Za 10 dana više od 300 prijavljenih za „granične lovce“ u Mađarskoj

Od raspisivanja konkursa, 1. septembra, do danas se za obuku za „granične lovce“ prijavilo 321 ljudi – izjavio je u programu mađarske državne televizije M1 general-major policije Žolt Požgai.

granicni lovci

2880 zainteresovanih je dobilo informacije o detaljima konkursa telefonom, elektronskim putem ili na Fejsbuku – dodao je Požgai.

Prva grupa obuku započinje u novembru, a na granicu dospeva najranije u maju 2017.

Požgai je dodao da su uslovi jako strogi, jer psihofizičke probe kuspešno završi svaki drugi ili treći kandidat, ali se u policijskim ustanovima srednjeg nivoa prijavljuje tri puta, a u institucije višeg nivoa 8-10 puta više osoba nego što se prima – prenosi „Vajdašag ma“ na osnovu vesti MTI.



KOMENTARI

  1. Lajčo kaže:

    Jao, biće cool ! Imaju džipove sa reflektorima, specijalne mreže za ljude, lasoe, podršku helikoptera…Čuo sam da sad i pucaju. Ko voli akciju, eto mu ga…

  2. bogo kaže:

    i tako je đavo polako odneo šalu. ma nije ovo ni bila šala…

  3. Igorac kaže:

    Tako se ozbiljna drzava bori sa problemom

  4. Đuro kaže:

    Jiiiii-haaaa ‘ajmo kauboji…

  5. dobro znam. kaže:

    Duž granice sa Mađarske strane raspoređeni su policajci i po jedan vojnik na svakoj osmatračnici, naoružani su kratkim i dugim naoružanjem i sprejevima u kojima nose po četiri kg ekstrakta ljute paprike .Imaju vozila na svakoj osmatračnici plus patrolna vozila koja neprekidno šetaju duž granice, helikopteri su redovno na liniji, imaju pse. ljudi koji su tamo su Ok i rado razgovaraju sa meštanima i zemljoradnicima čija imanja su duž granice. Reflektori su itekako dobro došli jer osvetljavaju na pojedinim mestima i do kilometra u našu teritoriju, dok je jedina zamerka ta što pretežno noću puštaju zaglušujuću muziku i sirene non-stop. Što se tiče migranata , meštani se susreću sa njima i nisu problematični čak naprotiv prijatni, pitanja imaju dva .Hungari? i Subotica?. Ljudi im pokažu pravac i to je to, ko traži vode taj je i dobije isto kao i hranu -ukoliko su gladni.

OSTAVITE KOMENTAR