Vojvodina NS seme slavila u Subotici

Spartak (Subotica) – Vojvodina NS seme 0:3 (21:25, 16:25, 17:25)

Nisu uspeli odbojkaši Spartaka da vežu dve pobede. U vojvođanskom derbiju savladala ih je Vojvodina NS seme koju je nosio duet Katić–Luburić.

Odbojkasi-Spartaka-03

Golubovi mogu da žale za propuštenom prilikom u prvom setu, kad su vodili sa 18:15, ali su uz vezane greške i servis koji je prestao da služi domaće (imao je Spartak čak 11 servis grešaka), pogurali goste ka pobedi.

Posle izjednačenog uvoda u drugi set, Spartak je poveo sa 10:8. Međutim, Milan Katić počeo je da razbija igru Spartaka as servisom. Usledila je serija Vojvodine od 6:1, a to je bio i kraj Spartakovim nadanjima u drugom setu.

Novosađani su poveli u trećem setu, na prvom obaveznom predahu imali su „plus tri” (8:5). Vodili su gosti i sa 18:14, a ni tajm-aut nije pomogao treneru domaćih Petroviću. Nedugo potom Vojvodina je obezbedila pobedu i sva tri boda.