Za koji mesec nestaće i kafana Majo

Prodajom Prokeš palate novim vlasnicima, Subotica će ostati i bez poslednje kafane „Majo“ koja je imala „šmek“ prošlosti. Tranziciona tržišna ekonomija objavila je fajront svim subotičkim starim kafanama – pišu Subotičke novine.

majo kafana

foto: facebook

Prokeš palata je vraćena restitucijom starim vlasnicima a oni su ovu zgradu prodali kupcima koji nisu zainteresovani za ovaj bife. Tako će i kafana „Majo“ koju su posećivali glumci, pevači, pesnici, muzičari, sportisti i boemi iz cele zemlje i Subotice, otići zauvek u prošlost.

kafana majo

Subotičke novine



KOMENTARI

  1. čiktar kaže:

    Mala ispravka,nestaju subotičani i novi i stari a kako neće kafane.Lokomotiva se još drži a ostali arhivirani…

  2. Kum kaže:

    Da bukvalno, posle ovoga ostaje samo Lokomotiva….

  3. Zdravko kaže:

    70-ih godina bila je Mala bašta.Da li još postoji?

  4. freelancer kaže:

    NE MOGU DA VERUJEM!!!
    Ok, vlasnik je vlasnik… Ali uništiti baš sve…
    Ovde vani se TAKMIČE ko ima više starih kafana i čija je starija!!!
    Omiljena mi je jutarnja kafa (ovde) mi je recimo u kafeteriji San Marco u via Battisti… Kao što su u Maji navraćali mnogi originali i ovde u Trstu, u ovom kafeu je redovno sedeo jedan James Joys, Italo Svevo i mnogi ugledni SRBI, koji su ostavili značajan pečat u gradu… Jednostavno, da BOG OTAC kupi tu zgradu, GRAD ne bi dozvolio da se kultno mesto jednostavno zatvori… San Marco je, recimo, otvoren PRE WWI, još u vreme Austrougarske…
    A šta je sa Lokomotivom?
    A na Makovoj, postoji li još „mak heteš“?
    I uopšte, je li neko prebrojao koliko je ostalo KAFANA starijih od 30 godina?

  5. Oi! kaže:

    Kako bih opsovao neku najmasniju psovku..

  6. stormwatch kaže:

    Dosao je novi talas u Suboticu – talas nazadnjastva, turbo folka, dodjem ti ekonomije i krupnih lazi. To se jako dobro vidi i po botchinama pod laznim imenima i kojekakvim nickovima koji su se ovde nakupili, sve sendvichari u sluzhbi rasturanja Srbije, Vojvodine i onog malog sto je ostalo vredno.

  7. Meszi kaže:

    Sa protestom mogao bi da ostane!Ja na primer kad se vracam iz inostranstva jednom ako ne vise puta odem u Majo barem na jedno pice!i ja tu tradiciju ne bi zeleo da prekinem zbog novog vlasnika!

  8. Đuro kaže:

    Ostaće samo kafane van centra grada kao npr.kod Šaje ili Ćure…a kako je nekada bilo evo malo podsećanje:
    https://www.gradsubotica.co.rs/stare-suboticke-kafane/

  9. Milojko kaže:

    Bitno da su na carini u Subotici poceli da rade Labanov bratanac i to odmah na Horgosu putnicki i sin nekog carinika uzgred Gojkovog kuma.Imate li imalo obraza ili vam je kao djon!!!

  10. petefi kaže:

    Ne bih se čudio da novi vlasnik ima neke veze sa vlasnikom ponekih lokala u uličici iza (engelsove, matije korvina šta je već).

    ili što bi stari guslar pevao:

    Majo Majo,
    niske su ti cene,
    pa te komšije ne vole
    jer im kradeš mušterije.

  11. Budala kaže:

    Ne secam se za pozoriste da ste se bunili ovoliko kada je nestajalo, jebo kafanu ionako nemate para za nju

  12. Tamara kaže:

    Trebali su pitati nove vlasnike da li planiraju sacuvati kafanu.
    I prodati samo onim ozbiljnim kupcima koji daju potvrdan odgovor

  13. Summf kaže:

    Uvek postoji pivnica Rog !

  14. TT kaže:

    I pivnica Rog ce da radi do avgusta posto je zgrada prodata

  15. milje kaže:

    Radio sam u Tranšpedu, pored kafane „Majo“. Puno toga se tamo dešavalo. Tamo se predavala i primala smena, uz piće se proslavljalo nešto-nije bilo bitno šta, pilo se zbog dobro obavljenog ili neobavljenog posla, pilo se za pokoj duše ili za svoju dušu. Tamo si čuo nove vesti brže nego danas sa mobilnim telefonom i internetom.
    Meni lično će biti žao ako je zatvore.

    @Budala
    Bunili smo se i za pozorište i za mnoge druge stvari, ali uvek jači ker j..e na kraju.

  16. Losmi kaže:

    Kojeg god prijatelja/prijateljicu sam vodio u svoj rodni grad, isli smo u Majo. I svi Novosadjani, Beogradjani, Zrenjaninci.. su bili odusevljeni ovom skromnom kafanom koja je zracila energiju stare Subotice koju su poceli unistavati od devedesetih pa na ovamo. Cak i u vreme Milosevica smo imali Yu Fest, Spartak, BG pivnicu. Sada stvarno nemamo nista osim nakindjurene engelsove (mozda se sada vise tako i ne zove) gde se takmice ko ce se skuplje obuci i ko ce sa skupljim autom parkirati u ulici.

  17. Lazarus1Long kaže:

    Valjda to tako ide… sa subotičanima i netaje sve subotičko.

  18. Mister No kaže:

    @ freelancer
    U pravu Si, Italijani čuvaju svoju tradiciju i kulturu u šta sam se uverio u Milanu. Stare zgrade oko čuvene katedrale se sjaje i s ukusom se uklapaju u nove trendove. Toliko o centru Milana jer to nije tema ovog teksta.
    Kafana Majo se zatvara, ne mogu da verujem. Dođe mi da zaplačem i zapevam Đoletovu pesmu: ,,Ne lomite mi bagrenje , pod njima sam je ljubio,“….:(

  19. #mk kaže:

    Nikad nisam bio u ovoj kafani, ali je mnogima bitna. Ista je stvar i sa ostalim stvarima u gradu i okolini: Nebi me čudilo da jednog jutra nestane i Gradsa kuća – u rodnom gradu vladaju nadamnom dođoši. Pitanje je vremena kad će nažalost nestati sve autentično, autohtono za ovoj grad i okolinu: običaji, arhitektura, pa i živalj. „Zašto me to ne čudi?“…

OSTAVITE KOMENTAR