Vuletić: Godina licenciranja socijalnih ustanova u kojoj će inspektori raditi na terenu

Ovo je godina socijalne zaštite i godina licenciranja socijalnih ustanova, rekao je prilikom svoje prve radne posete Gerontološkom centru u Subotici, Pokrajinski sekretar za socijalnu politiku, demografiju i ravnopravnost polova Predrag Vuletić. Godina je u kojoj ćemo se još više boriti protiv nasilja, i to ne samo porodičnog nasilja, nego nasilja u opšte, objašnjava Vuletić dodajući da je država tek krajem prošle godine počela ozbiljnije da se bavi demografijom i republička Vlada je osnovala Savet za populacionu politiku. Pokrajinski sekretar je istakao da ne sme više da se dogodi Pančevo i apelovao je decu da ne smeštaju svoje roditelje u domove koji nisu provereni.

Predrag Vuletic (1)

„ U Subotici ima 9 privatnih domova za stare i jedan državni ovaj gde se nalazimo. Ova godina će biti godina licenciranja socijalnih ustanova i u kojoj će inspektori i insprektorke raditi na terenu. U pitanju su ilegalni domovi i Subotica je jedan od problematičnih gradova kada govorimo o ovoj temi jer prošle godine zatvoreno je sedam ilegalnih domova, a u poslednje tri godine 18 domova je zatvoreno, a neki su zatvarani i više puta. Pokrajinska vlada je prošle godine uložila oko pet miliona dinara u potrebne investicije u Gerontološkom centru Subotica“,kazao je pokrajinski sekretar za socijalnu politiku, demografiju i ravnopravnost polova Predrag Vuletić.

Predrag Vuletic (2)

Član gradskog veća zadužen za socijalna pitanja Ilija Đukanović rekao je da Subotica grad koji vodi socijalno odgovornu politiku i da samo za Službu otvorene zaštite-pomoć i negu u kući izdvojeno je 37,8 miliona dinara. Gerontološki centar Subotica je ustanova socijalno-zdravstvene zaštite kapaciteta 530 korisnika, koji su raspoređeni u tri domska objekat. Osim smeštaja u domove za stare, ova ustanova se bavi i negom i pomoći u kući.

„Radovi na renovinanju petog i šestog sprata se privode kraju. Očekujemo da će do kraja februara svi radovi biti završeni. Bili smo u obavezi da sobe prilagodimo standardima, odnosno maksimalno može da bude četiri kreveta u sobi. Pored građevinskih radova, morali smo i da postavimo i potpuno novu bolničku signalizaciju. Više položaj i broj kreveta nije isti, zatim protivpozarnu signalizaciju, ventilaciju, sve se moralo prerađivati. Sada su radovi u završnoj fazu.Renovirane sobe biće opremljene novim krevetima, nameštajem, kao i medicinskom opremom. Od 110 korisnika imaćemo poštujući nove standarde 100 korisnika.Prošle godine od resornog pokrajinskog sekreterijata dobili smo četiri miliona dinara. Ukupno 2016.godine od pokrajine i republike dobili smo 39 miliona dinara, a Nacionalna služba za zapošljavanje nam je pomogla oko javnih radova“, objasnio je direktor Gerontološkog centra Subotica Petar Balažević.



KOMENTARI

  1. Joso kaže:

    Gđe vam Božo,Ilija stavi kravatu

  2. Megille kaže:

    Petar Balažević ? Dobro ovaj lik zna da se dotepa u svaku politiku. Bio je ‘velik’ DS kadar a sad je SNS-cura za svaku priliku ,kako vetar duva…

  3. Anonimni kaže:

    Ko su ovi Indijanci?

  4. punisher kaže:

    na ove trose nase pare???

OSTAVITE KOMENTAR