Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Subotici u saradnji sa Bezbednosno-informativnom agencijom, zaplenili su oko 32 kilograma marihuane i uhapsili dve osobe osumnjičene da su izvršile krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Prilikom kontrole u naselju Bajmok, u teretnom vozilu novopazarskih registarskih oznaka, u kome su se nalazili E. K. (1981) i M. D. (1986), policija je u rezervnim gumama pronašla 33 paketa sa marihuanom.

Po nalogu višeg javnog tužioca u Subotici, osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova, i oni će u zakonskom roku, biti privedeni Višem javnom tužilaštvu u Subotici.
RTV
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Potpuno legalizovati marihuanu!
Skoro dovoljno da ga oslobode optuzbi.
Za legalizaciju
Samo ljudi slabog karaktera nisu u stanju da se nose sa zivotom, problemima i radostima koje on donosi.
Umesto legalizacije marihuane trebalo bi zabraniti sve supstance koje izazivaju bilo kakav vid zavisnosti, ukljucujuci tu i alkohol i duvan.
@Duduk
Trebalo bi zabraniti i tupave komentare, ali na žalost nije izvodljivo…
Kakvih tu komentara i ljudi ima???
Pušenje trave izaziva blage halucinacije… Pre dosta vremena bio sam u društvu koje je pušilo marihuanu, a ja sam posmatrao sa strane kako se stanje psihe konzumenata menja… kako nastoje i mene da ubede o prednosti trave u odnosu na alkohol i cigarete, a vidim da se za nepunih pola sata stanje u njihovim mozgovima drastično promenilo. Hvala lepo! Dovoljno je bilo da ih posmatran trezven i rekao sam NIKAD! NI SLUČAJNO!
Iskreno se nadam da nikad neće biti legalizovana i biću zagovornik drakonskih kazni za posedovanje i najmanje količine.
Ovde, u Srbiji, živi čudan svet. Za kratko vreme poprimili smo iz belog sveta sve ono što je najgore. Valjda zbog toga što smo godinama bili izolovani i odsečeni od sveta, pa se svega uželeli.
Nije mi jasno kako svi u Srbiji rade protiv sene i u ovakvim slučajevima, a i u svim drugim sferama.
Zašto, naprimer, gotivimo i trpimo likove poput apsolutističkog tiranina Vučića, zašto su nam idoli najistaknitiji kriminalci. Stvarno smo dno ispod dna.
@laki
„Pušenje trave izaziva blage halucinacije… Pre dosta vremena bio sam u društvu koje je pušilo marihuanu, a ja sam posmatrao sa strane kako se stanje psihe konzumenata menja… kako nastoje i mene da ubede o prednosti trave u odnosu na alkohol i cigarete, a vidim da se za nepunih pola sata stanje u njihovim mozgovima drastično promenilo. Hvala lepo! Dovoljno je bilo da ih posmatran trezven i rekao sam NIKAD! NI SLUČAJNO! “
Pre svega, kako mozete pouzdano da tvrdite da marihuana izaziva, kako vi to kazete, blage halucinacije a da je nikada niste probali ? Marihuana deluje drugacije na svakoga i definitivno postoje ljudi koji istu nikako ne bi trebali da konzumiraju ali isto tako postoje i oni kojima marihuana veoma prija i na koje moze da ima samo pozitivan uticaj u zivotu.
Drugo, da li ste vi upravo izjednacili mentalitet konzumenata marihuana se mentalitetom jednog Vucicevog glasaca? Stvarno nidje veze.
Večita dilema oko kanabisa postoji. Negde je već legalizovana upotreba u medicinske svrhe a u nekim delovima sveta još uvek postoji predrasuda o uticaju priorodne biljke. Medicinski još nije dokazano lekovito dejstvo kanabisa zbog stigme koja postoji i normalno zbog finansijske dobiti pojedinaca, ali postoje brojni dokazi da pomaže u sprečavanju simptoma mnogih bolesti i kontrole istih te je svrstavaju u bolje medicinske tretmane ponaročito kod terminalnih bolesti. Treba samo zamisliti da ponovo raste slobodno u prirodi kao što raste gomila ambrozije – da li bi i onda neko imao interes da je prodaje, švercuje ili da ubija za nju?
Sa svime treba umereno, u prirodi verovatno postoji lek za svaku poznatu bolest ali ga ljudi na žalost ne primenjuju i oslanjaju se na hemiju a te su supstance mnogo štetnije od malo kanabisa.
Pre nego što ljudi krenu da pišu i pričaju gluposti trebali bi malo da se edukuju!!
Postoji previše dokaza da je „War on Drugs“ samo još jedan paravan za prodaju istih!! I sva ova ludnica oko istih je prenapumpana samo u interesu određenih ciljnih grupa!
Portugal je LEGALIZOVAO sve droge što je dovelo do smanjenja upotrebe istih kod SVIH korisnika!!
– https://en.wikipedia.org/wiki/Drug_liberalization#Drug_decriminalization
– http://www.spiegel.de/international/europe/evaluating-drug-decriminalization-in-portugal-12-years-later-a-891060.html
ako uzmemo US za primer legalizacije marihuane:
– http://fortune.com/2016/06/29/legal-marijuana-states-map/
Da je Denver u 2016 ima prihod od poreza na iste ( kao što i Holandija i Češka rade) u iznosu 76$ miliona ( MILIONA $) i pola toga uložio nazad u škole i edukaciju ljudi vezano za drogu!
~ naćete textove/studije koje govore u prilog od kako je legalizovana marihuna imaju pad korišćenja iste!
SveUsvemu! Ovo bi trebalo da bude legalno, i kako je neko napisao … treba staviti u kategoriju duvana i alkohola – gde ljudi treba da odluče sami za sebe šta će i neće da rade po ovome! Malo edukacije nije na odmet – Kao Portugal za primer!!
I posle ovog texta … dzabe sve to! Kad je najveći izvoznik droge u našoj zemlji naša sama ZEMLJA preko svojih kriminalnih grupa, kojima odgovara da ništa nije regulisano i da smo svi u jednom velikom limbu.
i kad smo kod ovih vesti:
Švajcarska DEKRIMINALIZOVALA upotrebu do određene granice kako se ne bi zamarali sa sitnim slučajevima nego se koncentrisali na ozbiljnije stvari
https://www.huffingtonpost.com/2013/10/03/switzerland-decriminalizes-marijuana_n_4037400.html?ncid=engmodushpmg00000003