Ovo je godina socijalne zaštite i godina licenciranja socijalnih ustanova, rekao je prilikom svoje prve radne posete Gerontološkom centru u Subotici, Pokrajinski sekretar za socijalnu politiku, demografiju i ravnopravnost polova Predrag Vuletić. Godina je u kojoj ćemo se još više boriti protiv nasilja, i to ne samo porodičnog nasilja, nego nasilja u opšte, objašnjava Vuletić dodajući da je država tek krajem prošle godine počela ozbiljnije da se bavi demografijom i republička Vlada je osnovala Savet za populacionu politiku. Pokrajinski sekretar je istakao da ne sme više da se dogodi Pančevo i apelovao je decu da ne smeštaju svoje roditelje u domove koji nisu provereni.

„ U Subotici ima 9 privatnih domova za stare i jedan državni ovaj gde se nalazimo. Ova godina će biti godina licenciranja socijalnih ustanova i u kojoj će inspektori i insprektorke raditi na terenu. U pitanju su ilegalni domovi i Subotica je jedan od problematičnih gradova kada govorimo o ovoj temi jer prošle godine zatvoreno je sedam ilegalnih domova, a u poslednje tri godine 18 domova je zatvoreno, a neki su zatvarani i više puta. Pokrajinska vlada je prošle godine uložila oko pet miliona dinara u potrebne investicije u Gerontološkom centru Subotica“,kazao je pokrajinski sekretar za socijalnu politiku, demografiju i ravnopravnost polova Predrag Vuletić.

Član gradskog veća zadužen za socijalna pitanja Ilija Đukanović rekao je da Subotica grad koji vodi socijalno odgovornu politiku i da samo za Službu otvorene zaštite-pomoć i negu u kući izdvojeno je 37,8 miliona dinara. Gerontološki centar Subotica je ustanova socijalno-zdravstvene zaštite kapaciteta 530 korisnika, koji su raspoređeni u tri domska objekat. Osim smeštaja u domove za stare, ova ustanova se bavi i negom i pomoći u kući.
„Radovi na renovinanju petog i šestog sprata se privode kraju. Očekujemo da će do kraja februara svi radovi biti završeni. Bili smo u obavezi da sobe prilagodimo standardima, odnosno maksimalno može da bude četiri kreveta u sobi. Pored građevinskih radova, morali smo i da postavimo i potpuno novu bolničku signalizaciju. Više položaj i broj kreveta nije isti, zatim protivpozarnu signalizaciju, ventilaciju, sve se moralo prerađivati. Sada su radovi u završnoj fazu.Renovirane sobe biće opremljene novim krevetima, nameštajem, kao i medicinskom opremom. Od 110 korisnika imaćemo poštujući nove standarde 100 korisnika.Prošle godine od resornog pokrajinskog sekreterijata dobili smo četiri miliona dinara. Ukupno 2016.godine od pokrajine i republike dobili smo 39 miliona dinara, a Nacionalna služba za zapošljavanje nam je pomogla oko javnih radova“, objasnio je direktor Gerontološkog centra Subotica Petar Balažević.
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Gđe vam Božo,Ilija stavi kravatu
Petar Balažević ? Dobro ovaj lik zna da se dotepa u svaku politiku. Bio je ‘velik’ DS kadar a sad je SNS-cura za svaku priliku ,kako vetar duva…
Ko su ovi Indijanci?
na ove trose nase pare???