Pitali su veštačku inteligenciju gde u Srbiji su ljudi najsrećniji. Budući da se sreća zasniva na raznim stvarima, pitanje je definisano u odnosu: plate, cene, kao i kvalitet života.
Top 3 mesta koja je izdvojila veštačka inteligencija su: Novi Sad, Niš i Subotica.
IA kaže da naš grad ima relativno visoke plate u odnosu na troškove života, posebno u poređenju sa jugom zemlje. Subotica je takođe blizu granice sa Mađarskom, što olakšava pristup većim tržištima i mogućnostima za posao, ali i nudi miran, prijatan životni ritam. Trošak života je niži nego u većim gradovima, a grad je poznat po dobrom obrazovanju i zdravstvu.
„Ova mesta nude dobar balans između plata i troškova života, pa su stoga pogodna za ljude koji žele kvalitetan život u Srbiji bez previše “stresa vezanog za finansije”, poručila je veštačka inteligencija.






