Kako bi se na vreme pružila pomoć migrantima i izbeglicama, kojih ima oko 2000 u Subotici organizacija Inicijativa za razvoj i saradnju (IDC) je Domu zdravlja Subotica dala na korišćenje jedno vozilo za prevoz izbeglica i migranata. Mila Dujmić Bogdanović, direktorka Doma zdravlja Subotica kaže da Dom zdravlja u Subotici svakodnevno ima pozive za prevoz izbeglica i migranata kako bi im se ukazala neohodna lekarska pomoć i da nekada ne mogu da postignu sve. U poslednje vreme sve je više trudnuca i dece kojima je pomoć potrebna. Bogdanovićeva ističe da sada ima dosta i trudnica, dece, ima isto povreda, zubobolja, svakakvih tegoba…

Predsednik Radne grupe za praćenje migracija na teritoriji grada Subotice Milimir Vujadinović je ocenio da se na ovaj način jačaju kapaciteti lokalne samouprave i najavio nastavak saradnje sa nevladinim organizacijama, kao i Subotice i Bavarske i Minhena. Ambulantno vozilo na korišćenje dala je organizacija Inicijativa za razvoj i saradnju (IDC) . On je rekao da pre svečane predaje vozila Domu zdravlja je usledio sastanak sa gradonačelnikom Subotice, Bogdanom Labanom koji je upoznat sa dosadašnjom saradnjom sa Bavarskom, Minhenom i da je bilo reči o budućim projektima.
„ Veoma često smo u situaciji da Dom zdravlja ne može da stigne na sve adrese i ovo je jedan korak ka relaksiranju tog problema. Imaćemo priliku da imamo spremno jedno vozilo da deluje i ka onima na Horgošu, Kelebiji i Prihvatnom centru, ali i našim sugrađanima bilo gde da se nalaze”, rekao je Milimir Vujadinović, predsednik radne grupe za migracije Subotica.
Miodrag Nedeljković , direktor Inicijativa za razvoj i saradnju (IDC) zadovoljan je sa saradnjom sa gradom Subotica.
“IDS ima lekarsku ekipu u Prihvatnom centru i pojavila se potreba u jednom trenutku da se pojača prevoz, transport ljudi koji su u stanju neke potrebe, koji imaju medicinski problem da se prevezu do Doma zdravlja. Gospodin Vujadinović narodni poslanik nas je kontaktirao i zamolio da pomognemo i pojačamo usluge koje ima Dom zdravlja Subotica. Mi smo imali jedno vozilo i odlučili smo da damo na korišćenje Subotici”, istakao je Miodrag Nedeljković , direktor Inicijativa za razvoj i saradnju (IDC)
Sve veći broj migranata u Subotici i Srbiji što govori da “Balkanska ruta” nije zatvorena. “Migrantska kriza” Suboticu ne košta ni dinar, jer je Komeserijat za izbeglice refundirao sve račune. Što se tiče održavanja higijene na graničnom prelazu Kelebija problem je rešen, jer je organizacija “Save the Children” platila održavanje.
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






zato ima akad smo zvali hitnu pomoc stoje zena padala u nesvest zbog jakih glavoboja odgovor je bi nemamo trenutno vozilo cim bude sticice nakon dva sata su izasli na teren
Još malo pa će i avion da dobiju
Bitno je da za migrante može sve da se reši i to bez nikakve prateće papirologije. A da kad mi Subotičani Sa okolinom nazovete da vam treba kola hitne pomoći onda najčešće nema sva vozila su zauzeta eventualno. Sad treba čovek nepokretan da se preveze za Novi Sad ili nedaj bože Bg. Onda izvolite platite privatno 20000 din ili više pa se vozite gde god hoćete
Ali da naše zdravstvo za naše građane nema vozilo.SRAMOTA
Pre tri dana nosio sam svoju majku u bolnicu jer je slomila nogu. Pa da olakšam da je doguram do lekara otišao ja da uzmem kolica invalidska a ono nema. Nema. I dok sam tražio tražio i tražio i naso ja na drugom odeljenju a ono kaže meni sestrica da nemoze da mi da jel to nije na tom odeljenju za koje je namenjeno
A za migrante može sve
Dajte prvo vašem narodu a
Posle gledajte dalje. Jer da je obrnuto oni vama nama nebi pomogli.
Nesto pohvalno i u ovoj Subotici !!!
Bravo, potez humanosti.
Ako ih vozi nazad u Siriju /Avganistan,Pakistan,Irak, / onda SUPER ! svaka cast !
invalidi su dobili donacijom vozilo pa se ispostavilo da ne odgovara jer nije euro neki vec starije, placene dazbine i poprilicno puno toga jos( vecerice za teske odluke itd.) a ovi mungosi imaju pravo i na hitnu i na specijalno za njih predvidjeno vozilo a treba im zapravo samo jedan avion i puno padobrana pa lepo tutanj kuci