Vojvodini gol prednosti

Fudbaleri Vojvodine su više imali loptu, više šutirali na gol ali je Aleksić među stativama bio na visini zadatka. Spartak je imao šansu preko Nemanje Milića u prvom poluvremenu kada je njegov šut preleteo prečku za jedan milimetar.

Jedini gol na utakmici postigao je Mijat Gaćinović u 59. minutu, posle dobrog dodavanja sa desne strane Envera Alivodića. Vojvodina  je povela sa 1:0 i tako je ostalo do kraja.

Trener Spartaka Dragan Kanatlarovski rekao je da je Vojvodina zasluženo pobedila, ali da još ništa nije završeno i da se njegova ekipa nada plasmanu u finale.

"Imamo aktivan rezultat pred revanš. Vojvodina je zasluženo pobedila. U drugom delu nismo uspeli da im pariramo, nismo ušli u igru kako treba. Probali smo to da promenimo, ali nismo uspeli da postignemo gol. Ostaje nam druga utakmica, ništa nije gotovo, ima još 90 minuta, nadamo se dobrom rezultatu", rekao je Kanatlarovski.

Ranije danas, u drugom polufinalnom duelu, branilac trofeja u Kupu Jagodina je u Beogradu pobedila OFK sa 2:1.

Revanš utakmice igraju se 9. aprila u Jagodini i Subotici, a finale je na programu 7. maja.

Vojvodina – Spartak 1:0