Komentarišući zahtev Saveza vojvođanskih Mađara (SVM) da Prihvatni centar u Subotici bude zatvoren, ministar Vulin je posle obilaska tog objekta kazao da će država odlučiti o otvaranju ili zatvaranju tih centara „u skladu sa najboljim interesima lokalnog stanovništva i cele Srbije“.
Ministar je kazao i da se neće povećavati broj smeštajnih kapaciteta za migrante kao i da će se Vlada Srbije, „kao i do sada, ponašati humano i organizovano prema svim migrantima“.
– Svako od njih će u Srbiji imati zaštitu, pravo na hranu, medicinsku brigu i pravo na pravnu zaštitu. Najveći broj ovih ljudi ne traži azil u Srbiji. Dok poštuju naše zakone, dobiće sve ono što je bilo kojem čoveku neophodno kako bi živeli dostojanstveno – kazao je Vulin.centar za migrante u Subotici

On je naveo da je broj migranata koji dolaze u Srbiju značajno smanjen delovanjem vojske i policije, ali i zahvaljujući sporazumu između Evropske unije i Turske.
– Sve druge države su koristile silu prema migrantima i koristile različite oblike zabrane, osim Srbije koja je uspela da organizuje i kontroliše njihovo kretanje, zaštiti njih, ali zaštiti i svakodnevni život stanovništva – rekao je Vulin.
Ambasador Sjedinjenih Američkih Država u Beogradu Kajl Skot rekao je da je za njega ohrabrujuće da vidi koliko se u Srbiji radi da bi se olakšao položaj migranata.
– Humani odnos Srbije prema migrantima je mene impresionirao od prvog dana od kad sam tu. Ovde su sad bolji uslovi, a ovi ljudi će još dugo biti tu i biće im teško. Zato je važno da pronađemo način da se integrišu u zajednicu i veoma je važno da građani prime ove ljude i da pokušaju da ih uključe u društvo, da se deca školuju i da imaju neku budućnost – rekao je Skot.
Ambasador je najavio i da će fondacija Ana i Vlade Divac uz podršku Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID), donirati sutra subotičkom Domu zdravlja dva mobilna EKG aparata, koja će se upotrebljavati u Prihvatnom centru kao i u ambulatama za potrebe Subotičana.
U prihvatnim centrima u Srbiji trenutno boravi oko 7.000 migranata, od kojih je njih oko 140 smešteno u centru u Subotici.
Beta
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






hahahahaha, ovaj hoće da kaže “ j….e se građani“….ima da ostanu nama na grbači SVI MIGRANTI, STANOVI ĆE DA SE GRADE, i još će da se radujemo što smo u situaciji da nam migranti kradu, otimaju, upadaju u kuće, napadaju nas i ima da ćutimo, jer ako on i ostala govna na vlasti kažu da jebeš peticiju, biće kako mi kažemo, tako će i biti…GLASALI STE GOSPODO ZA OVO, i sad će svi da naje..mo , zbog vaše gluposti…i eto nama radosti…OVAKO IZGLEDA KADA GLUPOST POBEDI PAMET….
A država, to su on i Vučić!
Zaboravili su da su nekad govorii da su samo u sližbi naroda i deokratije!
Samo jedano skretanje sa teme: 20 000 Roma koje nam je on naselio u Suboticu, veći su nam problem od ovog novog koji nam sprema! Nazovite me kako hoćete, ali tako je.
Humano i organizovano ponasanje to nije, kada ti za tvoju „humanost“ plate strane drzave da bi sebi skinule bedu s vrata i rasteretile pre svega same sebe od „humanosti“ i belosvetske bede i fukare. U jednoj demokratskoj zemlji ne odlucuje drzava (ona samo sprovodi odluke) nego odlucuje parlament i njegov demokratski instrumentarijum. Srbija cisto ekonomski nije u stanju da obezbedi svim svojim vlastitim gradjanima ishranu, medicinsku i pravnu zastitu. Postavlja se pitanje odakle se takva zastita migranata, i iz kojih i cijih sredstava finansira.Dok postuju nase zakone dobice sve … itd. Da li su ti ljudi usli u zemlju postujuci nase zakone? da li su uredno na granicnom prelazu pokazli putne isprave, pasos i neophodnu vizu za boravak na teritoriji Srbije. Gradjanima Srbije je putovanje u Pakistan, Afganistan i slicne zemlje potreban vazeci pasos i viza a koja se iskljucivo dobija na osnovu garantnog (pozivnog) pisma i po dolasku obaveznog prijavljivanja u policiju u roku od 3 dana. Da li se tako vladaju migranti i kom smislu oni uopste postuju nase zakone ? Vulin kaze da migranti ne zele da ostaju u Srbiji, i zatim dalje kaze u istom dahu da gradjani trebada ih prime, da se oni ukljuce u drustvo i da se deca skoluju i da imaju „nekavu“ buducnost. Meni to nimalo ne zvuci kao da se radi o jednom prolaznom fenomenu, nekoj vrsti elementarne nepogode koju treba prebroditi i onda ce posle sve biti u redu. Naseljavanje stranog elementa u jednu relativno homogenu zajednicu sa kojom taj strani element nema ni jednu jedinu barem najmanju dodirnu tacku – moze imati dalekosezne, dugorocne i nesagledive posledice i to za sve ucesnike u tom i takvom poduhvatu zajedno. Izjave ministra Vulina su kontradiktorne i samim tim je njihova istinitost vrlo upitna. Kako on licno shvata svoju poziciju u vladi govori i njegov nacin oblacenja. Taj covek hoda okolo odeven kao da je zaposlen u nekoj „Security“ firmi za cuvanje gradskog zelenila, parkinga ili tome slicnih radnih mesta. Na osnovu njegovog opsteg izgleda stice se dojam o izgledu jednog Srpskog ministra a time samim i o Srbiji i njenim stanovnicima koje doticni reprezentuje u svetu i pred svetom. Ljudi u inostranstvu jednostavno zakljucuju – kada je takav ministar, kakvi su tek oni ostali.
A sta je drzava ako ne narod? A kako ste zastitili nase gradjane? A sta ste vi to uspeli mirno, sto su ostale drzave uspele na silu? Hitno smeniti gamad jer iovako su napravili govna kojih se necemo resiti ni za 100god
rekao sam ja dosta davno …. prouzvodjaci tepiha ce najvise da zaradjuju a uskoro ce i cobani da im se pridruze . Dostojno da zivr migranti a mi ?
Ovaj čovek je umislio da je on sam Bog i batina za sve ostale, sve će biti svakako tako kako on kaže, pa makar naše stanovništvo dubilo na glavi.
Oblači se kao da je ministar u nekoj državi gde je već uvedena vojna diktatura zbog nekog opasnog vanrednog stanja.
Spominje da će država da odlučuje o tome šta će i gde da se gradi i otvara, a država je po njegovom shvatanju kako se čini, on sam.
A inače, uzaludan je pokušaj bilo koga da ove migrante integriše u svoje društvo iz jednostavnog razloga što oni uopšte neće da ih neko integriše, njihova vera im ne dozvoljava da se prilagođavaju drugima, oni hoće da žive svoj život na tuđoj teritoriji i žele da se drugi menjaju i prilagođavaju njima.
Paulina, a koja je to „pamet“, po Vašem dubokoumnom i cenjenom mišljenju, trebalo na glasanju da pobedi glupost? Kako se zove? Šta bi ta „pamet“ promenila do sada pa da se ne tučemo u glavu kako smo (ste) glasali? Ko bi sa te liste da je izabran bio taj koji bi udario šakom o astal i očas posla izbacio migrante, MMF, strane investitore-derikože, podigao plate i penzije, vratio dostojanstvo radnicima itd.itd.? Ovo vas po ne znam koji put pitam, jer uporno ponavljate floskulu „tako-ste-glasali“, pa me interesuje za koju je to „pamet“ trebalo glasati i argumenti na osnovu kojih smatrate da bi ona bila efikasna, odnosno delotvorna i garancije da bi donela boljitak? Samo nemojte reći „bilo ko“, jer tako nešto smo već isprobali pa je uvek ispalo samo gore! Drugim rečima, popušili smo sve u šesnaest!
dospodine “ Dva u jedan“ samo je trebalo slušati ovu lošu opoziciju, i oni koji su najžešće zastupali stav protiv miGranata, a to je SRS , trebalo je glasati za njih…..SVM ne računam, jer oni sada sklupljaju peticiju jer su odmah bili protiv naseljavanja migranata, a svi znamo da NE IZLAZE IZ DUPETA Vučića, tako da će oni zvek raditi kako tata kaže, mislim da su i Dveri nešto spominjali, ali, to je to….SVI ZNAMO DA SE VUČIĆ U PUPE UVLAČI ZAPADU, DA BI DO PENZIJE BIO NA VLASTI, I SVI ZNAMO DA ON OD STARTA IZIGRAVA „DOBROG DOMAĆIMA“ I DA SVE NJIH HOĆE DA UDOMI KOD NAS, POGOTOVO U VOJVODINI, i ako to već znamo, trebali smo na startu pokazati otpor, a ne dati mu 55% podrške…..ne bih se iznenadila da naše građane zbog neplaćenih računa počnu da iseljavaju na ulice, a da tamo useljavaju migrante…NIŠTA ME OD OVIH GOVANA NE MOŽE IZNENADITI, JER ONI SAMO SMIŠLJAJU KAKO DA UJEBU NAROD, i sve to rade zajedno sa svojim dupeliscima….kratko i jasno….
vuline budi sretan sto mozes i ti i tvoj ivanisevic i ovaj amerikanac slobodno da dolazis i odlazis iz Subotice. Ako tako nastavite, isteracemo vas svu trojicu iz grada zajedno sa mgrantima i dobicete dozivotno zabranu ulaska i to od gradjana ovog grada. Nemojte se igrati s vatrom, gradjani su rekli NE i tacka
Verujte vulinu, on je iz one fele devedesetih koja ima izuzetno mnogo praxe/iskustva u pravljenju ljudi izbeglicama.
sps i jul je trebalo zabranit da se bave politikom
Bolje bi bilo da ovaj mister bin pripazi na svoju retoriku i bahato ponašanje, jer može da se dogodi da se i država iseli odavde!!!
U svakom slučaju ovaj čovek je kreten.
gad!
Pogled govori o koeficijentu,ravnom broju cipela!
gospodine Vuline!!!Jeb.. ti ….!Sto ih ne nosite u B.G. u vasu kucu!
A mi?koji smo ovde rodjeni?!?kada cemo imati dostojanstveni zivot???
Tako je vuline drzava a ne botovi komentatori na subotickim sajtovima
@Gospođo Paulina, dakle to je bio SRS (dr Vojislav Šešelj, je li?) kada je trebalo glasati, po Vama, pa bi stvari „došle na mesto“! Lepo, lepo, konačno nešto konkretno i od Vas, treba ceniti svakoga ko ima stav, e sada ono što niste odgovorili – na osnovu čega verujete da bi SRS (Šešelj) u ovom slučaju bio bolje rešenje? Moj je utisak da i on, Šešelj, nažalost, „ne izlazi iz dupeta“ Vučiću, odnosno da je SRS sada neka vrsta salonske opozicije SNS-u, pa tako mi se nešto ne čini da bi on lično, kao izabrani predsednik, preduzeo nešto radikalno po bilo kojem pitanju! Uostalom, možda previše analiziram, ali Vaš stav je toliko KARAKTERISTIČAN za većinu naroda nezadovoljnog izborima da ne mogu da odolim da polemišem sa njim, pa samo još jedno pitanjce: kako biste očekivali da taj POLITIČKI AUTSAJDER (kojih je inače na listi predsedničkih kandidata bilo ravno deset pa su tako i prošli – ali ne zato što bi neko tvrdio da je Vučić bolji!), koji je, dakle Šešelj, dobio jedva oko 4 (i slovima: Č E T I R I ) odsto glasova, i uz pomoć kojih filmskih trikova dođe do 55 odsto? U kojem bi se to paralelnom svetu, u kojoj vremensko-prostornoj dimenziji, realno moglo desiti?
Evo Vulin upravo daje izjavu o Blajburgu.
„A mi?koji smo ovde rodjeni?!?kada cemo imati dostojanstveni zivot???“
Kada budete glasali za nekog drugog, a ove poslali tamo gde im je mesto!
Juce ministar policije izbacuje migrante iz BG jer su po njegovim recima leglo kriminala i sverca i sad Vulin oce da nam ih uveli ovde!!! Pa sto ih onda niste ostavili u BG kad su tako dobri!!!
ova polotika je dobila preko 50 odsto podrske u Subotici. Tako da ce se plan investiranja US u Subotici sprovesri. Mozda u Senti nece ali i Sinotici hoce.
RAX pojima nemate na koga sam glaso!!!Sam nista ne mogu da dostignem za dostojanstveni zivot!Crncim citav dan da mi deca imaju sta da pojedu!Sramota za ovu drzavu!!!voleo bi AV-u da dam moju zaradu samo jedan mesec…da vidim kako bi ziveo i dali bi vozio auto ili biciklu!!!
. , moj odgovor je bio uopsten, nije bio licni, ali je u svakom slucaju tacan. naravno da ne mozemo promeniti nista kao pojedinac, sudbinu i zivote nam kroje ti koji su po raznim partijama i oni koji se prodaju za 1000 dinara i kesu secera,brasna i ulja. mozemo promeniti kao masa, ali ni nje nema, sto se vidi na ovim protestima, znaci dobro nam je!