Zašto skuplja firma čisti subotičke vrtiće?

Gradski odbor Pokreta „Dosta je bilo“ (DJB) pozvao je rukovodstvo Predškolske ustanove „Naša Radost“ u Subotici da objavi da li je i koliku uštedu ostvarilo time što je za čišćenje angažovalo jedno preduzeće iz Beograda, a otpustilo sve spremačice.

nasa radost

U saopštenju DJB pita kako to Beograđani imaju računicu, a „Naša Radost“ je nije imala kada je za radni čas zaposlenog na minimalcu potrebno izdvojiti 195 dinara, te zašto je odbijena ponuda firme koja je za sat tražila 220 dinara, a prihvaćena ponuda od 292 dinara po satu.

„Građani Subotice moraju da znaju da firme registrovane u Subotici, deo nameta koje plaćaju državi, ostavljaju u lokalnoj poreskoj kasi, dok firme sa sedištem u Beogradu pune beogradsku poresku kasu i time popravljaju uslove života Beograđana, što lokalnoj vlasti u Subotici ne bi trebalo da bude cilj“, piše u saopštenju.

Zato je, kako ukazuju, od najvećeg značaja za stanovnike Subotice da se hitno prekine praksa angažovanja beogradskih firmi po svaku cenu, čega ima u velikom broju gradova.

DJB je podsetila da je „Naša Radost“ 1. avgusta 2016. godine objavila javni poziv za usluge održavanja higijene, a posledica je bilo otpuštanje spremačica.

„Sumnju stvara činjenica da je za održavanje higijene odabrana firma iz Beograda čija ponuda nije bila najpovoljnija, a koja je preuzela iste spremačice. Još je gore to što ne postoji analiza o tome koliki trošak za ‘Našu radost’ su do tada predstavljale zaposlene čistačice i kolika se ušteda očekivala od angažovanja firme za obavljenje ove usluge“, navedeno je u saopštenju.

 

Beta



KOMENTARI

  1. Ugledajmo se na Rumune kaže:

    Stvarno , zašto ?

  2. Marko kaže:

    Ista situacija je u vecini drzavnih i javnih preduzeca. Toboze se stedi otpustanjem radnika, a posle se ti isti radnici angazuju preko kojekavih agencija. Pojedinci trpaju pare sebi u dzep, a ljudi rade za duplo manje para.

  3. rac kaže:

    zato sto dozvoljavamo

  4. Pravda kaže:

    Verovatno je žena od nekog političara otvorila firmu za čišćenje i održavanje državnih objekata. Naravno, jedina je bila na tenderu.

  5. Mekika kaže:

    Kern familija ima takvu firmu… jos nesto?

  6. delija kaže:

    imamo sansu na izborima da skinemo sns!!!

  7. Lenin kaže:

    A agencije za fizičko obezbeđenje?Nepravdnjački mafijaški biznis.Kao da uzimaju reket legalno.Pi… poltičke.

  8. stormwatch kaže:

    Da li je od Titove smrti ulagano nesto u ovo obdaniste? Ja sam doduse nepravedno izbacen iz njega posle samo 2 meseca druzenja sa drugarima pa se enterijera bas i ne secam tako dobro, ali to cega se secam je fantasticno….onaj miris caja koji se servirao u onim plehanim soljama, pasteta na lebu. Ok, malo wc-i nisu bili dobri ni za decije pojmove u ta vrimena, a i vaspitac’ce malo nervozne. Medjutim, ona divna staza za ucenje saobracaja sa semaforima i saobracajnim znakovima naucila me na prve padove sa bajsa, a onaj govnjivi @#@&#)@#& tobogan me naucio kako je mnogo lepse ako padnes sa njega pod bilo kojim uglom koji nije prav ugao. Medjutim, u ta vremena su se mogle u trgoprometu kupiti takve cokoladne praline sa grozdjicama, a kad se samo njih setim dodje mi neka predivna nostalgija u miomirisne senzore.

  9. Zbunjena kaže:

    Sugrađani nastavite da glasate za NOVO „komponovane“ diplomce pa čak i jeftinije srednjoškolce (500/1000 eur). Uskoro će preko „agencije“ isti ti da nas leče. Obraz-đon, inteligencija Neee meriva, obrazovanje hahaha

  10. Zbunjena kaže:

    Ustvari mi ( ja i vi ) smo ih stvorili i dopustili da rade šta im je volja, čak ne moraju ni da se pravdaju za sve gluposti koje prave a mi kao nešto kritikujemo preko raznih komentara. A u gradu kada ih sretnomo javljamo se mada ih lično i ne poznajemo. Naj jača rečenica nam je „ćuti može i gore“ štaa gore izgubili smo dostojanstvo u stvarnom (jedinom) životu. izvinjavam se što smaram ako neko ovo čita. Pozdrav dobronamernim SUBOTIČANIMA.

  11. Zbunjena kaže:

    Moram još nešto
    TOMO IZDRŽI
    Kolege sa fakulteta

  12. mama kaže:

    I zasto dete ciji jedan roditelj nije zsposlen nema pravo na upis u vrtic. Znači jasle i obdanište je zabranjeno, a predskolsko je obavezno! Ko li smišlja takav zakon. Zasto ako cemo posteno platiti vrtic nije moguće.?! Zašto diskriminisu decu?

  13. ime kaže:

    Računicu su našli u tome što su preko te firme vratili na posao za upola manje spremačica, te su obdaništa prljava, i nisu te žene krive, jer da imaju krila i rolere nebi mogle spremiti isto onako kvalitetno kao nekad kada ih je bilo duplo.Već i predhonih godina se polako smanjivao broj spremačica ali ovo što je od septembra prošle godine urađeno katastrofa,ali sve se to lepo zataškava od kada je gospodin tehnički direktor( a dali ste čuli ikada do sad da u predškolskoj ustanovi treba tehnički direktor pored generalnog i pored četiri zamenika direktora) ,,stao pred javnost i demantovao da uopšte ima problema oko spremačica pardon higijeničarki, svi su to prihvatili zdravo za gotovo pa sad kad jednom izbije neka epidemija neće biti niko kriv do tih jadnih žena koje ponekad neznaju ni kako se zovu od umora.. Biće to ponovo udri po najslabijoj karici a svi oni pravi krivci će se zgražavati i obećavati da će da pronađu idealno repenje za ono za što su upravo oni proizveli svojim javašlukom, i pohlepom ali najgore od svega je to što će najviše ispaštati oni najmanji koji nisu ni krivi ni dužni a o kojoj bi upravo mi stariji trebali da najviše brinemo!!!

  14. zorandjala kaže:

    Udruzenje gradjana koje je izdalo ovo saopstenje trebalo bi da se obrati direktnom odgovornom za slicaj pa po dobijenom odgovoru javnosti.Uzgred ovo udruzenje {kad vec spominje porez}ostalo je duzno javnosti da objasni gde njihov vodja placa porez?{ili neplaca?}Svako ko neradi po zakonu treba da bude sankcionisan zato molim da cujemo i drugu stranu.Ovoj organizaciji bi bolje bilo da pocisti u svom dvoristu pa potom kod drugog trazi odgovornost.Svi koji krse zakon treba da odgovaraju a ne da se kriju iza tudjih gresaka.Nerazumem da svako dete odgovarajuceg uzrasta nemoze u jasle ili obdanistemJa sam mislio da smo svi jednaki i sada sam u dilemi.

  15. Napred Tomo - Izvorni SNS 2008 kaže:

    A pre toga da lider vaše stranke obelodani ko su maskirani ljudi koji koji su proletos na Savamali kidnapovali građane i celu noć rušili i zašto policija nije smela da izađe na pozive. Zatim da objasni građanima zašto su svi optuženi tajkuni (Mišković, Karić, Kosmajac…) pušteni i potom postali veliki poštovaoci stranke na vlasti. Neka najpre objasni koje poslove vodi njegov rođeni brat koji se enormno obogatio zadnjih godina (baš mu je krenulo).
    P. S.
    O ovome nije bilo na Pink vestima i u Informeru

  16. zorandjala kaže:

    Ajde sad pametnjakovici. Kako moze nesto sto je IZVORNO da se osnuje? Napred Tomo iznorni SNS2008 TI igraci koje pominjes su Tomini igraci pa si prema tome nesto pobrkao/ Jedino sigurno da ce Voja dobiti bar 5% vise biraca.

  17. joja kaže:

    i to a i lobiranje hemikalija koje se koriste u nasoj radosti…a te hemikalije sto koriste su najnizeg kvaliteta

  18. Qwerty kaže:

    A sto su za cuvanje gradske kuce angazovali firmu iz Zemuna koja se zove Jakuza (japanska mafija)?!?!

  19. neutralni kaže:

    pa verovatno je po nalogu stranke(sns) uradio ugledni direktor veljko vojnic , covek koji je menjo stranke za rad ostanka na nekoj dobroj funkciji!ovi sa kupljenim diplomama oce i „nasu radost“ da uniste a pre toga da popune budzet svoje stranke!

OSTAVITE KOMENTAR