„Zlatni toranj“ Palića filmu „Park“ Sofije Egzarhu

„Zlatni toranj“ za najbolji film 24. Festivala evropskog filma Palić dodeljen je filmu „Park“ Sofije Egzarhu (Grčka/Poljska), saopštio je danas žiri.

zlatni toranj

Žiri je nagradio film Sofije Egzarhu za „realističan pristup kroz koji opisuje brutalni svet dvoje mladih koji odrastaju u svetu koji se raspada, za telesnost, intenzivan jezik i izuzetnu glumu dvoje mladih glumaca u usponu“ i pritom naglasio da je to rad rediteljke-debitantkinje.

„Palićki toranj“ za najbolju režiju pripao je Heleni Hegeman iz Nemačke za „Preterani aksolotl“. „Ovaj film na scenu dovodi jednu mladu glumicu koja obećava i jednu iskrenu rediteljku“, ocenio je žiri u sastavu rumunski reditelj Kristi Puju (predsednik), glumac Nikola Đuričko, reditelj Gust Van Den Berge, producentkinja Luiz H. Johansen iz Danske i hrvatska glumica Tihana Lazović.

Specijalno priznanje dobio je hrvatski autor Igor Bezinović za „Kratki izlet“.

Nagradu žirija kritike za najbolji film u programu „Paralele i sudari“ dobio je film „Ne gledaj mi u tanjir“ Hane Jušić.

Na ovogodišnjem Festivalu evropskog filma Palić, koji se završava večeras, prikazano je oko 80 filmova u 11 selekcija. Glavni takmičarski program predstavio je 12 ostvarenja, a program „Paralele i sudari“ 10 filmova.

 

 Tanjug



KOMENTARI

OSTAVITE KOMENTAR