star dve godine, vozači sve sami nepogrešivi asovi… blablabla“ – „nismo mi krivi“. Zli Srbi, u dokolici, razbacuju koješta po putevima i buše gume nedužnim turistima… Idi begaj…
    Uzroke udesa če saopštiti ISTRAŽNA KOMISIJA, nakon izvršenog uvidjaja i sagledavanja okolnosti,izjava svedoka itd…
    @ststormwarch, vozač sam, doduše šlepera u EU i svega sam se nagledao, ali ovo… Guska izgleda mnogo voli National Geographic i onu emisiju Aircrash investigation…
    Od BUŠENJA gume se ne leti s ceste. Od EKSPLOZIJE da… Je li guma eksplodirala? Ko je čuo od putnika? A da nije guma stradala prilikom izletanja?
    Pri ovim temperaturama, leti, gume još kako EKSPLODIRAJU, pucaju. No, češće one tektirane, a one su obično na pogonskim točkovima (duplim), a NIKADA na prednjim, upravljačkim, jer je ZABRANJENO. Gume se greju pa i PREGREVAJU… A i vozi se… Nama kamiondžijama je limit 90 km/h, a nebrojeno puta me je pretekao bus nenormalnom brzinom…
    I na kraju – vozač. I za njih u autobusima važe ista pravila kao i za nas – 4,5 sata vožnje U KOMADU MAKSIMALNO, a onda pauza ili zamena vozača… NEMA MULJANJA, kartica beleži sve i „pamti“ 28 dana. Za prekoračenje tog vremena, kazne su U HILJADAMA eura, a ako te nahvata nemački BAG – piši kuči za odelo… Ali ni to pravilo nije garancija da vozač jednostavno nije ZASPAO, što če na kraju i biti uzrok…
    Ostri predmeti razbacani po putu… MA DAAAAIIIII… Nebuloza…

  6. Ivan kaže:

    Baš lupetate, naravno da će reći da je uzrok nešto na putu a ne da im je guma pukla usled neispravnosti.Svaki dan idem autoputem i nikada ništa nisam video na putu.Hoće možda da tuže i državu Srbiju i da traže odštetu za smrt vozača.Trebalo bi prvo da dokažu da je bilo nešto na putu pa tek onda da daju takve izjave,a vi gospodo draga da malo više volite ovu zemlju.Kod nas ništa ne valja,sve je trulo,sve je bolesno,pa nije ni čudo što ne možemo da budemo kao sav normalan svet kada ste svi toliko negativni.Sram vas bilo.p.s.Saučešće porodici nastradalog

  7. Nebojša kaže:

    Kako me nervira ovaj stormwatch i njegovi komentari, užas živi, užaaaas! On je sve već zaključio i doneo presudu. Strašnoooo, ćuti molim te, preklinjem te.

  8. stormwatch kaže:

    @freelancer

    Znaci vi gospon freelancer u stvari tvrdite da autobus niti bilo koje drugo vozilo ne moze da sleti sa puta usred nailaska na kojekakvo djubre pobacano namerno ili bahato? Veoma zanimljivo.

    @Nebojša

    Necu da cutim, red mora da se zna, samo se u Srbiji istina mete pod tepih.

  9. stormwatch kaže:

    @bac Vranje

    Jasno mi je sve Bac vranje, evo vec se javili i botovi iz Gradske Kuce da mi objasne kako ja nemam pojma – ko da se nikad nisam vozio tim putem, pa ne znam iz prve ruke sve horor price i dozivljaje.

  10. Dva u jedan kaže:

    Nemojte se čuditi Nebojša sirotom Stormwatchu – on samo čeka priliku da se oglasi po principu „sve što je srpsko, to mi je mrsko“. Bolest je to, teška bolest koja je razorila Jugoslaviju i izazvala ratove na ovim prostorima. Zahvatila je, nažalost, i mnoge Srbe.

  11. Pravdoljub .. kaže:

    @Nebojša. Što obraćaš pažnju na BUDALU? Budale se ignorišu a BOG se moli. @freelancer -podržavam ti svako slovo. I svoju zemlju volim i voleću je i braniti do zadnjeg atoma svoje snage jer je moja zemlja iako nisam pripadnik većinskog naroda to me ne sprečava da svoju SRBIJU volim. Neka utvrde sada i međunarodni stručnjaci šta iko je kriv. Ovo je zemlja napaćenog i izrabljenog naroda koji podnosi uvrede raznoraznih svetskih protuva koje se saseru u gaće ako im pripretiš kao i ovom stormvaču običnom .KAKO DA GA NAZOVEM? pa nikako jer on je niko i ništa najobičnija usrana p.č.a.

  12. Daka kaže:

    Pozdravljam sve patriote koji su se oglasili svojim komentarima veoma mi je drago da konacno u ovoj nasoj zemlji srbiji postoje objektivni ljudi kojima je stalo do domovine…bravo samo tako…a sto se tice uzroka nestece to neka utvrde ljudi kojima je to posao a ne da kojekakvi vlastomtsci prosipaju pamet…

  13. Vozač kaže:

    @stormwatch
    Pas op dat je over hun mooie Belgie, het probleem met terroristen is veel groter dan onze snelweg. En degenen onder ons die houden van Serbie doorgaan naar uw hersenloze opmerkingen. Belgie is een prachting land als jij en zoals je nog niet geregeld…je die vol haat en proberen om hun haat te maken en kwetsen anderen om te downloaden.
    Groet opzichte.
    Staraj se ti o svojoj miloj Belgiji, mnogo Vam više teroristi problema prave nego našem autoputu. I preskoči nas koji volimo svoju zemlju sa svojim debilnim komentarima. Možda je Belgija i bila lepa zemlja dok se ti i slični tebi nisu naselili da šire svoju mržnju i nesreću na nas ostale.
    S poštovanjem.

  14. stormwatch kaže:

    @botchine-narko dileri i ostali low life.

    Pitanje je koliko treba neko da je glup, primitivan, jadan i govnjiv i k tome dobro placena botchina, znaci deo sistema koji je i izrabio i doveo taj narod do dna u poslednjih 30 godina, pa da optuzi nekoga da je protiv neke nacije jer je rekao istinu. Vi botchine ste ko likovi u Real Time Strategijama, kada vas veliki boss kline i grupise odma krenete da kenjate. Ne mozete mi nista, jer vi uistinu ni ne postojite!

  15. stormwatch kaže:

    @Vozac

    „Pas op dat je over hun mooie Belgie, het probleem met terroristen is veel groter dan onze snelweg. En degenen onder ons die houden van Serbie doorgaan naar uw hersenloze opmerkingen. Belgie is een prachting land als jij en zoals je nog niet geregeld…je die vol haat en proberen om hun haat te maken en kwetsen anderen om te downloaden.
    Groet opzichte.“

    Molim vas da mi se obracate iskljucivo na jeziku koji se vecinski prica u ne holandskoj regiji Belgije.

  16. Vozač kaže:

    @stormwatch
    Peut les Français si vous voulez.
    Alle müssen sie kann und deutschland sagen, aber es wird Ihre komplexe nicht und die notwendigkeit, alles ändern, zu hassen, die serbischen und sogar selbst ist, denn leider sind sie hier.
    Mogu i na Francuskom ili možda na Nemačkom ali to neće promeniti činjenicu da svoje komplekse i mržnju lečiš mrzeći sve što je Srpsko a samim tim i sebe pošto si nažalost i ti odavde.

  17. stormwatch kaže:

    @Vozac

    Samo da vam objasnim, ono ispod izuzetno loseg google francuskog sto ste napisali, to je google/gluvi telefon nemacki koji nema veze ni sa jednim gramatickim pravilom u nemackom jeziku – jos gori nemacki i od holandskog, meni izuzetno smesan za citanje, ove vase patriJotke ste sigurno zadivili, ali ja znam jako dobro sta se krije iza svake patriJotke. Problem sa vama patriJotkama – pravim izdajnicima naroda, je u tome sto vi niste nikakve patriote, niti volite svoju zemlju – patriJotizam je kod svih koji se tako deklarisu obicna floskulica koju koriste svi moguci anti elementi jedne zemlje da bi iz nje izvukli neku korist/izljubili dupeta onima na vlasti. Ja sam jako dobro naucio lekciju da pored svakog lika koji mi se deklarise patriJotkom, momentalno osiguram sve dzepove i licnu imovinu. Ono sto je meni jos smesnije, je da vi meni pricate o Belgiji i naseljavanju u istoj, a vi isli tamo bez vazecih dokumenata. Btw, kako je Polizei pre par meseci uhapsila poznatu grupu tih vasih patriJotki u Minkenu, broj provala u Stanove po Waloniji smanjio se za 35%….veoma zanimljiva korelacija patriJotizma i krimosa. Sto manje patriJotki po zapadu – daleko manje kriminala….i tu mislim na sve Ex-Yu patriJotke.

  18. Vozač kaže:

    @stormwatc
    Osiguravanje džepova i lične imovine objašnjava izreka “ Lopov se od lopova boji“ .

  19. Zorica kaže:

    Stormwatch sve covjek zna nemoras ga ni pitati on zna a najbolje zna da sve sto.je povezano sa suboticom to da mrzi da je lose sve je katastrofa. Odkud kod zivog bica toliko mrznje???

  20. stormwatch kaže:

    @Vozac

    Raskrinkao sam vas gospon „vozac“, obicna botchina.

    @Zorica

    Draga Zorice, ako je vama taj preskupi autoput dobar, onda sam siguran da ste se vi ceo zivot vozili samo neasfaltiranim putevima.

  21. Zorica kaže:

    Stormwatch skup ili ne ja se nadam da kad dolazis u nasu suboticu zaobilazis taj.put i ides okolnim putevima da nebih slucajno dao neki dinar za taj skupi put…sacuvaj za sebe treba ce ti a mozda ces i osiromasiti za skupu putarinu..

  22. u inat svima kaže:

    Eeeeeeevo ga ………I..N V…IC.. se ponovo proglasava najpametnijim neverovatna osoba ..Doktor shagi bi morao raditi duplu smenu da ga smesti na odelenje!!

  23. bac Vranje kaže:

    @ Zorica
    Subotica ce se za nas koji smo iz nje uvek pisati velikim pocetnim slovom , , jer je nasa Subotici, a to sto pises malim verovatno oslikava da je za tebe to subotica,a ne Subotica. Bar sam toliko zakljucio iz tvog posta o mom gradu.

  24. stormwatch kaže:

    @Zorica i ostale patriJotke

    Napravili ste vi patriJotke mene siromasnim daleko vise nego za placanje putarine.

  25. Lenin kaže:

    @stormwatc Moram priznati da si maher veliki,što se tiče kvalifikacije,kako bi uvukao dokone spodobe,da te nahrane do puknuća.

    Ljudi!Man’te se toga da odgovorate trolčini zvanog „stormwatc“!!!On je Trol!TROL!TROLČINA!TROOOOOOOOLČINA!
    Nemojte ga hraniti!

    http://kepkuldes.iminet.hu/kepkuldes/nagykep/0yuhuu7bfen5sv90f2ad.jpg

  26. SuboticaUberAlles kaže:

    @Lenin Čak i liči na ovoga sa slike (minus frizura).

  27. stormwatch kaže:

    @Lenin

    Pazite samo da ne pogresite nick Lenine (i ostalih 10 nickova) kada pishete ove poruke, tamo u gradskoj kuci iz vaseg bot centra paze na to.

    Btw, sad nesto razmisljam kako ona 8 óra munka pesma ima sasvim drugo znacenje u ova vrimena.

  28. SuboticaUberAlles kaže:

    @stormwatch

    opusti se, bucko.

  29. Zorica kaže:

    stormwatch jeste siromasan si ti ali u necemu drugom ali nema veze treba i ovakve imati nebih bilo zanimljivo bez ovakvih zavidnih osoba i ljudi koji ma je sve mrsko sto je vezano i bolje subotici ja da sam na tvom mestu nebih ni dolazio u suboticu samo bih kritikova jer nedaj boze da moras koji dinar potrisiti u nasem lepom gradu…osiromsices neko ce se n tebi obogatiti sto dalje to bolje….zivio ti nama svima…

  30. Zorica kaže:

    bac Vranje pogresan zakljucak za mene je Subotica veca od Gradske Kuce evo sve pisem velikim slovima hvala na sugestiji…

OSTAVITE KOMENTAR