Vojvođanski derbi pripao Subotičanima

Košarkaši Vojvodine poraženi su od Spartaka u Subotici, u vojvođanskom derbiju 10. kola Košarkaške lige Srbije (KLS).

Spartak – Vojvodina 84:74 (17:13, 22:25, 20:25, 25:11)

Odlična odbrana Subotičana omogućila je da komfornije igraju u napadu, a u uvodnim minutima na toj strani terena istakao se Prlja, posle čijih poena je domaći tim poveo 10:6. Nije Vojvodina uspela do kraja prvog kvartala da pronađe tečnu igru u ofanzivi, ali je i pored toga zaostajala tek četiri poena posle tog dela igre.

Probudili su se potom napadački i jedni i drugi. Iako je ekipa Olivera Kostića vodila početkom druge deonice, crveno-beli su serijom 6:0 poravnali rezultat, a onda i preokrenuli posle koša Pešakovića. Do kraja poluvremena igrali se ravnopravno, ali su Subotičani nešto zadovoljniji otišli na veliki odmor, s obzirom na to da su vodili 39:38, što je rezultat koji je garantovao uzbudljiv i neizvestan nastavak susreta.

Uprkos tome što je Spartak bolje otvorio start trećeg kvartala i poveo 44:40, od tog momenta usledio je veliki nalet Vojvodine. Serijom 13:2 gostujućeg tima, u kojoj se posebno istakao Beslać, crveno-beli poveli su 53:46 i tada se činilo da su na dobrom putu da ostvare petu pobedu zaredom u domaćem šampionatu.

U poslednjih 10 minuta viđena je rezultatska klackalica. Subotičani su vrhunskom defanzivom usporili napad Novosađana, koji su ponovo imali problema da dođu do koša rivala. Sustizao je Spartak polako gostujuću ekipu, da bi ulaskom Nikolsona i Hardija domaći vratili vođstvo četiri i po minuta pre kraja. Pogodio je nakon toga Gaćeša trojku za prednost od pola koša Vojvodine, ali se ispostavilo da gosti posle toga dugo više neće postići poene. To je Spartak iskoristio preko Hardija, čoveka odluke, koji je bio precizan sa distance za plus šest svoje ekipe minut do kraja, nakon čega Novosađani nisu uspeli da se vrate.

Vojvodina je sada na skoru 7-3, dok je Spartak na osam pobeda i dva poraza.