Pre oko mesec dana sa Aleje Maršala Tita u Subotici „nestao“ je čitav niz kanti za otpatke. Nestao pod znacima navoda, pošto su uklonjene na osnovu inicijative rukovodstva lokalne mesne zajednice zbog toga što su mnogi građani umesto u kontejnere, u te kante odlagali kućno smeće, što je stvaralo mnogo higijenskih, ali i estetskih problema. Problema, pak, sa odlaganjem otpadaka nema jer se kante za takvu vrstu otpadaka nalaze na samom šetalištu, a slične će naredne godine naslediti uklonjene kante.

rtv
Jedna od „nestalih“ kanti nalazila se gotovo pod prozorom Zorana Andrića. On svedoči da se u te kante zbog njihove veličine moglo odložiti dosta smeća, tako da su ljudi, umesto u kontejnere koji se nalaze pedesetak koraka dalje, u te kante odlagali svoje kućno smeće. A kada dođe leto to je prilično loše izgledalo i neprijatno mirisalo.
„Bukvalno ljudi koji su praznili te kante nisu stizali jer se to, kako se isprazni u roku od sat – dva vremena ponovo budu pune i to je bio problem definitivno i ljudima koji prolaze, i koji izlaze iz zgrada, tako da mislim da je pametno ovo što su uradili, pod uslovom da što pre stave adekvatne kante“, kaže Andrić.
Uklanjanje kanti inicirali su u lokalnoj mesnoj zajednici Dudova Šuma.
„Imali smo pritužbe građana da preduzmemo nešto. Mi smo preduzeli na taj način da skinemo te kante, takozvane đubretare, a posle toga, u toku naredne godine, postavićemo manje kante, na ista mesta na koje se neće moći odlagati kućno smeće“, tvrdi predsednik Saveta MZ Dudova Šuma Dragan Rudović.
Uklanjanje ovih kanti ne znači i nedostatak mesta za odlaganje sitnog otpada, jer se prigodne korpe nalaze sa obe strane šetališta na sredini Aleje.
„Korpe koje su tipski postavljene, planski na sredini šetališta, i dalje su tamo i one korpe koje su postavljene planski u Dimitrija Tucovića isto su u suštini sve brojčano tamo“, kaže šef sektora za razvoj JKP Čistoća i zelenilo Elizabeta Tumbas.
Kako nam je rečeno, uklonjene korpe su postavljene na novoj lokaciji, nekoliko ulica dalje. Tako će šetači na Radijalcu kada požele da bace kutiju cigareta ili opušak morati da pređu na samo šetalište, gde su i dalje korpe za otpatke, dok su za kućno smeće spremni kontejneri iza okolnih zgrada.
RTV
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Kad bi Komunalna policija radila svoj posao i kaznjavala nesavesne gradjane problema nebi bilo. Ono sto je evidentno Komunalna policija nije u funkciji za koju su formirani. Za svo ovo postojanje nisam ni jedanput video da su vrsili svoju duznost sem sto ih vidjam svakodnevno kako se vozikaju i prolaze pored mesta gde bi trebali da intervenisu kao pored turskog groblja.
Kucno vaspitanje… nema ga odavno u Srbiji. Nemojte samo pocinjati sa „nemoj generalizovati“ i sl…. Da nisam u pravu i da je delo pojedinaca ne bi sklonili sve. Vecina je takva… Ziveo sam na Prozivci i tek je tamo strasno… Od svih klupa i korpi za smece jedva da je nesto ostalo…I sve su to uradila dobra i lepo vaspitana deca? Proverite koliko su dobra…Steta sto nema kamera pa da nadobudnima zatvore usta…
Dodjem ja godine 1968 u Beograd kao mladi regrut na sluzenje vojnog roka u Prvi gardijski puk, tada je to bila elita JNA. Postroje oni nas prvog dana i komaduju pravac ucionica. Pojavi se neki sanitetski oficir i pocne nastavu. Odresito, strogo vojnicki, pocne da objasnjava – sta je to klozet, cemu sluzi, i kako se koristi. Misljenja sam da novopridoslim gradjanima takodje neko treba da objasni – sta je grad, cemu sluze stanovi, i kako se u njima zivi.
@Bivsi regrut
Jes, samo novopridosli gradjani nemaju osnovno kucno vaspitanje…more sve sto je imalo vaspitanja i razuma je pobeglo odatle.
Komunalna policija mora da radi svoj posao i da opravda svoje postojanje u ovom slučaju. Građana ima svakojakih tako da je neodložno potrebna njihova reakcija da bi se građani urazumeli. Pogledajmo samo primer u susednoj Mađarskoj nam-red i kultura. @ BIVŠI REGRUT-u armiju sam otišao ratnih devedesetih i pored svega što se dešavalo okolo nas starešine su imale vremena i strpljenja da nam kao i Vama 68-e pojasne šta je šta-tako da se slažem sa Vama da je ponekima potrebno objasniti i koje je koja boja da nebi na slavini umesto plavo označene slavine odvrnuli crvenu te tako sami sebe ošurili.
@stormwatch
A sto si onda ti zapalio?
„Kako nam je rečeno, uklonjene korpe su postavljene na novoj lokaciji, nekoliko ulica dalje“.U kojoj ulici su postavljene uklonjene korpe?Koliko ih je uklonjeno,a koliko ponovo postavljeno?Kako ovo nije prvi put da se na Radijalac stavljaju,a zatim nakon izvesnog vremena uklanjaju korpe za otpatke,interesuje me koliko je to sve do sada koštalo gradjane,poreske obveznike i gde su prethodne korpe koje su uklonjene završile?Opet „nekoliko ulica dalje“?Čini mi se da su neki ljudi koji o tome odlučuju našli način da svake dve, tri godine izvlače novac iz gradskog budžeta i peru pare.Brže,bolje,jače,samo napreDno.
@Stormwatch original
Original stormwatch se pise malim slovom, a original je otisao od primitivaca tvog ranga i tebi slicnih….izmisli bar neki originalan nadimak…ni za to niste sposobni.
Ne daj se Ivane!!! 😀