Velika pobeda Spartaka

Fudbaleri Spartaka danas su na stadionu Karađorđevo u Novom Sadu, u okviru trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, savladali ukrajinski Dnjipro rezultatom 2:1.

Slika

Oba gola za Spartak postigao je iz penala kapiten Vladimir Torbica, prvi u 16. a drugi u samom finišu meča u 90. minutu i tako obezbedio pobedu domaćih. Jedini gol za Ukrajince postignut je nebrzo nakon prvog gola Spartaka u 23. minutu a stelac je bio Sergej Kravčenko.

Bile su još dve velike prilike na obe strane, Vojo Ubiparip je na samom startu drugog poluvremena sa svega 2 metara promašio prazan gol, dok su gosti najidealniju šansu imali pred sam kraj utakmice kada su pogodili stativu. Po nepisanom pravilu, nakon takve promašene prilike, sledi kazna i Spartak je zahvaljujući Vladimiru Noskoviću, došao do drugog penala, pošto je isti igrač oboren nakon prodora sa leve strane. Kapiten Torbica je posao priveo kraju.

Za tačno nedelju dana, igrače Spartaka očekuje istorijski meč u gostima.